Ťažké reformy!!! Pre koho vlastne???

Príspevok v téme: Ťažké reformy!!! Pre koho vlastne???
catherin

Taká som nahnevaná na naše zdravotníctvo a celý systém!!!!!!!!!!!!!!! Neustále chodíme s deťmi po lekároch, každý druhý mesiac sa niečo vyvŕbi. Kašeľ je už bežnou záležitosťou. Predpíšu Vám lieky, ktoré si takmer celé zaplatíte s vlastného vrecka a skúša sa. Prejdú tri dni...Nezabralo, tak sa liečba zmení.. A opať siahnete hlboko do vrecka a zaplatíte! Za tieto tri týždne som nechala v lekárni asi 150 eur.Pri mojom plate 360 eur teda dosť!!!A platím (ako každý normálny človek) zdravotné.Načo??? Známa sa mi tiež sťažovala, že za minulý mesiac nechala v lekárni vyše 60eur. A dieťa má už mesiac doma!!! Kto toto vymyslel? Veď to je čisté zdieranie ľudí a farmaceutický biznis! Zákony sa dajú robiť aj pre dobro ľudí. Platiť zdravotné, ale keď človek už ochorie, lieky by mali byť zadarmo, lebo si už dakedy myslím, že to lekári predpisujú len preto, aby sa DAKTO nabalil. Tu nie je reklamácia??? Veď aj u lekára som klient!:((

Help

Tuky- ja som bol tento tyzden na magnetickej zezonanciia a ak by som si to mal platit....zaplatim cca 800 eur.Cize to platenie ma nejake plus.
A ako pisala farmaceutka.....len taka chemoterapia sa splha aj nad 15 tisic eur a kopec dalsich operacii a vsetkeho.
Aj pohotovost je tu stale pre nas .
Budme radi,ze je aspon aka taka starostlivost.

A kazdy clovek by si uz mal konecne uvedomit ,ze je dolezita prevencia a treba si zdravie vazit a nie kaslat na to a potom plakat.

farmaceutka1

No Tuky, o primeranosti doplatkov som tu nic nepisala. Ja sama nechavam kvoli svojmu ochoreniu v lekarni mesacne cca 30eur a to beriem len to najnutnejsie, v pripade komplikacii je to viac.
Tato vlada sa ohana tym, ze je socialna, ale s kazdou dalsou kategorizaciou sa vobec doplatky neznizuju, dokonca posledny vyskum dokazal, ze sa doplatky zvysili o vyse 30percent. Znizuje sa sustavne uhrada poistovne, to mozem zodpovedne prehlasit. Lenze bezny obcan z toho nema nic rukolapne.

Tuky

A súhlasím s catherin, keď sa Ti to takto nakopí, sú to nekresťanské peniaze, možno práve preto lebo existuje kopec nových liekov ktoré len skúšajú a keď nezaberú jednoducho ich vymenia a ty si v ... lebo zaplatiť si to musíš!

farmaceutka1

za komancov boli k dispozicii lieky, ktorymi sa dnes prakticky nelieci, lebo su zastarane a preto boli lacne. Okrem toho ten system isiel tiez nadlh.
V zdravotnom poisteni plati princip solidarity-ze ty platis a kedze necerpas, idu tie peniaze prave na operacie a liecbu financne narocnu. Okrem toho mame jednu z najvyssich umrtnosti na rakovinu v europe a na kardiovaskularne ochorenia, ktore su tiez financne narocne.
Uvedom si, ze neplatia sa len lieky, ale aj zakroky a diagnostika. Nemas prehlad o cenach, preto nie si schopny postihnut celu problematiku a zistit, kam tecu peniaze z poistenia.
Lieky uz nikdy "zadarmo" nebudu, lebo ani nikdy zadarmo neboli. Vzdy si ich zaplatil ci uz sebe, alebo inemu cloveku,v odvodoch.

Tuky

Farmaceutka čo to tu pletieš, prosím Ťa. Transplantácie a rakoviny. Každý platí do zdavotnej poisťovne a nie každý je chorý a už vôbec nie na rakovinu a podobne. Aké vyčerpanie peňazí???Kde potom idú tie milióny z odvodov. Za komačov sa neplatilo nič a peniaze sa vždy našli. Ale možno keby nemali pracovníci poiťovní a lekárni 30 000sk platy ale ako každý normálny človek v štátnej správe alebo trebárs zdravoníci tak by sa peniaze našli na všeko. 100sk ušetrených na olynthe ešte nikoho nezachránilo!

farmaceutka1

A ja ti hovorim ze za xyzal sa momentalne nedoplaca ani cele euro, ak neratame 7tabletove balenie, ktore sa aj tak pouziva minimalne, lebo nema vyznam vybrat 7 tabliet.
K sume 150eur som sa nedostala, ani ked som zaratala tie najdrahsie probiotika.
Takisto som ti vysvetlila, preco nemozu byt lieky "zadarmo". Pre lekarnika by bolo ovela jednoduchsie vsetko vyfakturovat poistovni, to ti poviem. Ide o to, ze taky system by bol absolutne neudrzatelny.
Vypis mi polozku po polozke, ako si sa dopracovala k 150euram...a ja ti ukazem, kde si preplatila a co bolo uplne zbytocne zaplatene.

catherin

Ak máš len dobré skúsenosti s lekármi a liekmi tak môžem len gratulovať!!! Dúfam, že máš tiež chorľavé deti(teraz to nemyslím v zlom ale hovorím to preto, že ak máš také chorľavé deti a všetko takto dokonale ovládaš a riešiš za koľko sa čo dopláca a naposlúchaš lekárov, ordinuješ si sama lacnejšie preparáty, potom Ti môžem len gratulovať-ak nemáš potom nechápem ako sa môžeš k téme tak jednoznačne vyjadrovať-lebo kto nezažije, nepochopí!!! )Aj keď to čo hovoríš mi príde ako sci-fi. Na Slovensku to tak nefunguje. Bolo by ideálne, keby si lekár sadol vyšetril dôkladne dieťa alebo aj dospelého, otvoril počítač informoval ťa o doplatkoch a poprípade prebral lacnejšie alternatívy....Ale toto nie je realita! Takto by sme si to všetci predstavovali. Ale u nás to tak nie je. A hovorila som o Xyzale v tabletách. Ja viem si povieš malá suma-ale skús prísť do lekárne a povedať-Joj veď to je malá suma dajte mi to zadarmo. Kto ti to dá aj tú malú sumu musím zaplatiť a dokonca dvojmo aj keď v skrinke mám nedobratý claritine na ktorý sme tuším doplácali okolo 3 eur. Veď Ty stále točíš o inom. A pointa uniká. Keď si ty spokojná tak dobre je to tvoj názor. Ja s ním bohužiaľ nesúhlasím.