Ťažké reformy!!! Pre koho vlastne???

Príspevok v téme: Ťažké reformy!!! Pre koho vlastne???
catherin

Taká som nahnevaná na naše zdravotníctvo a celý systém!!!!!!!!!!!!!!! Neustále chodíme s deťmi po lekároch, každý druhý mesiac sa niečo vyvŕbi. Kašeľ je už bežnou záležitosťou. Predpíšu Vám lieky, ktoré si takmer celé zaplatíte s vlastného vrecka a skúša sa. Prejdú tri dni...Nezabralo, tak sa liečba zmení.. A opať siahnete hlboko do vrecka a zaplatíte! Za tieto tri týždne som nechala v lekárni asi 150 eur.Pri mojom plate 360 eur teda dosť!!!A platím (ako každý normálny človek) zdravotné.Načo??? Známa sa mi tiež sťažovala, že za minulý mesiac nechala v lekárni vyše 60eur. A dieťa má už mesiac doma!!! Kto toto vymyslel? Veď to je čisté zdieranie ľudí a farmaceutický biznis! Zákony sa dajú robiť aj pre dobro ľudí. Platiť zdravotné, ale keď človek už ochorie, lieky by mali byť zadarmo, lebo si už dakedy myslím, že to lekári predpisujú len preto, aby sa DAKTO nabalil. Tu nie je reklamácia??? Veď aj u lekára som klient!:((

catherin

Ja som asi ťažko mohla siahať na lacnejšie keď Ti to tak naordinuje lekár. Keby som to tak neurobila tak má lekár aspoň argument, že som nedodržala jeho liečbu. A neviem odkiaľ si ale Xyzal sa dopláca!

farmaceutka1

mimochodom, na ucinok lieku sa reklamacia nevztahuje. Ak si myslis, ze pochybil lekar pri liecbe, treba podat podnet na Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou.

farmaceutka1

Podla tych liekov, co pises, si mohla siahnut po ovela lacnejsich alternativach a okrem toho viacere boli uplne zbytocne..napriklad Endiex na rotavirus, probiotika za 10 eur, ked lacnejsie stoja 4,50eura, vibrocil, na detsky xyzal sa nedoplaca nic, na tabletky 0,13eura...

catherin

Usiko, sme sledovaný alergológom. U staršieho sa alergia potvrdila u mladšieho nie. Ale vraj tá alergia môže byť skrytá, tak mu aj tak do nasledujúceho pretestovania dala xyzal. Ale kašlú stále.

ELVIEE-Ty máš deti??? Predpokladám, že asi ťažko. Deti nezarábajú čiže neplatia zdravotné poistenie, že áno. A keď to chceš ťahať takýmto smerom, dobre, tým skôr by nemali platiť lieky-VEĎ NEZARÁBAJÚ!!! (Prepáč ale neviem kam smeruješ?)

usiko

catherin,

mozno maju tvoje deti alergiu,,,a preto im lieky nezaberaju...co takto ist k imunologicke?

...davno som sa naucila, ze sa nemozem zverit do ruk lekarom predtym ako si k veci nenastudujem v knihach alebo na nete od nejakych odbornikov.....treba sa pytat na specializovane vysetreb=nia, na rontgeny, imunologiu, plucny rontgen a porobne...mate na to pravo, tak nech vas posielaju....

AdamKrt

Zda sa, ze zo zdravotnictva sa robi biznis. Co tak to reklamovat ? Co na to SOIka ? :)

Liek nezabral a cia je to vina ? Preco ma pacient platit za nieco, co predpise niekto zbytocne, alebo nezabera ?

A je pravda, ze na co su potom este poistovne...