Maturita! Naozaj len formalita?

Príspevok v téme: Maturita! Naozaj len formalita?
Bibiana999

Pomaly sa to blizi ... A caka to aj mna. Chcem sa spytat ci to je alebo nie je tazke... Moje znamky na vysved. boli zo SJ -1 a z Nj -3 .... Nemciny sa dost obavam :/ Kto ide maturovat tiez ?? Ako ste na tom s ucenim ? Prosim piste vsetko ohladom maturity.... Ci to uz mate za sebou alebo ake mate z toho pocity.. Dakujem !

sasha19

mladez!!!je to fakt len formalita...ja som maturovala pred rokom mne to tiez tak kazdy hovoril,lenze na to ze je to len formalita pridete az po skonceni toho umelo vyvolaneho chaosu!!!
stres to bude,to je jasne...zaklad je vela rozpravat a nedat najavo pred skusajucimi ze mate strach je to tazke ja viem,ale verte vasi ucitelia sa boja este viac ako vy!!!lebo maju pocit ze vy ste ich vizitka...ja som zmaturovala na same 1 hoci som nikdy ciste jednotky nemala...dostala som sa na vysku kde su aj taky co mali 3 na maturite.je to len o stasti aku temu si vytiahnete...a v zivote sa vás nikto nikdy neopyta kae ste mali znamky na mature..zaklad je zmaturovat..drzim vam palce!!!!:)

matura

Na písomné zo slovenčiny si pozri kritéria na nete a nájdi si k tomu materiály alebo poznámky. Aj si pozri staré testy a keď narazíš na otázky, ktoré nevieš, pozri si k ním teóriu tiež.

sibalka:))

ja nejak na pisomne nestresujem...uz som si robila par maturit z min.rokov...jedine co si pozriem su casy z anglictiny,nejake frazove slovesa,slovinu litiku prebehnem a hlavne gramatiku a sloh nejak sa naucim...a koniec...s ustnymi to bude najhorsie..kedze maturujem aj z biologie a chemie..ktoru vobecn eviem :(((

bekynka

ahoj aj ja maturujem a mam poriadny strach hlavne z anglictiny robim si sice testy ale stale je to tazke och uz nech mame potom :(

matura

Hlavne začni makať. :) Pekne si naplánuj, čo sa kedy budeš učiť a budeš cítiť istotu! :) Ono to aj záleží od teba a profákov. Máš dobrú dochádzku, máš všeobecne dobrý prospech, si aktívna? Ak áno a na mature sa ti nebude veľmi dariť, tak myslím, že ťa aj tak nechajú prejsť. :) A ak sú profáci fajn, tak to máš ešte lepšie. Ak nie, tak začni makať aspoň teraz, nech vidia snahu a proste uč sa veľa, aby si to vedela. Máš ešte dosť času, aby si sa to všetko naučila dostatočne! ;) S tou nemčinou, ono cudzie jazyky sú najľahšie, len sa vykecávaš, hovoríš hocikoľko chceš k danej téme, to je úplne super. Začni si pozerať gramatiku, pozri pár nemeckých filmov alebo na nete zožeň Nemca alebo Rakušáka a volajte spolu. Takto som si zlepšila angličtinu. A poznám chalana, čo mal 4 otázky k jednému predmetu na jednu tému a vedel len 1 celú 2 polovične a tú najdôležitejšiu nevedel vôbec a nechali ho prejsť so 4. Ale zas na mojej škole minulý rok nenechali z 120 ľudí prejsť 2 ľudí z matiky a opakovali v septembri.

Aika

Ahoj:)

No ja som na specilanom programe napriklad, takze poku uz mam za sebou a polka ma este len caka. Co sa tyka slovenciny, bolo to naozaj v pohode. Pisomne testy/ monitor. Boli dost tazke, na ne sa treba riadne pripravovat. Ale co sa tyka slohu a ustnych to bol len formal :)