EBV, Mononukleóza

Príspevok v téme: EBV, Mononukleóza
nellqa

Ahojte, veľa som čítala o prekonanom EBV víruse a o tom že pri tom môže byť prekonaná mononukleóza. Chcem sa opýtať či je možné žeby som ju mala taktiež prekonanú ak som prekonala EBV. Alebo či nemôžem mať vážnejší problém ak mám lymfatické uzliny v slabine a krku zväčšené už niečo okolo roku a pol. Ak má niekto s týmto skúsenosti alebo to má prekonané ..prosím poradťe :)...vopred ĎAKUJEM

-so-

Ahojte, ja som mala mononukleózu pred ôsmymi rokmi, a ešte stále mi robia pravidelne spoločnosť jej ctené následky, ako zapálené hrdlo, slabosť, opuchnuté a bolestivé uzliny...čo sa dá robiť, stávajú sa aj horšie veci. No ak máte niekto dieťa, ktoré bývalo pomerne zdravé, nenechajte ho pri opakovaných zápaloch jesť jedny antibiotiká za druhými, a keď už chúďa nevládze prejsť sto metrov, aby mu predpísali lieky na nervy, ako mne v pätnástich, kým sa im uráčilo zobrať mi krv. A ak máte niekto lekára, ktorý zo svojej profesie ovláda akurát tak kontraindikácie liekov, aby vám ich mohol naládovať čo najviac, hľadajte nového. Verte, že sú aj takí, ktorí vedia robiť svoju profesiu poriadne. Veľa šťastia.

delphia

ferino antigeny si urcite mal aj v mladosti, len teraz ti spravili odber na serologicke vysetrenie. ide o specalizovane vysetrenie. z beznych vysetreni- krvny obraz a biochemicke vys. sa zistit protilatky nedaju

ferino

ahoj po odberoch mi zistili ,že som pravdepodobne prekonal EBV infekciu. Mám 45 rokov a symptómy ktoré sprevádzajú túto chorobu som dlho nemal možno pred 25 rokmi. Je možné, že chorobu som prekonal v mladosti a až teraz pri odberoch sa z nejakého dôvodu (zníženej imunity) objavil anti EBV. Ďakujem za pomoc

RNG

este raz zdoraznujem,dnes na celom svete sa rozsirili rozne virusy, ktore vacsina ludi nosi v sebe a choroby z nich neprepuknu len vtedy, ked mame dost protilatok v tele, tj zvysenu viralnu imunitu. A znova opakujem-mozno nadarmo, lebo ma zrejme primalo ludi pocuva- treba brat minimum to, co v potrave nemame, selen, zinok,vitamin C a E kazdodenne, jod a probiotika raz za tyzden
Pre tych, co maju vitralny prejav, tj maju velmi oslabenu imunitu je plno dalsich na vyber, pozri na predosly prispevok

oleos

Ahojks... tak mal som štastie a tiež som vychytal EBV mam to už zasebou a pomohli mi stoho tabletky Isopromisine dakuej im :-) je to na predpis na infekčnom ti to daju a za tyžden mi začalo byt hned lepšie.., teraz mi ešte semtam po roku ...nabehnu uzliny ked som chory ale inač už je všetko v pohode ... pribral som čo som schudol a vše je zasa okk takže ISOPROMISIN

brejka

cafte.co je to toxoplazmoza? aj mne nedavno zistili prekonanu mononukleozu,okrem toho tinitus a ani po 3 mesiacoch nie som v poriadku, zateka mi hlien, bolia ma svaly,mam teplotu a dlhodoby kasel. myslim,ze to este dlho potrva, kym sa z toho spamata imunita,asi vazne nieco treba brat na nu.pripadne skusit ocistu organizmu,to by mohlo pomoc. ja sa na to onedlho chystam :)

danco

ahojte,tak asi aj ja patrim do tejto \"rodiny\" mononukletikov :)
uz asi 3 mesiace sa necitim zdrava. zacalo to beznymi prejavmi virusoveho ochorenia: hrdlo, prechladnutie, hlava...to sa vsak opakovala cca po 3-4 tyzdnoch dookola.pridalo sa svrbenie tela bez vysevu a zvacsene lymfaticke uzliny na krku a slabinach. po beznych i specifickych vysetreniach krvi, mi povedal obv. lekar, ze mam vsetko negativne a poradil mi psychoterapiu. tak som navstivila hematologa, pretoze som sa velmi obavala lymfomu. lekarka mi povedala(po dalsich vysetreniach), ze lymfom na 99% vylucuje, ale mam si dat urobit este vysetrenia na EBV,CMV,toxoplazmozu,toxocarozu...a tu to je: pozitivne EBV aj CMV!!! obvodak mi povedal,ze to nemusi znamenat, ze som momentalne chora, ale ze som to prekonala. to mi je jasne. ale mna ten krk boli stale, uz asi 2 mesiace. kolko to asi trva, nevie mi niekto povedat??? prosiiim!!! velmi sa bojiiiiim!

danco

ahojte,tak asi aj ja patrim do tejto \"rodiny\" mononukletikov :)
uz asi 3 mesiace sa necitim zdrava. zacalo to beznymi prejavmi virusoveho ochorenia: hrdlo, prechladnutie, hlava...to sa vsak opakovala cca po 3-4 tyzdnoch dookola.pridalo sa svrbenie tela bez vysevu a zvacsene lymfaticke uzliny na krku a slabinach. po beznych i specifickych vysetreniach krvi, mi povedal obv. lekar, ze mam vsetko negativne a poradil mi psychoterapiu. tak som navstivila hematologa, pretoze som sa velmi obavala lymfomu. lekarka mi povedala(po dalsich vysetreniach), ze lymfom na 99% vylucuje, ale mam si dat urobit este vysetrenia na EBV,CMV,toxoplazmozu,toxocarozu...a tu to je: pozitivne EBV aj CMV!!! obvodak mi povedal,ze to nemusi znamenat, ze som momentalne chora, ale ze som to prekonala. to mi je jasne. ale mna ten krk boli stale, uz asi 2 mesiace. kolko to asi trva, nevie mi niekto povedat??? prosiiim!!! velmi sa bojiiiiim!