Komisia - invalidný dôchodok

Danka Kusa

15.10.2016 som podala navrh na ID.Zavolali ma na na den 2.10.2016 podat ziadost na SP a bude hned aj posudkova komisia koli ID.Chcem sa opytat ak mi bude priznany ID bude mi spatne doplatene za obdobie kedy som podala navrh toho 15.10.2015 alebo ododna kedy ma zavolali spisat ziadost o ID toho 2.10.2016? Dakujem za info

kabel

myslím, že áno, keďže každý štát má iné kritériá a tabuľky. Stretla som sa s prípadom, kedy slovenská strana uznala invaliditu a zase česká nie.

Beďo

Dobrý deň, mám priznaný ID z českej sociálnej poisťovne na základe posudkového zistenia v ČR na 40 %, slovenská strana tento posudok uznáva len ako 20 % a na základe toho mi odmieta priznať ostavajúcu časť ID. Postupuje slovenská strana správne?

Miro72

Dobrý deň chcel by som sa informovať či mám nárok na invalidný dôchodok. Mám 44 rokov a keďže už bude 11 mesiacov čo som na PN a poberám nemocenskú.Keď ma minuli rok brala RZP bola mi zistená akútna nekrotická pankreatitída,bol som na umelej pľúcnej ventilácii, mesiac v umelom spánku skoro som exitoval. Tento rok v marci som pod CT podstúpil aj drenáž pseudocysty , pre nedostačujúci efekt ma museli operovať a urobená externá drenáž pseudocysty ,okrem toho mi bola odstránená nejaká čast pankreasu a CHE. Samozrejme tam toho bolo ešte viacej, môj zdravotný stav ešte stále nie je taky aký by mal byt, keďže mam prísnu dietu. Občas bolesti brucha ,cítim slabosť, trpnú mi prsti na nohách a občas závrate .Proste ten Zdravotní stav nie je taky aký by mal byt. Ďakujem za odpoveď.

Robo 2016

Neviem ako to funguje ale ja mám žiadosť o ID s komplet zdravotnou dokumentáciou podanú 29.07.2015 teraz je 31.08.2016 to znamená že na komisiu čakám 13 mesiacov bol som tam X krat volal som X krát a vždy ta istá odpoved majú toho vela a je máli posudkových lekárov zdá sa mi že tento štát núti luďí aby pachali samovraždy jedná sa o Soc.poist. v PP

gima

Ja som na dochodku už z mladosti. Chodím sa preliečovať do Velkeho Medera. Strávim tam pol dna a som vykurírovaná, ani liiečenie nepotrebujem ako v mladosti. Tá voda robí zázraky. S chrbtom, so svalmiu a s chodzou.

Peterfk...

Aha, este MMS ma z toho dostalo, spravilo to dost velky prielom v tej chorobe, skoda ze som to zacal brat len pred mesiacom , inak by to mozno inak dopadlo, keby som to vyskusal na zaciatku. Ale fakt ze sa mi dost zacalo zlepsovat po tom MMS, lekari su nanic... totalna hanba slovenskemu zdravotnictvu

Peterfk...

Teda toto je tema, dost huste citanie... mne id ani nepriznali, lebo chorobu, ktora mi znicila zivot, mi ani nediagnostikovali... ani som nevedel, ze take nieco existuje, nebol som znaly zakonov... uz sa z toho pomaly vyhrabavam sam, samozrejme som skoncil na mizine a hmotnej nudzi ako vela dalsich, co tu pisali, ked im nepriznali ID.

Podla tabulky mi vyslo 60-75% pre ochorenie, ktore som mal a vyhrabavam sa z neho. Trvalo to roky, na lieky a liecenie mi ostavalo tak 5-10 eur mesacne, ostatne islo na jedlo, a ucty, casto som cestoval nacierno, s 15 minutovym listkom v ruke, keby nastupoval revizor... neosalo mi na elektricenku.

to najhorsie peklo ale prislo, ked ma donutili pracovat, aktivacne prace, na ktore som nebol schopny nastupit, tak mi zobrali aj tych poslednych 60 eur... nevedel som, ze po 2 mesiacoch si mozem poziadat o hmotnu nudzu znovu, a ostal som na mizine. Skoro som zomrel vtedy... chcel som si zviat zivot. Nikto mi neporadil ani nepomohol na co mam narok, nemohol som spavat, mal som znizene psychicke schopnosti aj o 70% a nemohol triezvo uvazovat.

Vsetko toto zistujem az ked som sa z toho po rokoch nejak ciastocne vyhrabal, uz mi ide triezvo uvazovat , citat, chapat... takze pozeram.

Zo zufalstva som zacal hladovat kazdy den, do vecera, asi 300 takychto hladoviek som si spravil za rok... to ma z toho postupne zacalo dostavat, kazdy den hladovka...

veru ani na nemocneske som nemal narok *(predtym som pracoval len na dohody, potom roky som nebol schopny pracovat), potom som nevedel, ze mam ist za lekarom nech ma da na PN, ked videl ze som na tom zle... aj tak by ma nedal... dal ma az dalsi, ked som ho zmenil.

na PN som mal narok aspon na ochranny prispevok 35 eur, co by bolo k hmotnej nudzi 61+35, o dost by to zvysilo moje sance na prezitie... veru popredaval som vsetko co som mal ,cely majetok (zlate retiazky, hodinky, obrazy... atd...co ma mrzi aj husle, ku ktorym som mal citovy vztah, ale muselo ist vsetko na jedlo, inak by som neprezil)... dost huste, tento stat... keby bola davka v hmotnej nudzi 100 eur, a dalo by sa privyrobit aspon 50-100 eur k nej, bez toho aby sa znizovala, tak by nebol ziaden problem.. .ale toto je zabijak, ze 60 eur, este nutia pracovat... ked vam nediagnostikuju chorobu, tak v podstate vas caka ulica alebo cintorin pre samovrahov.

Simonamaix

Dobrý den smiem sa spýtať, ako dlho vam trvalo celkove vybavenie ID? J mam žiadosť podaní uz dva mesiace a stále čakám na termín komisie, dnes som volala a vraj budem čakať minimálne do septembra, októbra. Na začiatku mi bolo povedané ze celkove vybavenie trvá dva mesiace. Dakujem za odpoved :)

Bolek35

Zdravim,potrebujem surne radu,vybavujem si ID a mam problemy od narodenia s nohami,obvodna doktorka mi to napisala do papiera,ale omylom aj to,ze chodim na terapie ku psychologovi a mam psychicke problemy,myslite,ze to tam moze byť? vďaka za odpoveď