Komisia - invalidný dôchodok

N-ika

Miro, pocet odrobenych rokov je dostatocny, ak si samozrejme pocas celej doby odvadzal odvody do socialnej poistovne. To ci ti ID priznaju zalezi na posudkovom lekarovi a na aktivite, stadiu, rozsahu atd. tvojho ochorenia. Operacia na to vplyv nema, zalezi ci je nador zhubny alebo nezhubny, ake su komplikacie, liecba a podobne. Vacsinou sa pocas onkoliecby nadorov ID priznava, s tym ze sa urci datum kontroly - ak sa ocakava zlepsenie stavu. Po upraveni zdravot.stavu sa ID bud odnime alebo sa znizi, ale to tiez zavisi od aktivity ochorenia.
Co sa tyka pilierov, nemaju na to ziadny vplyv, podstatne je to, ci si si odvadzal odvody do poistovni z platu, konkretne dochodkove poistenie do socialnej poistovne.

Miro333

Ahoj N-ika Dakujem ja mam odrobenych 26r,tak neviem či mi priznaju a chcem sa ešte spytat či možem žiadat o ID ked ma este len budu operovat Dakujem

N-ika

Ahoj Miro, nie nemusis byt rok na PN. Mozes ist kludne aj v pondelok do SP a spisat ziadost o priznanie ID. Budes potrebovat nalezy od lekarov a samozrejme musis mat zaplateny povinny pocet rokov poistenia. Vsetko ti povedia tam. Drzim palce :-)

Miro333

Dobry den chcem sa spytat či možem požiadat o invalidny dochodok až po roku na PN Pred 2mes,mi zistili zhubny nador prostaty a od vtedy som na PN Dakujem

kotuc

zdravim,vsetkych a prosim o odpoved niekoho,kto by mi vedel poradit.17:11,uplynie rok od mojho urazu,,tlomeny stavec ,,L2,,Som pomaly rok na pn,,uz mi prisiel aj papier ze mi zastavuju nemocenske davky,nakolko sa motam po doktoroch a zit treba,chcem sa niekoho opytat,ci mam narok aspon na cistocny inv,dochodok,,budem vdacny za kazdu odpoved,nakolko som pracopval ako vodic z povolania,myslim ze uz tuto pracu vzhladom ku mojej diagnoze asi nebudem moct vykonavat,kto viete,chcete,pomozte,,za informacie,ci odpoved vopre Dakujem,,

pirulka

Ahojte.Chcem sa spytat. Ja mam 2 diagnozy - je to len na posudkovej ktoru diagnozu si ona vyberie??
Dakujem za odpoved

mam56

Ja keď som bol na posudkovej komisii, tak som sa musel vyzliecť do naha a potom ma lekár klepol paličkou po vajku.