Závislosť od partnera

Príspevok v téme: Závislosť od partnera
katussska24

Chcem sa opýtať, či aj vy máte takú skúsenosť, nemyslím si, že som v tomto sama...je to asi celkom bežné, aj keď dosť zlé...

Moja závislosť sa prejavuje asi tak, že mi robí strašný problém byť bez neho, sme spolu šesť rokov, kedysi to bolo vyrovnané, chceli sme byť spolu dennodenne, totiž bývame v jednej dedine, tak sme boli spolu každý deň. Mne to ako prvej začalo ísť na nervy, boli samé hádky, potrebovala som aj trochu času pre seba.., čo on nechápal, a bral to tak, že s ním nechcem byť. Čo sa týka sexu, tak z mojej strany mi to nechýbalo, proste mala som ho rada, ale nemusela som to mať tak často...z čoho plynuli ďalšie hádky, lebo čím viac som nechcela, tým on viac to chcel...

No aby som sa dostala k pointe, od istého času, asi polroka sa to zas obrátilo o 360 stupnov, neviem kde sa zas vzala vo mne po rokoch taká túžba, ale začal ma baviť sex, mám na neho stále chuť, chcela by som byť s ním 24hod/denne, ale to sa nedá... Keď niesom s ním rozmýšľam, kde je, čo robí, prečo sa mi neozve,,,

Navyše som nezamestnaná tak sa to ešte zhoršilo, viem, kedy čo "má robiť" a keď viem, že už je doma z práce, tak len čakám a trápim sa, prečo nezavolá, veď niekedy chcel byť somnou stále a teraz...

Proste neviem, viem, že ma stále ľúbi, ale ja som sa akosi dostala na druhú stranu, na ktorej nechcem byť! Chcem byť zas tá, čo sa menej snaží a viac je jej to jedno a hlavne chcem byť nezávislá... Ale už sa o to snažím vyše roka a stále to nejde :-( hádky na dennom poriadku, viem, že má so mnou trpezlivosť, ale ja tále nemám silu to prekonať...A ani neviem, či to má význam a či by som bolo také ako kedysi, že by chcel byť somnou stále a nie ako teraz, že je stále unavený a blablabla, to už poznám...

A v kombinácii s mojou žiarlivosťou je táto závislosť zabijak... Neprajem nikomu tie "paranoidné" stavy, z ktorých mi je až fyzicky zle...

Tak ako z tohto kruhu von? Je to už diagnóza? Lebo ja si už tak pripadám, ako blázon...

tibike811

katussska24 - ak mava ranne a je nevyspaty, pripadne podrazdeny, tak urcite inu mat nebude - z jednoducheho dovodu "nevladnosti", ako aj tym, ze podrazdenim nijaku proste neziska.
to ale neznamena, ze by na teba mal srat, pripadne ti to mal davat brutalne na oci...

agenturaraj

Ja som bola tiez takto "zavisla" , ale vcas som si uvedomila, ze ak s tym neprestanem, tak ho od seba odozeniem. Ved kto by chcel byt s takou stihackou. A povedala som si, ze klin sa klinom vybija a zo dna na den som sa pobalila a sla som do Anglicka robit aupair. Neostalo mi nic ine, len mu verit a jemu takisto. A dnes sme uz 5 rokov manzelia :) Skus to, oslobod samu seba.

katussska24

voláme si každý deň aj viackrát, tento týždeń má rannú smenu, tzn. že je nevyspatý,a včera mi povedal, že je nejaký podráždený,,, dnes sme volali o pol dvanástej naoobed a povedal mi, že pôjde niekam s otcom...ale to už prišiel pred siedmou... ale dnes nevolám, ani keby čo bolo... ale je mi hrozne smutno, lebo ja by som s ním tak chcela byť a on...
môže sa láska stratiť zo dňa na deň? ešte v nedeľu som mala pocit, že už je všetko ok, no odvčera sa to všetko sere... a môj jediný záver ako vždy: má inú a nevie mi to povedať...:-(

Carie

tak ja neviem ako casto sa stretavate a ako casto ti vola. ale moze mat aj ine konicky ktorym sa venuje. po rokoch to uz z jeho strany zrejme nie je take silne, aby chcel byt kazdu volnu chvilu s tebou, ale to nemusi znamenat, ze ta nemiluje.

katussska24

ja to naozaj nevydržím, som zrelá pre psychiatra :-( viem, že je doma, ale neozýva sa...naozaj už nechce byť somnou?

katussska24

dakujem ja sa snažím, ale stále vo mne je to "čo ak..." , čo ak ma nemá rád, čo ak už nechce byť somnou, a pod... to je tá závislosť :-(

kajka01

podla mna j to na jednej strane fajn ze sa obnovil ten zaujem, myslim tym ze neupadas do stavu po 6 rohoch ze uz ta nepritahuje a pod. a ked vies ze on ta lubi...vztah je ako na hojdacke su obdobia ked chce jeden viac alebo druhy viac niekedy obaja inokedy ani jeden. co je negativum ze ta to zoziera vnutorne ale ja si myslim ze je to len preto ze momentalne neracujes nemas mysel zaplnenu aj inymi starostami a tvoj priatel ano. takze neviem ake mas moznosti ale skus si najst nejake hobby nejaky kruzok skus stiahnut aj nejaku kamosku ak nechces sama. hned sa ti mysel trochu vycisti a pozabudnes na pozeranie telefonu ked budes mat na programe nieco. ja to mam skoro podobne lebo teraz som doma ucim sa na statnice priatel je pracuje a ja stale rozmyslam premyslam tiez niekedy az paranoidne:)) je to podla mna len v tom. lebo akonahle mam trochu zapratanejsi program uz vypustam z hlavy hluposti nepremyslam nad kadecim a necakam na to kedy sa rpiatel ozve ked on skonci az tak.