Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

vyberove konanie na urade

[zruseny12]

CAJIK
...vobec som nepisala o starom cloveku tesne pred dochodkom,ale o tej STAREJ RASPLI,AKO SA VYJADRILA HMMMM...
a co je dnesnej dobe spravodlivost?kde sa toto este deje?
nepracuje na urade a este k tomu po znamosti...uz vobec nie...
jasne chapem to,ze sa deje nespravodlivost,ale asi taky je zivot,ja sa sgtretavam s tym dost casto,ale asi s tym nic nenarobime...ale vyrazi,ako STARA RASPLA BY SI MAL NIEKTO ODPUSTIT,LEBO KAZDY RAZ BUDE STARY...A KTO VIE AKY...JA MAM 42ROKOV A NEPOVAZUJEM SA ZA STARU RASPLU,ALE NEMAM RADA,KED SA TAK OSLOVUJU STRASIE ZENY/NAPR.ESTE STARSIE ODO MNA,AK SI TO NEZASLUZIA,A TO ZE NIEKDE IDU PRACOVAT A OBSADIA MIESTO NIEKOMU INEMU,HOLD MALI VACSIE STASTIE V ZIVOTE,ZIVOT A DOBA JE LEN O TOM,KTO AKE STASTIE MA...O NICOM INOM TO DNES NIE JE.../

cajik

mariaa - tu vobec neslo o stareho cloveka tesne pred dochodkom, neviem preco si to beries osobne. ci nebodaj tak robis po znamosti na urade?

asi bolo skor myslene to, ze je dost nespravodlive, ked na vyberove konanie pride mlady clovek vzdelany v odbore, spravi testy, a miesto dostane niekto kto na to nema vzdelanie, ani skusenosti, jednoducho pre to, ze ma za sebou niekoho kto ho dotlacil.

[zruseny12]

HMMMMMMM...TOU STAROU RASPLOU BUDES RAZ AJ TY...A POTOM UVIDIS,CI STARE RASPLE NEPOTREBUJU PRACOVAT...MYSLIS,ZE ONI ZIJU ZO VZDUCHU?

Mimi23

je to hrozne...tak potom kde sa ma uplatnit mlady clovek? bud chcu prax alebo pozaduju taku kvalifikaciu ze dovidenia..alebo je uz jasny vitaz

vyberko

MIMI 23, chcela som ti napisat presne to, co pisu ostatne baby, takze to urobili za mna. Pokial to miesto nemas iste TY, zbytocna namaha.
Vies, robim v statnom sektore a konkretne chodim na vyberove konania ako pracovnik daneho uradu a preto ti mozem napisat a mas to z pravej ruky, ze sa to robi presne tak, ako ti uz pisali dole nizsie. Aj ja nemam na to zaludok, ale co uz.....su tam vacsie zvierata odo mna, takze tie rozhoduju. Ja som tam male zrniecko, opravujem testy a robim to, co ti vyssdi nadiriguju...to mu skrtni, to zase tomu pridaj....ved musi mat najviac bodov....
Ano, to miesto je uz vopred iste. Vedela by som ti o tom rozpravat a bolo by ti z toho zle.
A az sa stane, ze niekto je lepsi, ma viacej bodov tak tie bodiky sa mu jednoducho okresu.....znizia...a tomu vyvolenemu odrazu zvysia, dokonca sa mu test opravi, vlastnorucne clenmi poroty na dobry vysledok...je to na grc, no je to tak.....aspon u nas to tak chodi, inde ten vyvoleny dostane vopred otazky s odpovedami..
Dokonca sme uz mali na vyberovom konani aj cloveka, ktory bol velmi nastudovany, chodil uz X-krat na pohovor, stale dosiahol vysledky na plny pocet bodov a...nic...jednoducho ho tam nechceli, tak chudak, mohol mat zakony nastudovane aj odzadu, aj tak s tym nic nespravil...
Ja, kedze uz uplne vidim do tejto spiny by som v zivote nikdy nesla na vyberove konanie, pokial by som to dopredu nemala iste, ze to miesto bude moje, pretoze toho ucenia je fura, musis sa naucit kopu zakonov a aj ked ich budes vediet lepsie ako ti ludia v porote, aj tak sa tam nedostanes, pokial to nemas iste. Budes im tam iba na smiech, budu ta ako panacika skusat, vyobracaju ta, proste budes im tam na srandu.
Takze cele vyberove konania na statne urady su iba FORMALITA. Miesto je uz vopred iste a ja vzdy lutujem tych chudakov, ktorych vidim pred dverami ako sa este drvia, opakuju si vsetko a klepu sa. Vtedy si poviem, chudaci, zbytocne sa ucite, trasiete, je vam to prd platne.....Je to smutna realita v nasom zhnitom state....

hmmmmmm

len smutne je ze taketo miesta dostanu doslova stare rasple, z lazov zlezene, ak to mam vulgarne napisat - uplne sedlane, ktorych dcerenky za sebou nieco maju a tak maminka 7rokov pred dochodkom so vzdelanim obycajnej predavacky si krajcirky dostane miesto o ktore sa uchadzali mlade vzdelane baby, pre ktore by to mohlo ozaj nieco znamenat...

babenka1

Najprv sa robí test zo znalosti konkrétnych zákonov (tie by ti mali prísť v pozvánke), alebo to malo byť uvedené v inzeráte o výberovom konaní. Ak prejdeš testom (čo je malá šanca, lebo tie otázky sú stavané ako chytáky a odpovede vie len tá jedna konkrétna osoba, pre ktorú je to miesto už určené), tak je pohovor a tam ťa bodujú členovia komisie podľa tvojich odpovedí a aby si náhodou nepredbehla už vybratú osobu, tak ti budú dávať čo najmenej bodov. Je to kruté, ale je to tak. Na to, aby sa človek dostal do štátnej správy, potrebuje "tlačenku". Zvyčajne už na tom mieste aj tak niekto robí a to výberko ho má vlastne len na tom mieste oficiálne potvrdiť.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

vyberove konanie na urade - Fórum - ZDRAVIE.sk