Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Trpím veľkou nadváhou..

Príspevok v téme: Trpím veľkou nadváhou..
007_bUbLiNkA

Mám problém. Mám 14 rokov, meriam 157 cm a vážim 70 kg... Podľa výpočtov BMI (samozrejme pre deti) mi to ukázalo, že trpím veľkou nadváhou... Ale pritom ja vážne nie som veľmi tučná, som tak trošku ,,oplácaná,,... No môj problém je, že som oproti dievčatám v mojom veku viacej vyvinutá... Mám väčšie prsia, než oni... Môže to byť čiastočne spôsobené aj tým, alebo by som s mojou váhom mala zájsť s maminou k lekárovi... Prosím, poraďte... Ďakujem...

džanana

usiko, ale ved o to mi naozaj neslo. chcela som to napisat na porovnanie, sama predsa pise ze si nepride taka velka, aj ked sa to mozno inym zda. ja prave naopak, mam malo ale nepride mi to tak malo ako sa niekomu moze zdat. a tiez si myslim ze ked ma 14 tak este moze vyrast a zhodit tie kila prave tym ze ma vek aky ma, jednoducho ze sa vyvinie, ale ide aj o to ako to ma v rodine, chcela som len protiprikladom poukazat na to ako sa kazdy z nas vidi inak. vsetci vieme ze nadmerna hmotnost je nebezpecna, tak ako aj nizka hmotnost, len nerozumiem preco su ludia k chudym dievcatam taki odmerani. niekto sa pozrie na chudu a povie, fuj, rob nieco so sebou, najedz sa..a ked sa niekto pozrie na pribratejsiu, zrazu chapavo citi ake je tazke zhodit..nechcem teraz uz prekarucat temu, ale tiez som chcela len poradit :)

usiko

dzanana,

skvele, dakujeme ze informacie a pochvalenie sa s tvojou postavou.....vsetci zelenieme od zavisti, ak slo o to... velmi zavidime.....spokojna? si si neprecitala prispevok bublinky, ze ona nechce od nas aby sme jej napisali, kolko vazime a meriame, ale radu......

bublinka,

mala by si ist k lekarke a postupne to zhadzovat z viacerych dovodov. Po prve, ak ta to este velmi netrapi, pride casm, kedy budes psychicky velmi trpiet kvoli svojej vahe, moze to viest az k depresiam a porucham prijmu potravy ako anorexia a bulimia....., po druhe, ak sa nenaucis spravne hodpodarit s prijatou energiou, tak v dospelosti to bude horsie, budes stale tucnejsia a tucnejsia, a ked budes mat babatko, nekontrolovane mozes priberat, leb nebudes mat sebadisciplinu.....a to je potom uz rizikove pre mnozstvo tvojich vnutornych organov, svaly, kosti a tak.....

...takze pekne krocik za krocikom ist a riesit s lekarkou...naucis sa ako jest v malych davkach a iba vtedy, ked si hladna , schudnes a nebudes mat problem s vahou...

džanana

tak ja mam 22r a 154cm a nejak 42, 43, 44 kg a mne bmi ukazuje ze malo je to, ale takto sa citim dobre. ani nedietujem ani nic, proste toto som ja. neviem si seba predstavit so 70kg, tak ale je to na tebe ako sa citis, minimalne 10kg by som ale zhodila, tak zo zdravotneho hladiska. :)

zdencici

Naozaj chod k lekarovi urcite ti pomoze a ak nie su rozne diety...nie hladovanie staci si rozumne rozdelit jedlo do niekolkych casti za den a hlavne vela pohybu pretoze to moze byt uz aj zdravotny problem..vela stastia

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Trpím veľkou nadváhou.. - Fórum - ZDRAVIE.sk