Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo ma pri behu pichá v boku?

Príspevok v téme: Prečo ma pri behu pichá v boku?
Hanka09

Ahojte, behať chodievam od začiatku januára a to síce nepravidelne ale 3-4krát do týždňa sa k behu dostanem. Dnes ma ale hrozne začalo pichať v boku, s dychom aj kondične som vládala, ale tá bolesť bola riadna, potom to síce prešlo, ale predsa tam bola. Može to mať za následok že som si dala polhodku pred behom kávu a L-karnitín??? a ak viete poradiť čo robiť aby ma nepichalo v boku???

zabudla som

Ahojte aj ja mám tento problém a to mám iba 12 rokov.Keď máme v škole behať nevládzem po 60m ale tak okolo. Už som skúšalaa aj dýchanie, nepitie/nejedenie no nefunguje to.ale raz som našla spôsob ktorý aspoň u mňa funguje na niekoľko metrov:Bežim a rukami stále pohybujem ako pri behu(proste nemôžem mať vystreté ruky).Ale dkedy to nefunguje.

0vecka

na ten L-karnitin sa mozes vysrat. Vobec ho nepotrebujes...teda potrebujes na spalovanie tukov ale kazdy clovek ho ma dost takze nema zmysel ho dodavat...

laco1281

Mna picha v boku jedine ked kratko pred behom sa napijem/najem. Urcite nie je chytre behat s plnym zaludkom a tekutiny by sa mali prijat uz skor a nie tesne pred behom.

Ked uz, tak u mna pichanie nastava asi v 5-8-mej minute behu a po niekolkych (2-4) minutach prejde.

Nephilim

No ja som za to, že treba vhodne dýchať, u mňa je to nádych nosom a výdych ústami,

Potom čo je podľa mňa dôležité je tiež intenzita behania a krátka prestávka, začiatočník zvládne prebehnúť oveľa menej a v menšej intenzite ako človek, ktorý behá už dlhšie.

A ešte je tiež dôležité nejesť tesne pred behom, minimálne hodinu po príjme nejakého jedla by mal ísť človek behať, kedže behať s naplneným žalúdkom nie je bohviečo. Taktiež je dôležité čo zješ, ak to bude niečo ťažšie a výdatnejšie, tak ten čas medzi jedlom a behom sa samozrejme predlži.

A ešte podľa mňa je významný aj čas, o ktorom beháš. Mne osobne najviac vyhovuje večer:-) Skúšala som aj ráno, ale to sa mi vôbec nepáčilo:-D

Hovorím z osobnej skúsenosti:-)

Maros75

Intenzívna bolesť v oblasti brucha, spravidla pod pravým spodným rebrom vyvolaná kŕčom bránice. Pichaním v boku trpia častejšie bežci začiatočníci a spravidla so zlepšovaním trénovanosti sa tento problém stráca.

Suziii

Hanka09, je uplna hlupost vdychovat nosom a vydychovat ustami, to ako zaciatocnik tazko udychas. To pichanie suvisi s dychom, to je pravda, musis dychat pravidelne, rytmicky. Najst si optimalny rytmus, ja mam jeden nadych a dva rozdelene vydychy. Skus sa na ten dych sustredit, ale musi to byt prirodzene, nie nasilu lebo sa ti zase bude tocit hlava :D to pichanie v boku byva sposobene aj nedostatocnym svalstvom na bruchu a chrbte, t.j. treba posilovat aj tieto casti tela. Dalej si davaj pozor aby si cca 2 hodky pred behom nejedla ziadne tazke jedla, max tak jogurt lebo aj z toho moze pichat v boku. A ak uz zacne pichat v boku pomaha kratke silne stlacenie bolaveho miesta a zatlacenie pod rebra. To by malo pichanie zmiernit. Eto vsjo

ronie

mne pomohlo upravit dychanie. nadychnut sa nosom a este razz sa nadychnut uplne najviac a vydychnut ustami a tiez to rozdelit na dva výdychy. pomáha to lepsiemu okysliceniu. tak skus a uvidis ci to zabera

Milky

Pozdravujem.
Ja ako lenivec najlenivejsi, od malu neschopny zabehnut 50m, nieto este 12 minutovku koli pichaniu v boku..
Kupil som si sporttester a teraz beham denne hodinu bez pichania v boku.
Podla mojich vlastnych skusenosti je to jednoznacne v nedostatocnom okyslicovani - telo jednoducho nestaci z dychom. Sporttester je super vec - naozaj tu plati pocuvaj svoje telo..

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prečo ma pri behu pichá v boku? - Fórum - ZDRAVIE.sk