Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dostávam dýchacie záchvaty, ale nemám astmu... Čo to je?

Príspevok v téme: Dostávam dýchacie záchvaty, ale nemám astmu... Čo to je?
teddynka

Prosím vás niekto mi poradte... mávam niekedy záchvaty... neviem sa nadýchnuť, niekedy to je dosť intenzívne, nedá sa to ukľudniť... lekár mi robil už 100 testov a astmu nemám ani zo srdiečkom a pľucami nemám nič... mávam to hlavne keď sa max. zadýcham, alebo keď sa jašíme s priateľom, no už sa mi to stalo aj pri sexe a v kľude... neviem si poradiť... som z toho zúfala... prosím vás pomôžte mi niekto nejakou radou

jajkafr

alergiaa
ja som silná astmatička a kľudové funkčné mám v norme astma sa mi ukáže až po behu... navyše v rôznej literatúre píše, že ak je podozrenie na astmu je potrebné spraviť aj záťažový test ... ale ten nerobia všade... keď som chodila ako dieťa k lekárovi do liečbeného ústavu do tatier tam som mala vždy robené funkčné v kľude, potom po behu a ešte po vdýchnutí sprejov teraz keď chodím k dospeláckemu alergológovi na ambulanciu tak fúknem do prístroja tak ako píšeš ty a vždy mi ukáže dobré hodnoty keďže som dlhé roky športovala a teraz tiež neobsedím na mieste tak mám kapacitu pľúc dosť veľkú čo prekvapuje každého a vždy sa ma pýtajú čí športujem... :)

alergiaaa

jajkafr vdaka za info:) ja mam ist k alergologicke na kontrolu o mesiac tak preto som sa tu najprv pytala, chcem sa jej opytat na tu potravinovu alergiu. a mne najprv robili kozne testy, tam mi zistili silnu alergiu na prach a roztoce, potom z krvi mi to potvrdili. ale presne ako si napisala na astmu mi robili test tak ze som dosla dychla do pristroja a hotovo. vraj mam trochu mensiu kapacitu pluc ci co ale je to vraj v norme zatial...

jajkafr

alergiaa
môže ísť o potravinovú alergiu u alergikov je ten problém, že zo začiatku máme alergiu na zopár vecí a časom sa k tomu vždy čosi pridá :( na potraviny sa netestuje štandardne na alergiu na potraviny sa odoberá krv na špecifické IgE takže skús o svojom probléme povedať alergológovi, možno ide u teba aj o celiakiu kedže píšeš, že ti je zle najmä po cestovinách a bolieva ťa často brucho a nevieš po akej potravine... lepok je všade, ale môže to byť kľudne aj čokoľvek iné...
teddynka a tiež alergiaa
ako vám zisťovali astmu? dýchali ste do prístroja? len v kľude? čiže ste prišli k lekárovi dýchli ste do stroja a to bolo všetko? alebo aj po záťaži napr. beh, bicyklovanie na bicykli, alebo vdychovanie histamínu? a následne po tom po vdýchnutí spreju na astmu?
pri astme môžu byť kľudové hodnoty spirometrie (fúkanie do stroja) v norme odchýlky sa môžu ukázať až po záťaži... navyše nie každý astmatik musí mať alergiu takže aj keď boli kožné alergické testy negatívne nemôže sa na 100% povedať, že nejde o astmu, lebo astma nie je len alergická, ale môže byť aj nealergická...
držím palčeky, aby sa čím skôr prišlo na to, čo vám je a aby to lekári adekvátne liečili a vyliečili :)

alergiaaa

ahojte, ja mam asi podobny problem, mam obcas problemy s dychanim a neda sa mi zhlboka nadychnut. pri namahe som si to zatial nevsilma ale napr. v noci sa zobudim a tazsie sa mi dycha, alebo ked nieco zjem. je to divne ale napr. ked idem jest po niekolkych sustach akoby mi zostalo teplo a zacne sa mi tazko dychat:( mohla by to byt alergia na potraviny? ja mam aj alergiu na pel a prach a roztoce, no o potravinach mi doktorka nic nevravela. a dost casto ma aj bolieva brucho a mam krce.ale nevsimla som si zatial ziadne konkretne potraviny, po ktorych by mi bolo zle, akurat asi z cestovin mi bolo viackrat zle.a da sa z testov na alergologii zistit potravinova alergia??

Mariaj

Este som si lepsie precitala Tvoj prispevok,takze-stava sa to pri namahe tiez.Neviem,ci Ti robili alergicke testy.Tato choroba nikdy nic neukaze v testoch.Moj alergolog mapisal,ze sa mi neodburavaju biogenne aminy.Aj vysvetlil,ze to su latky,ktore si tvori telo samo,a su aj v potravinach.Zdravemu cloveku sa odburaju/premenia-dokonci sa proces latkovej vymeny/ a choremu sa neodburavaju.Takze prave pri tej namahe sa nejaka latka tvori,ktoru telo nevie odburat.Mam to presne takto/tiez mi pri namahe neda dychat/ a vsetky testy vyborne.Inak je to skor pre gastroenterologa.Ma to straaaasne moc priznakov a ako vravim,pre mnohych aj doktorov velka neznama.Skus www.potrintol.sk,aj ine.Mozno Ti to pomoze.Ahoj.Mrknem sem tak za tyzden,lebo nemam internet doma.

Mariaj

Mne sa to stava z potravinovej intolerancie,je to nieco ako alergia ,ale nie je to alergia.Telo nevie nejaku latku spracovat do konca-cize latkova vymena.Pri tejto chorobe sa to moze stat aj po niekolkych hodinach.Blizsie najdes na nete.Napr.i celiakia je potravinova intolerancia.Byva toho ale podstatne viac a ludom je to pomerne nezname.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dostávam dýchacie záchvaty, ale nemám astmu... Čo to je? - Fórum - ZDRAVIE.sk