káva, aká je naj, kedy, koľko, decaff a pod.

Príspevok v téme: káva, aká je naj, kedy, koľko, decaff a pod.
alfaromeo

ahojte, mám veľmi rada kávu. našťastie som ešte nazašla tak ďaleko, že by som bez nej nevedela začať deň. ráno mi vôbec nechutí... pijem ju skôr pre chuť, ako pre povzbudenie. najradšej mám asi novinku velvet od jacobs, chutí skoro ako presso zo stroja, tá pena... ale akú máte radi vy? poraďte mi aká je najlepšia bezkofeínová káva... lekárka mi radila obmedziť kofeín... ďakujem

Bohatier

Vsetko pecene prazene je nezdrave.:P Ale sem tam nezaskodi nejake to Volcano od Tchibo. :)) Sice niesom kavickar ale hodne ovplynuje chut kavy prave kvalita zomletia,

DavidF

Ahoj, tiez striedam, raz zo stroja, raz zalejem nescu. Pri nesce som ale klasicke znacky pomalicky vyradil, lebo cim viac som ich pil, tym som bol viac unaveny. Ale ako uz tu bolo spomenute, vyskusal som tiez nescu s reishi, ktora sa da normalne kupit za dobru cenu cez eshop. (napr.anilab.sk) a tam bol uplne citit rozdiel medzi obycajnou a touto hubovou nescou :) Omnoho silnejsia, neunavuje, nie je kysla, fakt som bol milo prekvapeny

doubledog

kava nejak extra zdrava nebude
predsa len, tym, ze sa prazi pri vyssej teplote, vznikaju v nej rozne nie prilis prospesne latky
takisto treba zvazit aj to, ze je to vlastne droga, vyvolavajuca zavislost.

ale kedze tak dobre chuti a aj ucinkuje, vacsina z nas ju pije :)

Help

Káva obsahuje isté kyseliny a ďalšie látky, ktoré napríklad odbúravajú voľné radikály. Nachádzajú sa v nej aj užitočné minerály, predovšetkým draslík a magnézium.
www.kamnapivo.sk

Help

Tisícky štúdií bolo zameraných na kontroverzné tvrdenia o zdravotných rizikách, ktoré predstavuje káva, resp. kofeín v nej. Štúdie obsahujú dlhý zoznam výsledkov o toxickom pôsobení na zvieratá, na ľudí a o chorobách. Množstvo mýtov o negatívnych zdravotných účinkoch pitia kávy (kofeínu) môžu byť teraz pretransformované na potvrdenie zdravotných výhod, čo je výsledkom viacerých nedávnych mechanických a epidemiologických výskumných štúdií.
Prevažná časť vedeckých dôkazov naznačuje, že priemerná konzumácia kávy (3 – 5 šálok kávy denne) môže byť spojená s redukciou určitých chorobných
www.bedekerzdravia.sk

DXN

Mne veľmi dobre robí káva obohatená hubou REISHI alebo inak nazvanou Ganoderma Lucidum - predáva sa formou MLM.
Tu je trochu info z letáku:
Ku kvalitnej káve Arabica, pochádzajúcej z Brazílie, sa pridá extrakt z Ganodermy (preto ju možno dostať len v instantnej forme) a takto sa vytvorí produkt, ktorý je jedinečný vďaka blahodarnému účinku huby Ganoderma nielen chuťou, ale aj jeho pozitívnym účinkom na organizmus.
DXN káva neutralizuje v organizme nahromadenú kyslosť, zamedzí páleniu záhy. Pri jej pravidelnom a výlučnom užívaní (ak chcete overiť jej skutočný účinok, nepite iný druh kávy!) si môžete upraviť krvný tlak. Môžu ju piť i ľudia, ktorí majú problém s vysokým krvným tlakom