vaginizmus - ako ste ho prekonali?

Príspevok v téme: vaginizmus - ako ste ho prekonali?
consuellaII.

Dobry den, pred casom som nasla inu temu s nazvom Neprijemne krce.. kde zakladatelka temy nevedela, co jej je. Mne zacali tie iste stavy, akurat ze sa to natolko vystupnovalo, ze som nahle musela prist na SVK a ku gyn. Definovala to ako "vaginizmus", co je vzacna sexualna dysfunkcia, kedy sa podvedomky zena brani sexu, pritom ho moze chciet, aj byt roztuzena, ale svaly vo vagine sa natolko stiahnu, ze to sprevadza bolestivy krc. Pripadne ze je to endometrioza v rannom stadiu, ale zatial to nechala na tom vaginizme a ze uvidime..

Chcela by som sa spytat zien, ktore to prekonali, resp. sa to snazia prekonat, aky sposob bol pre Vas najuspesnejsi? psycholog, antidepresiva, sexuolog, cvicenie, zmena stravy, partnera (toto mi pride ako brutalne riesenie) alebo..? Gyn. mi rovno povedala, ze to je beh na dlhu trat.. Pritom som to nikdy predtym nemala a zrazu :( Ale nakolko nemam krce iba pri pohl.styku ci vzruseni, moze ist o endometriozu. Nemala by take vystetrenie urobit hned radsej, aby sa to vylucilo?
Dakujem za odpovede k teme :)

anlady

Prosím, urgentne potrebujem pomoc !!!!
Hľadám niekoho kto prekonal vaginizmus,ale iným spôsobom ako keď vymenil partnera. Ďakujem

mirka123

ahoj.... no ja som mala podobny problem... mne pomohlo ked som zmenila partnera... asi krute odo mna, ale je to tak... ten predtym, hoci sa snazil, hrozne bol mily, fakt mu zalezalo na mne, ja neviem...proste strasny blok som mala v hlave, nemohol do mna vniknut ani prstom, hoci som velmi chcela, aj sa mi pacil, vsetko... a ten dalsi, no tam uz neboli problemy....ja som to mala o psychike....ale to bol moj pripad, kazdy je iny...ale neviem keby som mala dalsieho, ci sa mi to zase vrati..ale ja som nemala tie krce bolestive... ja si myslim ze nemas vaginizmus