Co vas dokaze motivovat?

agaven

no ja napr. ked si ostriham nechty tak ich kusem a ked ma zena krasne nechty to je jedno ci gelove tak sa nastvem a necham si dlhe . A potom ked sa zase zlomi tak som nastvana až,až zase ostriham ,ale ked je mali tak ho kuskam atd.. do kola Zase objav napr. cerveno biele tak ja necham dlhe nechty a davam na cerveno biele a malujem aj 3 farby si tam dam.

AdamKrt

Nikde som nepisal, ze firma dava zamestnancom vsetko. Samozrejme v kazdej firme si volia, co komu daju. Ci jednu vyhodu, alebo viac vyhod... Alebo nic a zderu z cloveka aj kozu...

[zruseny12]

DEEE
...tak potom pred tebou KLOBUK DOLE...ked si taky sef...si idealny sef...
a poznam takych ludi,co radi buzeruju a niekedy nie su o nic lepsi...ale to ja si o nich myslim svoje/to su zakomplexovani ludia atd./
TAK NECH SA TI DARI A NECH OSTANES TAKYM SEFOM AJ NADALEJ...JE MALO TAKYCH AKO SI TY...

[zruseny12]

DATELINKA
...ano,mala som byt zadarmo,lebo som ho dostala od obce/sak nie len ja,ale spolu s manzelom/...ale boli ludia,ktory ked dostali podnikovo byt tak museli podpisat v praci zmluvu,ze odrobia xy rokov/presne neviem kolko to bolo/takze nic zadarmo nedostali,museli di to odrobit- tiez som brala mladomanzelsku na zariadenie atd.
mozno ADAM to truchu prehnal,lebo fakt keby firma mala dat vsetko zamestnancovi,co on pisal,tak asi by
dlho firma nefungovala...
nechcela som ta nejak urazit,alebo nejak v zlom som to nepisala,ale nepaci sa mi ako sa stale taha do debaty ked k niecomu dojde komunizmus,je to za nami a nebolo tak zle aby sme stale na neho len kydali...JA OSOBNE SOM BOLA SPOKOJNA A POZNAM VELA LUDI,CO BY TU DOBU TIEZ VRATILI SPAT-HNED A OKAMZITE...
A VER MI NIKDY SOM NEMALA PROTEKCIE ATD.VSETKO SOM MALA SVOJIM USILIM A PRACOVITOSTOU...NECHCE SA MI TO TU ROZPISOVAT,ALE ROBOTNIK BOL NIEKEDY VIAC OCENENY AKO TERAZ A TO TIEZ BOLA MOTIVACIA PRE LUDI...
LUDIA PRED DOCHODKOM DOSTALI ODMENU CESTNY DIPLOM ZA VZORNEHO ROBOTNIKA,A TERAZ?VYHODIA HO TESNE PRED DOCHODKOM A ESTE HO PONIZIA TYM AKY ON JE ZLY ROBOTNIK...ATD.AKO SA MA TAKY CLOVEK POTOM CITIT,ZNICIA MU POSLEDNE ROKY ZIVOTA,KTORE BY SI MAL UZIT V SPOKOJNOSTI A POHODE...
A TO UZ NEPISEM O MLADYCH LUDOCH,TIEZ SA NEMAJU NAJLEPSIE,KED SI CHCU ZALOZIT RODINU...ATD.ALEBO KED SI HLADAJU ZAMESTNANIE...
A MY STREDNA GENERACIA,TIEZ SME NA TOM NIE NAJLEPSIE...I KED NEMAME UZ NEJAKE EXTRA ZAVAZKY,LEBO DETI SU UZ POMALY DOSPELE,ALE NIE JE TO ZIADNA SLAST,DETI MUSIA ODCHADZAT DO ZAHRANICIA PRACOVAT,A KOLKO MATIEK-RODICOV PRISLO O SVOJE DETI/POZNAM AJ OSOBNE/CELY ZIVOT SA O NICH STARALI A LEN KOLI PRACI,KTORU MUSELI HLADAT V ZAHRANICI,TAM PRISLI O ZIVOT...KEBY BOLI VYTVORENE PODMIENKY DOMA PRE LUDI PRACA ATD.TAK BY TO BOLO OK...TAK AKO TO BOLO ZA KOMUNISTOV,VSETCI PRACOVALI DOMA,VIKENDY BOLI POKOJNE ATD.
A PRACOVALO SA TAK AKO TERAZ,JA SOM NAPR.CHODILA AJ SOBOTY AJ PREVCASI SOM ROBILA A TO SOM MALA 18-NAST ROKOV,OPLATILO SA MI PRACOVAT...
JEDNODUCHO BOLA DOBA,KTORA NEBOLA ZLA A NIE AKO NIEKTO LEN STALE NADAVA,AKO BOLO ATD.
teraz napr.su banany-ale co s toho ked kazdy na nich nema a hniju po obchodoch...
NIEKEDY sa mozno stalo na banany,ale bolo ich za co kupit...a to je podstatnejsie ako,ked su a nie kazdy ma na nich...
ale je to uz raz tak a my to nezmenime,len mame nevyhodu,ze sme zazili nieco normalne,zili sme v pohode a klude a teraz si clovek na to nemoze zv.ale este stale mame vyhodu,ze nie su tu NEPOKOJE TAKE AKO INDE,ZE SA NESTRIELA ATD.
TAKZE NEBER TO TAK,ZE SOM OSOBNE NA TEBA NEJAK UTOCILA...PEKNY DEN

ewelin28

Adam prepac....som sa nepresne vyjadrila..mala som na mysli len vyrobnych pracovnikov..lebo o nich pisem..nie o manazeroch...oni su uplne inak motivovani...
no ja si tiez myslim, ze mzda neni jediny motivacny faktor, ale povedzme si pravdu..ked clovek sa zaujima o daku manualnu pracu..ako prve sa pyta na financne ohodnotenie...a k tomu patria uz aj spominane vyhody ako odmeny, preplacanie cestovneho..a tiez aj stravne listky...

AdamKrt

ewelin28:

povedala si ludia, co robia vo vyrobe. Tam robia aj veduci, manazeri, riaditela ... Takze motivacia je len o tom, co si firma moze a chce dovolit.

Lenze ceny tlacia vyrobne firmy na hranicu prezitia. Obchodnici maju obrovske marze, vyroba minimalne. Tak aj odmenovanie davaju take, aby boli schopni svoje vyrobky predavat...

Su rozne pozicie vo vyrobnych firmach a kazdeho moze motivovat nieco ine. Nemusi to byt niekde len plat, ale aj kombinacia napr. blizkost do prace /clovek nemusi travit cestovanim zbytocny cas/, ci male naklady na cestovanie, alebo ine zamestnanecke vyhody. Ked sa zrata plat + vyhody, moze to byt pre cloveka viac, ako povedzme o 30 percent vyssi plat...

ewelin28

lost...mas uplnu pravdu....aj teraz vraj daky prieskum dokazal to, ze mzda neni to najhlavnejsie co ludi motivuje...vraj su dolezitejsie vztahy na pracovisku a celkova pracovna atmosfera...
ja by som kvoli dakym 60 euram nesla robit tam, odkial by som chodila domov s placom :)
ale zase v dnesnej dobe....taky zivitel rodiny..asi moc vymyslat nemoze..ked sa mu v praci nieco pacit nebude..zarabat musi no

lost

soffa - je to skoda ked clovek robi len pre peniaze :)

technicky, ak by toto pravidlo krvopotne prenasledoval, tak by ani susedovi nepomohol :))

peniaze nie su "vzdy" to prave orechove, aspon nie pri takych pripadoch ako:

mam na vyber:
burzovy makler za 5000 eur mesacne, alebo robotnik za 1000 eur mesacne.
dal by som ruku do ohna za to ze nie 100% ludi by si vybralo to prve ;-)

uz len preto, lebo ta prva praca je psychicky dost narocna a clovek si tych 5000 vytrpi mozno aj narocnejsie ako robotnik. robotnik ma aspon ako taky kontakt medzi ludmi, ma viac kamaratov a ma vyssiu pravdepodobnost na zdravie, kedze ma pohyb, teda len pokial ten makler nema osobneho trenera a nepracuje na svojej kondicke a tak..

sice je to extremny priklad, mozno by sa viac hodilo uviest na:

praca obchod "A" a obchod "B"
obchod A je vasci a tak sa tam clovek viac narobi, zarobi 600 eur.
obchod "B" je o nieco mensi, ale clovek sa tam narobi menej o viac ako 1/6, popripade moze sa narobit na 100% rovnako ako v tom obchode "A", avsak je tam lepsie vedenie, ktore nie je extrmene stiktne a nedepta psychicky..

a pri takych nizkych sumach by si clovek rozmyslel kam pojde, ci mu ta extra stovka prinesie vsuktu taky uzitok ako sa na prvy pohlad zda..

tento priklad mam z realneho zivota, ten clovek co isiel do obchodu "A" to teraz lutuje a hlada si novu pracu, ani nie po 1 mesiaci ...

ak sa clovek citi v praci prijemne, tak dokaze daleko viac ako v neprijemnej praci, aj pri slabsom financnom ohodnoteni, to je moj osobny nazor :)

aspon pokial nie je clovek extremne zaldzeny a vyslovene nemusi pocitat kazdy jeden cent. (povedzme ze statisticke vychylky)