Medicina-študium

Príspevok v téme: Medicina-študium
Mery2

Ahojte ja mam z toho taky zmätok, chcela by som isť študovať medicinu do BA. Zatial som ešte na strednej ale keď som si pozrela rozvrh, tak ako sa v tom preboha vyznate? Su tam aj tri predmety v tej istý čas. To si akože môžem vybrať na aky predmet chcem v ten deň ísť? No a v treťom predklinickom ročniku sa chodí už ževraj aj po nemocniciach - oboznamovanie sa s oddeleniami. To sa tam kedy chodi? Po obede keď skonči škola? Napr od 15:00? Lebo rozvh v treťom ročniku je tiež plny všelijakych predmetov. No a vyššie ročniky to už obec neviem ako to stihate aj do školy aj do nemocnice. Prosim aspoň o par informacii, ďakujem.

janka.

pridavam sa k mastičkarke. Naozaj je to tak. Človek ktory študuje a začina študovať medinu je plny idealov očakavania a potom pide koniec školy,začneš pracovať a zistiš že všetko to je uplne inak.Naše zdravotnictvo je jeden velky bordel a obrovsky biznis,kde chory človek je na poslednom mieste. Často sa stretneš aj s tym,že budeš aj vedieť ko pomocť,ale nebudeš to mocť urobiť,pretože ti to poisťovňa nepreplati a z vlastneho vrecka to platiť nebudeš. takže pokial tu prácu nerobiš srdcom a nejdeš študovať z vnutorneho presvedčenia tak zažiješ trpke sklamanie. Ja som sa nadrela na vyške ako koň. 6rokov som sa riadne nevyspala. Som šťastna,že to už mam za sebou..ale neviem,či by som to šla študovať znovu. Dobre si to rozmysli. Ono lekár znie sice krásne... ale neni to zas až taka výhra. Dobre porozmyšlaj nad tym.

mastickarka

Nechod na medinu. Najtazsia skola, najhorsia VS vyplata, praca bez jasnych pravidiel, blbe pindy od ludi, ktori by neurobili ani prvy rocnik. Alebo vystuduj a odid. Fakt si to rozmysli.

Jaja18

Ahoj,
no podla toho kam chces ist v KE ti fyziku netreba ani v BA a v MT ani tento odbor nie je otvoreny. Ak by si chcel ist do Ciech napr. do Prahy tam uz potrebujes fyziku

Vasill

Zdravím, mám tekisto záujem o štúdium medicíny, konkrétne zubného lekárstva. Som na strednej škole a chcem sa opýtať. Aké predmety sa učia na medine ? Maturovať chcem z Biológie a Chémie + cudzí jazyk. Je potrebná aj fyzika? Uplatní sa Fyzika na škole? Vopred ďakujem za odpovede.

palacinka

Mery2, ak máš ešte čas na učenie, tak Ti poradím z vlastnej skúsenosti. Radšej sa snaž dostať niekam inam než do Blavy, možno aj keby Ti to vyhovovalo vzdialenosťou.. Určite je lepšie byť na kvalitnejšej škole, hlavne čo sa medicíny týka.

Mery2

Ano v Ba som počula, že sa chodi až od treteho ročnika po nemocniciach, no to mi nevadi, iba by ma zaujimalo, kedy sa tam chodi. To je aj rozvrhu napisane? Som si všimla napr. že do 11:00 su nejake predmety a potom je napisana klinika napr interna. tak sa ide na internu :-)...? Alebo opačne najprv je napisana klinika a napr od 11:00 predmety kde sa musi asi isť z nemocnice?

HHH

Studujem na UPJS LF,vseobecne lekarstvo,som prvak. Teraz mam len 5 predmetov. Anatomiu,Histologiu a Embryologiu,Lekarsku biologiu,Informatiku a anglictinu. Skolu mam len pondelok az stredu :)). Co pocuvame od inych urcite neodporucam BA. Co som pocul,ze vraj tam na anatke ani nevidia pomaly mrtvoly a vseobecne pristup je slaby,nenutia ucit a do nemocnice sa zacina chodit az v tretom.Na upjs v KE mame mrtvoli 4 hodiny tyzdenne, do nemocnice sa chodi v letnom semestri v druhaku. Moj osobny nazor je,ze UPJS LF je urcite najkvalitnejsia L.Fakulta na SR. Rozvrh mame,volny,chodim 3 dni do skoly,v letnom som bol 4 dni v skole. Ma to jeden hacik,fakt sa treba ucit.

palacinka

Vysokoškolský rozvrh sa značne líši od toho ,na ktorý si teraz zvyknutá, do školy sa nechodí od rána do poobedia, ale len vtedy, keď máš cviko/prednášku (prednášky sú nepovinné). Preto sa ti niekedy napríklad stane aj to, že v niektorý deň možno ani nič nemáš. Je to tak preto lebo napr. na medine, konkrétne v Blave je náš v ročníku veľký počet a sme rozdelení do mnohých skupín, a pretože vyučujúcich na danej škole nie je toľko, aby sa to stíhalo a aby sa to vôbec nejak časovo stíhalo, má každý krúžok to cviko v inom čase, iný deň a tak...

Mery2

Aha o tých skupinach som nevedela. Teraz som si pozrela lepšie tie rozvrhy zatial na LFUK, lebo tam chcem isť, no a su tam skupiny a na tých predmetoch, kde su vypísané skupiny tak sa musi asi povinne chodiť, však? Ale všimla som si aj, že napr v určitý deň napr pondelok su vynechane asi dve skupiny akože tam nie je v ten deň nikde písane ich čislo na žiadnom predmete. To znamena že asi budu v nemocnici na praxi? Alebo maju volno? A ešte napr, že skupiny 8,9,10... začinaju prvy predmet až o 10:00 to akože dovtedy možu byť doma?