Medicina-študium

Príspevok v téme: Medicina-študium
Mery2

Ahojte ja mam z toho taky zmätok, chcela by som isť študovať medicinu do BA. Zatial som ešte na strednej ale keď som si pozrela rozvrh, tak ako sa v tom preboha vyznate? Su tam aj tri predmety v tej istý čas. To si akože môžem vybrať na aky predmet chcem v ten deň ísť? No a v treťom predklinickom ročniku sa chodí už ževraj aj po nemocniciach - oboznamovanie sa s oddeleniami. To sa tam kedy chodi? Po obede keď skonči škola? Napr od 15:00? Lebo rozvh v treťom ročniku je tiež plny všelijakych predmetov. No a vyššie ročniky to už obec neviem ako to stihate aj do školy aj do nemocnice. Prosim aspoň o par informacii, ďakujem.

poipoi

ano ano, nad rozvrhom sa netrap. je robeny pre cely rocnik, ale ten je deleny na skupiny a teda v rozvrhu su prednasky pre vsetky skupiny. do toho sa potom na vs dostanes.

a tiez pokial viem, tak po druhom rocniku sa praxuje v nemconici cez prazdniny

Giuseppe

AK si pozries rozvrh je tam pri predmete uvedene aj cislo skupiny. Po 2 rocnku sa ide na 2 tyzdnovu (sestersku)prax na oddelenie, ktore si vyberies.
Od 3 rocnika sa chodi aj na oddelenie nie oboznamit sa ale mas internu medicinu a ucis sa o chorobach srdca, dych. systemu a pod. a chodis tak spravidla predpoludnim . pozri si rozvrh na stranke LF UPJS, tam to je rozvrh napisany zrozumitelne. Vybeer si jednu skupina napr. 10 a pozri sa ako to tam mame

jajkafr

Mery
na vysokých školách je tvorený rozvrh pre viaceré skupiny preto máš z toho chaos napr. ja študujem ošetrovateľstvo a v mojom rozvrhu by si našla rozvrh pre 3 skupiny čiže v jeden čas je napr. nemčina, angličtina a ešte napr. geriatria... čo sa týka praxe všetko je tiež vymedzené v rozvrhu ak sa dostaneš na vysokú školu potom do toho prídeš teraz si z toho ťažkú hlavu nerob hlavne sa uč, aby ťa prijali skúšky sú poriadne ťažké... BA vydáva testy takže ak sa ich naučíš máš dosť veľkú šancu... držím palčeky :) a pokiaľ viem medici chodia v druhom ročníku v lete na ošetrovateľskú prax čiže praxujú v nemocnici podľa spádu ako sestry...