Financne problemy

Príspevok v téme: Financne problemy
ShutUp

Dobry Den,len par otazok,spomente si ked ste mali 19-23 rokov,ked ste zacinali pracovat a vasa praca stala za prd,plat biedny ale aspon cosi v tychto casoch,
Kolko ste prispievali rodicom?Ja dostavam akesi stravenky tie dam mame a teraz povedala ze chce XXX eur,co je vyse polovica mojej vyplaty(este daco preveziem)minule to bolo rovnake a teraz tiez,sak mne nic neostane do slaka,idem desi do mesta a nic nemam,vsetci moji kolegovia aspon v mojej vekovej kategori davaju len simbolicku ciastku a ja?som moc dobry chalan,a to neni dobre.otec je alkoholik ma malu vyplatu pretoze nieco prepije ale hovoril ze nasa mama ma rada len peniaze,a sak ona tiez robi takze neviem co s tymi peniazmi robi.som chcel mobil si kupit co by mi vydalo aj s jednej vyplaty keby som nemal tak chamtivu mamu.a aj na notebook som si chcel setrit avsak nemozem.chcem si ho zobrat na splatky ked nemam hotovost lenze teraz rozmyslam ze moja mama by bola rozculena asi:(a vlastne s coho by som to platil?nemam nic vsetci si setria a ja nic.som ako nejaky otrok uz.uz vidim ze skoncim ako moj otec desi v krcme toj za 5 rokov.uz mi hovorili ze si mam setrit a davat jej len urcitu ciastku lenze ja to nedokazem,som z hovna ulepeny asi alebo co ...uz vidim ako stratim nervy a nieco alebo niekoho rozkopem poradte aby som nespravil nejaku hlupost napadju ma strasne blbosti.

bibiana35

ShutUp, vidim to na odstahovanie sa od rodicov. Prenajom bytu alebo izby a mozes si to skusit sam.
Bud rozumnejsi nez rodicia, nenaber si na seba napr. TV a zariadenie na splatky. Ale - aj tak: co je zle na tom, aky obcas financne pomozes rodicom ? Oni ta financovali doteraz. Kludne im ale povedz, ze ak si nabrali zariadenie na splatky, ktore teraz nevladzu splacat, tak ziju nad svoje pomery a niecoho sa musia vzdat. Predat nieco, zaplatit dlhy a poucit sa.
Pomoz sestram, aby nenabehli na ten blby sposob zivota a nenaleteli reklamam typu
"ved splacat je lahsie nez setrit".

elllka

Ja sa pridavam na stranu Shut up. Ten chalan nemoze za to ze sa narodil do soc. slabsej rodiny, resp. ze ma otca alkoholika, nikto sa nepyta dobrovolne na tento svet, ked sa pre nas rodicia rozhodnu, tak nech nesu za nase zivoty zodpovednost, az kym sa nedokazeme postavit na vlastne nohy... Je to ich povinnost. Ja ta chvalim za t,o ze v tvojom veku mas zamestnanie, preco by si si nemohol uzit mladost ako tvoji rovesnici, diskoteky, priatelky, len preto ze ti rodicia robia depku a dostavaju ta do nudzovej situacie. Na tvojom mieste by som daval mame max. 7O eur, ani o cent viac, ked nema na kuchynsku linku, tak nech si ju nekupuje a bez telky sa tiez da zit. Ona si takto zariadila zivot tak nech si ho zije a tebe da svaty pokoj. Bola by som rada kebyze mam takeho brata ako ty. Ten moj za posledny rok ukradol rodicom dokopy 300 000 korun, nahadzal ich do automatov a prefetoval ich. Nasi ho nadalej dotuju a vysekavaju z problemov, su velmi hlupi v tomto. Takze vasi mozu byt stastni ze ta maju a nenechavaj sa dalej vydepkovat. Drzim palce.

ShutUp

. . . mimochodom,este mala vec ktoru som tu prehliadol,ta vec s tym hospodarenim,ano nevedia hospodarit,lebo vsade sa mnozia len seky,nalozim si kolko unesiem nie?naco beriem tu kuchynsku linku ked mam sice starsiu ale sluzi,dalsia vec je ta ze moja mama si tiez vyhodi s kopytka s otcom,vetsinou piatky,ja by som aj tych 20 eur odlozil niekde inde ako ich prepil...uz si to presne rozratam...odlozim tolko kolko sa da odlozit ale aj tak aby som al ja zaco ist na tu kofolu ten piatok+nejaky cipsy posilka a tak...budem sa snazit drzte mi palce,po vyplate vam poviem ako vsetko prebehlo....

ShutUp

AHOJTE,

co sa tyka podnajmu,nedavno som povedal len tak nepriamo ze mama pocuj kamoska uz byva sama ma 23 a hlada si dalsieho do podnajmu ma taky krasny novy byt,ze mam ist k nej byvat hovorila,a mama odvetila no to nie mlady su radi ze su u rodicov,rozmyslam rozmyslam...ked pojdem prec-kto pomoze financne?minule sa tak pytam vsetkych ked sedeli v obyvacke:Som zvedavy kto by vam ten nedoplatok s elektriky zaplatil keby som tu nebol ja!a mama hovorila:tak by sme tu chodili o svieckach,robim chyby ja viem!ale akosi sa mi nedostava uznania!Len dakujem a o tyzden mi uz na mna hresi!preposlem vam par sms co mi pise hned po vyplate:Vyber mi tie peniaze.aho mama.....dalsia SMS.Mato nezabudni mi vybrat tych 170 EUR...dalsia SMS..mato vyber mi 200 eur,teraz buduci mesiac po vyplate mam plan.spravim toto:dostanem vyplatu oklamem ju ze bude az 20,pritom mi dojde 16-teho.pokusim sa 50-80 eur odlozim na ucet proste odkladat,vyplatim pausal,dam mame 50-70 eur...viac nie,sice neviem ako to odvovodnim,ako niekedy lutujem svoju mamu pretoze ma tazky zivot lebo moj otec nema srdce akoby nas nemal vobec rad,teda nema nas rad,placem ked vidim ako sa niekedy trapi,ale musim mysliet na seba,ako ja mam strechu nad hlavou istu len u svoji rodicov,chcem skusit zivot v byte,nie v nejakej ubytovne!!!chcem byt ktory si budem platit ja,len mi to pripada skoro,posetrim posetrim ale navzdy u rodicov byvat nechcem!len su tu aj moje dve sestry+ ta starsia chce ist na vysku,a vyska je draha asi,a ta mladsia?10 rokov ma chudatko a takeho otca ma,kto sa o nu postara?ved ten nas alkoholik ma asi 47 alebo 48-boze je mi to tak luto asi budem zivit nasich do konca zivota,starat sa o mamu,malu sestru,ludia ja sa teraz postavim na nohy od stolicky a viem presne co ma caka,vidim celu moju cestu pred sebou,tak mierne skreslenu ale vidim,a co ja?moj zivot?kedy?zacne?nezacne?Nie som hajzel necitlivy ale musim mysliet aj na seba...za vase rady velmi pekne dakujem a snazte sa citat tieto riadkys porozumenim

soffa

su rodicia a rodicia.jedni by dali aj posledne dietatu,druhi ani to.ja si myslim ze tie lisky celkom stacia.ved aj ty musis nieco mat.je to na dohode medzi tebou a mamou.zase moja mama je ta naj mama,praveze odomna nic nechce nech len setrim,ale ja rada domou nieco kupim,ci jedlo,ci niejaku peknu malickost,ci niejake veci na obecenie.to mi robi radost.

tiramisu

Nemas to lahke, musi byt nesmierne tazke zit v nestabilnej rodine, kde je jeden z rodicov alkoholik a mamka psychicky nevyrovnana a okrem toho mas dvoch mladsich surodencov. Najlepsie, co mozes urobit, aby si neskoncil ako tvoji rodicia, aby si nemal tento model rodiny pred ocami, je odist, naozaj sa skus obhliadnut po podnajme, zacni zit svoj zivot. Ved raz chces mat hadam priatelku a svoju rodinu, tak sa musis na to pripravit a zabezpecit sa. Tak skus si nieco pohladat a daj vediet, inak skoncis u cvokara.

katka...

Matka si asi v tebe nasla nahradu za svojho manzela. Ale mas pravdu, ty nie si zivitel rodiny. Nieco by si jej mal prispievat, ale nie ze ti z vyplaty nic neostane. 100 Eur je vela. Ved potom sa nikdy neosamostatnis. Lebo nebudes mat nic nasetrene. Najdi si co najskor podnajom. Musis mysliet aj na seba. To ze je tvoj otec alkoholik, ty predsa nemozes platit za jeho nezodpovednost a tvoj vlastny zivot ti uteka.

muc

pekne Help. ano, je to o tom, ako vidime pohar do poly naplneny vodou. pre niekoho je poloprazdny, ale inemu naopak- do polky plny.

Help

Na zamyslenie:)
Otec jednej veľmi bohatej rodiny raz zobral syna na vidiek s úmyslom ukázať mu, v akej biede niektorí ľudia žijú. Pár dní a nocí na istom malom hospodárstve, ktoré vlastnila pomerne chudobná rodina. Keď sa vracali domov, otec sa pýta, ako sa mu výlet páčil. "To bolo úžasné, ocko!" "Videl si v akej biede tí ľudia žijú?" pýta sa otec. "Videl." "Tak mi povedz, čomu si sa na tomto výlete naučil." A syn mu na to odvetil: "Videl som, že my máme jedného psa a oni štyroch. My máme bazén do polovice záhrady a oni potok, čo nikde nekončí. My sme si kúpili do záhrady lampáše a im v noci svietia hviezdy. Naša veranda siaha až po prednú záhradu a im patrí celý horizont. My žijeme na malom pozemku a oni majú polia, ktorým nedovidíš do konca. My máme sluhov, čo nás obsluhujú, ale oni slúžia druhým. My si svoje potraviny kupujeme, kým oni si pestujú svoje vlastné. Náš pozemok je obohnaný ochranným múrom, ich chránia priatelia." Otca to načisto umlčalo. A potom syn povedal: "Ocko, ďakujem ti, že si mi ukázal, akí sme biedni