Financne problemy

Príspevok v téme: Financne problemy
ShutUp

Dobry Den,len par otazok,spomente si ked ste mali 19-23 rokov,ked ste zacinali pracovat a vasa praca stala za prd,plat biedny ale aspon cosi v tychto casoch,
Kolko ste prispievali rodicom?Ja dostavam akesi stravenky tie dam mame a teraz povedala ze chce XXX eur,co je vyse polovica mojej vyplaty(este daco preveziem)minule to bolo rovnake a teraz tiez,sak mne nic neostane do slaka,idem desi do mesta a nic nemam,vsetci moji kolegovia aspon v mojej vekovej kategori davaju len simbolicku ciastku a ja?som moc dobry chalan,a to neni dobre.otec je alkoholik ma malu vyplatu pretoze nieco prepije ale hovoril ze nasa mama ma rada len peniaze,a sak ona tiez robi takze neviem co s tymi peniazmi robi.som chcel mobil si kupit co by mi vydalo aj s jednej vyplaty keby som nemal tak chamtivu mamu.a aj na notebook som si chcel setrit avsak nemozem.chcem si ho zobrat na splatky ked nemam hotovost lenze teraz rozmyslam ze moja mama by bola rozculena asi:(a vlastne s coho by som to platil?nemam nic vsetci si setria a ja nic.som ako nejaky otrok uz.uz vidim ze skoncim ako moj otec desi v krcme toj za 5 rokov.uz mi hovorili ze si mam setrit a davat jej len urcitu ciastku lenze ja to nedokazem,som z hovna ulepeny asi alebo co ...uz vidim ako stratim nervy a nieco alebo niekoho rozkopem poradte aby som nespravil nejaku hlupost napadju ma strasne blbosti.

chamtivamama

Ahoj usiko, nie ozaj to nemyslim vazne, ze by mal davat mame viac ako 100€ :D. Ja som sem pisala odpoved ako prva a mlady pan nespominal kolko presne dava z vyplaty, napisal len XXX€. Mne keby moji synovia davali pravidelne 100€ mesacne, tak mam po starostiach :D. Ked tu teraz citam dalsie prispevky a dalej sa tu odhaluju nove skutocnosti o spravani sa jeho rodicov, je mi ho ozaj luto a najviac jeho malej sestricky, ked sa dokonca obaja rodicia niekedy spolu napiju, no dakujem pekne. Suhlasim s tebou, ze by sa mal osamostatnit a zit si svoj zivot, lebo toto ho moze znicit. Ved aj sam ku koncu svojho prispevku pise a pyta sa, ze mozno skonci ako jeho otec o 5 rokov kdesi v krcme, alebo urobi nieco zle. Je fajn ze zatial je chlapec v pohode a ani nepije, nema za co a verim, ze keby aj mal, ze s tym ani nezacne, lebo ma nazorny priklad doma, ako by to mohlo dopadnut.
ShutUp, urcite sa poobzeraj po nejakom podnajme, aj ked mozno minies na byvanie a ostatne viac ako 100€, ako som uz pisala v prvom prispevku, mozno sa ti podari aj tak nieco usetrit a ziskas urcite aj bonus, pokoj. Ty ozaj nemozes prispievat svoji rodicom celym svojim prijmom na alkohol a dve nezaopatrene deti.

purblanka

počúvaj,ked máš net nájdi si podnájmy a mesto kde chceš bývat-popozeraj ceny,budeš prekvapený.Odkial si??ja ti pozriem.:)

ShutUp

purblank

no podnajom,myslim si ze s mojej vyplaty by som si to nemohol dovolit,ale kebyze som si nasiel lepsiu pracu prepocital vydavky tak urcite by som nad tym rozmyslal!

lost

Povedal by som mame ze pokial ona pije, ty nebudes nic platit....
Pretoze pokial ma na alkohol, tka musi mat snad aj na jedlo a ked nie tak je to vazne zla situacia..
Vyzera to tak ze podla toho co ShutUp pise ma viac inteligencie ako jeho rodicia..

purblanka

moj zlatý,naozaj hľadaj si podnájom.Ty konečne budeš mať pokoj od mamy,a ona sa naučí narábať s peniazmi.Neboj,ani tie,ktoré si dával do domácnosti,jej nebudú chýbať.Alebo sa bojíš bývať v podnájme??

ShutUp

Ahojte,

no mam 19 rokov,v maji 20..

a dal som jej 100 EUR a povedala ze to je malo a rano po nocnej ma zobudila ze chce dalsich 70 EUR..povedzte je to normalne?a moj drahy otecko prisiel za mnou ci mu nemam pozicat dva centy na cigarety ze mu vraj chybaju,a dal som mu 10 centov,a to mi este vydal !predstave si ako som sa citil,a to moja mama niekedy po jeho vyplaty piatok si skocia niekde do krcmy a obydvaja pridu opity...sestra studuje na gymmnaziu a mam este malu sestru(10rokov)
podla mna nevedia hospodarit !mame sa nepaci kuchynska linka tak chce TOP modernu nema na to tak si zoberie pozicku atd...som chcel kupit napoly s otcom tv novy lebo stary uz odchadzal..aj to nebol schopny si odlozit 200 eur alebo nasetrit radsej sli cez qatro..a teraz placu ze je vela sekov ja im za to nemozem ! ! !! !! ! ! !! kto ich to kazal ?ja mozem za taketo ich ciny????kde sa to kopi kde davaju tolko penazi???NECHAPEM,ved aj ona robi aj tatko sive on vela prepije,pretoze pyta zalohy aby mal vecer do krcmy a na cigarety.ja nepijem vobec pomaly rok som nemal ani kvapku alkoholu,ani pivo i ked ma laka si kupit dake od smedu ale radsej som si kupil rajec:-)i ked mnohy v mojom okoli sa cuduju,a ty rozumnejsi pochvaluju . . .

usiko

chamtivamama,

no ale to nemyslis snad vazne, ze chlapec by mal mame davat viac penazi len pretoi ze jej manzel je alkoholik, prachy prezerie a jej nedava....to je chlapcov problem? nie!to je snad jej vlastny problem, ze zije s debilom alkoholikom a nerobi s tym nic...dokedy budu deti doplacat na sproste rozhodnutia rodicov? donekonecna?
Shut Up,

pozbieraj odvahu a najdi si podnajom. Aj ked s inymi ludmi, napr. kolegami, ale odid od rodicov, ved nemoze ta mam zdierat len preto ze kvoli otcovi ma malo penazi...je to ich zivot, tak ich nechaj zit. Su to ich rozhodnutia, tak nech su za ne zodpovedni.

Ja som mame prispievala iba 1000 Sk, bolo to pred 8 rokmi, ale ani to nechceli. A to bola mama nezamestnana, takze penazi nebolo nazvys.