Financne problemy

Príspevok v téme: Financne problemy
ShutUp

Dobry Den,len par otazok,spomente si ked ste mali 19-23 rokov,ked ste zacinali pracovat a vasa praca stala za prd,plat biedny ale aspon cosi v tychto casoch,
Kolko ste prispievali rodicom?Ja dostavam akesi stravenky tie dam mame a teraz povedala ze chce XXX eur,co je vyse polovica mojej vyplaty(este daco preveziem)minule to bolo rovnake a teraz tiez,sak mne nic neostane do slaka,idem desi do mesta a nic nemam,vsetci moji kolegovia aspon v mojej vekovej kategori davaju len simbolicku ciastku a ja?som moc dobry chalan,a to neni dobre.otec je alkoholik ma malu vyplatu pretoze nieco prepije ale hovoril ze nasa mama ma rada len peniaze,a sak ona tiez robi takze neviem co s tymi peniazmi robi.som chcel mobil si kupit co by mi vydalo aj s jednej vyplaty keby som nemal tak chamtivu mamu.a aj na notebook som si chcel setrit avsak nemozem.chcem si ho zobrat na splatky ked nemam hotovost lenze teraz rozmyslam ze moja mama by bola rozculena asi:(a vlastne s coho by som to platil?nemam nic vsetci si setria a ja nic.som ako nejaky otrok uz.uz vidim ze skoncim ako moj otec desi v krcme toj za 5 rokov.uz mi hovorili ze si mam setrit a davat jej len urcitu ciastku lenze ja to nedokazem,som z hovna ulepeny asi alebo co ...uz vidim ako stratim nervy a nieco alebo niekoho rozkopem poradte aby som nespravil nejaku hlupost napadju ma strasne blbosti.

purblanka

za8icka - on za to nemôže že jeho otec pije.A teraz má dávať viac kvôli tomu,že jeho otec je lajdák a pijan? On nie je živitel rodiny.100 eur je až dosť.Neviem načo míňa jeho matka,ale ked jej nestačí na vedenie domácnosti,nevie hospodáriť.

purblanka

Vieš čo? Nájdi si podnájom,ja som bývala v podnájme,platila som necelych 3 tis.za byt-a pekne som si vyžila-a to som ešte mala preplatky-a hlavne kľud.A to som zarábala 9 tis.Držím palce.Musíš to riešiť,ale nie hádkou.Pekne a kludne jej to vysvetli.

isabella

shutup, evidentne netusis co to znamena zit sam a zivit sa... 100€ ti je moc? a ako chces potom neskor vyzit? co budes vecne zaveseny mame na krku? mozes byt vdacny, ze u nej mozes byvat a stravujes sa tam dokopy vlastne zadarmo... myslis, ze si jediny v tejto dobe kto si nemoze hocico kupit, ked ide do mesta? ja si nekupujem nic, len to najnutnejsie, s priatelom byvame sami a ja do toho este aj studujem, takze popri skole toho vela nezarobim a aj tak sa nam dari nieco setrit... to si si myslel, ze ako zacnes zarabat, tak si mozes hned vsetko kupovat? na vsetko treba trpezlivost a vediet hospodarit s peniazmi, resp. si niekedy nieco aj odrieknut... a radim ti odstahuj sa od rodicov, to bude pre teba najlepsia lekcia

purblanka

No nečítala som tu všetko čo píšete,ale ja ked som bývala s mamou,dávala som jej 2OOOsk, neskor som to zvýšila na 3 tis.Mama nechcela,vravela,nech si odkladám a šetrím sama.Ale ja som jej aj napriek tomu dávala tých 3t.Ked som sa vydala,predstavte si mama mi všetky moje našetrené peniaze vrátila,čo som tiež nechcela,lebo to som dávala na spoločné živobytieViete,ale je aj rozdiel,ked žije s mamou dcera a ked syn,my ženy toho potrebujeme viacej. Milý ShutUp--ja by som jej nedala toľko kolko ona vyžaduje,3 tis.je až až.Myslím,že tých 2 tis.je akurát.Inak boli sme dve s mamou a ešte aj ležiacu babku máme doma.A výplatná páska?No tak teda nehnevaj sa,kolko máš rokov?

ihla

ShutUp

Tvoja mama ti sleduje vyplatne pasky? Mate spolocny ucet, ci co? Povedz jej - oklam ju, ze si dostal o x € menej alebo co, ked ti to tak vadi.

ShutUp

Nazdar Ludia,chapem viem ze 100 eur je malo,ale predsavte si ze chcete ist niekam do mesta,a nemate ani cent,nemozete,zaco si kupite toto?je trapne povedat niekomu nejdem lebo nemam peniaze,musel som ist dat mame.akoze toto ma uz nici teraz hladam zmysel preco v tej robote som...aby som dal mame skoro celu vyplatu?aj teraz,nic mi nesotalo som uplne cisty,som si chcel aj ten notebook kupit ale nemozem,nedokazem na to nasetrit,keby som jej povedal ze zarabam 25 000 sk povedala by ze 20 000 potrebujem surne hentam,teraz si predstavte co si o svojej mame myslim !ako nedavate mi to zazle ale je to tak,neviem ci mam plakat alebo niekomu rozmlatit ksicht,chapem co tu piste ale berte ohlad aj na mna,kolega si upravuje auto,druhy si odklada,trety to prepije,a ja nemam nic,stale ze no na buduci mesiac to bdue lepsie menej platenia,zajtra sa snou porozpravam a vsetko jej to vyhodim pred oci,poviem jej ze to co tu a hotovo,a to koli hentemu alkoholikovi pije a serie na nas netrapi ho nic a vsetko odseriem ja ako je to mozne?mam tolko toho,chcem tolko a nemam nic iba prispievam prispievam pridem z roboty spim jem a zas to iste,proste to iste dookola,a koho bavi takyto zivot?zacinam rozmyslat aky je moj zmysel zitia?ak budem mat takyto zivot tak dakujem pekne ..som si myslel ze je to malina ze sa to vyriesi ale som s toho znacne psychycky poskodeny,som citlivy typ chalana a uz mi to doma vyhrava a aj v robote,poradte mi co mam robit,aby som nespravil nejaku hlupost !

za8icka

ShutUp ja si na to spominam velmi dobre ako bolo. Mam 21 rokov. Ked som mala 19, po mature som sa osamostatnila, cize z platu co mam si platim byvanie, stravne, oblecenie, doregeriu, ucty, a vsetkz veci co treba...Ono to zozerie strasne vela penazi, takze myslim ze 100eur vobec nestaci. 100 eur mas 3000sk. Zamysli sa co vsetko je za 3000sk? ved to mozno nie je ani stravne. A ak je tvoj otec alkoholik a vsetky peniaze necha v nejakej krcme a tvoja mama to taha len z jedneho platu, tak sam musis uznat ze to je dost tazke. Ved ak jej nechces prispievat, no tak sa osamostatni. najdi si nejake byvanie a hospodar sam. Potom uvidis ci 100eur je dostacujuca ciastka alebo nie.

Nemozes to porovnavat s inymi kde napriklad pracuju obaja rodicia. A nie vsetci pracuju na rovnakych poziciach s rovnakym platom.

lost

"Prednedávnom zabúchal akýsi dedinčan na kláštornú bránu. Keď brat vrátnik otvoril ťažké dubové vráta, dedinčan mu s úsmevom ukázal nádherný strapec hrozna. „Brat vrátnik,“ povedal dedinčan, „vieš, komu chcem darovať tento najkrajší strapec z mojej vinice?“ „Azda opátovi alebo niektorému otcovi z kláštora.“ „Nie Tebe!“ „Mne?“ brat vrátnik sa od radosti začervenal. „Ty ho chceš darovať naozaj mne?“ „Áno, tebe, lebo si sa ku mne vždy správal ako priateľ a pomohol si mi, keď som ta o to požiadal. Preto chcem, aby ta tento strapec trochu potešil.“ Jednoduchá úprimná radosť, ktorá zažiarila na tvári brata, ožiarila aj dedinčana. Brat vrátnik uložil strapec hrozna tak, aby ho mal stále pred očami, a obdivoval ho cele dopoludnie. Bol to skutočne nádherný strapec. Zrazu sa mu zrodila v hlave myšlienka. „Prečo by som ten strapec nezaniesol opátovi, aby som trochu potešil aj jeho?“ Vzal strapec a zaniesol ho opátovi. Opát sa naozaj potešil. Spomenul si však, že v kláštore je starý chorý brat, a povedal si: „Zanesiem mu ho a určite sa mu trochu uľaví.“ A tak sa strapec opäť presťahoval. Ale neostal dlho ani v cele chorého brata. Chorý si myslel, že strapec môže urobiť radosť bratovi kuchárovi, ktorý sa denne potí pri sporáku, a a tak mu ho poslal. Brat kuchár ho však dal bratovi kostolníkovi (aby urobil trochu radosti aj jemu) a kostolník ho daroval niekomu, kto si tiež myslel, že bude dobre dať ho ďalej. A tak strapec putoval od brata k bratovi, až sa vrátil k bratovi vrátnikovi (aby mu priniesol trocha radosti). Tak sa uzavrel kruh radosti."

Amani

Asi Ťa nepoteším, ale tých 100,-€ je primeraný príspevok. Náklady na domácnosť a stravu sú vysoké. Mama Ti zrejme aj vyperie, ožehlí, navarí, napečie a poupratuje.Žena má obyčajne menší príjem ako muž, tak prečo by Vás mala živiť a obskakovať Vás zadarmo. Tieto služby mama robí zadarmo svojim nezarábajúcim deťom, ale jej doživotná povinnosť to naozaj nie je.Keby si chcel bývať sám, za 100,-€ zoženieš iba prenájom 1 postele v izbe, kde bude minimálne ešte 1 podnájomník (žiadne súkromie).Stravuješ sa, perieš, upratuješ sám a na vlastné náklady. Ak sa Ti nepodarí ušetriť kým bývaš doma s rodičmi, tak sám určite neušetríš, skôr budeš mať problém prežiť aspoň na takej úrovni ako máš teraz doma. Ver tomu, že aj mama má svoje nesplnené túžby a tiež má niekedy pocit, že si nezaslúži pracovať za taký plat z ktorého akurát prežíva... Mať partnera čo rád a často pije tiež nie je výhra a určite by sa mama mala lepšie sama.Skús sa pozrieť na problém aj z jej pohľadu.