Silikónové prsia

Príspevok v téme: Silikónové prsia
chrustik2

Ahojte baby..Rozhodla som sa a vlastne uz konecne odvazila dat si silikonove prsia,viete mi poradit nejakeho dobreho alebo viac ako len dobreho chirurga?Zatial dakujem ;-))
..................................................................................

ZDRAVIE.sk:
Prosím odporcov silikónovým implantátov, aby rešpektovali, že je táto téma zameraná pre ich zástankyne. V prípade, že chcete hovoriť o ich nedostatkoch, prosíme v inej téme.

henka88

LiluM3
ahoj. tak tie prvé dva týždne som ju aj ja mala v kuse na sebe, vôbec nič som s ňou nerobila a musela vydržať :)Čistila som s alen pod pazuchami. A to vyzerala hrozne tá podprda :D Až po tých dvoch týždňoch, ako mi vybral stehy som sa mohla sprchovať, čiže ju aj dávať dole a prať. Ja som bola blbá, že som si neobjednala dve a mne vtedy o takej možnosti nehovoril. Tie prvé dva týždne boli asi najhoršie, potom veľa na chrbát uľaví práve aj tá sprcha. Ale ja inak dodnes spávam v tej pooperačnej, sa mi tak lepšie. Ja som si neuvedomila, že ty máš ešte štichy, takže až teraz ti ak tak bude kázať repíkové obklady na jazvy dávať a už som si ich sama prelepovala každý deň. Kázal mikropórovú pásku, čiže som sa poumývala, dávala si chvíľu ten obklad. Osušila, natrela sa a keď to trochu vsiaklo tak prelepila. Ja som si to asi cca 5 mesiacov prelepovala, mne povedal že aj pol roka mám vydržať, že budú krajšie jazvy. Čo teda neviem :D Sú normálne, a to som sa veru že poctivo o ne starala :) No ale mne už na to začala reagovať tá koža tam, tak som prestala prelepovať.
Čo sa týka bradaviek, aj mňa strašne boleli, lebo mi šlo cez ne akurát aj prešitie podprdy. Ja som si na ne dávala vatové tampóny, aby mi to netlačilo, trochu to pomohlo a som si ich natierala takou mastičkou. Juj, teraz si nespomeniem názov, ale používajú ju dosť tehotné ženy a tá mi dosť pomohla, lebo moje boli časom aj riadne vysušené. S tými bradavkami som mala dosť dlho problém a vlastne tak skoro fit som sa cítila po 6 týždňoch a úplne fit po 2 mesiacoch. Inak mala by to byť kalciová masť niečo sa mi marí.
Čo sa týka kontrol u neho, ja som mala po 1 týždni, po 2 týždňoch, po 6 týždňoch a po 3 mesiacoch. Potom mi už kázal, že stačí po roku. Len neviem či za ním nezbehnem, lebo už 3 týždne mám zase bolesti v jednom prse,tak idem aj na sono a bola by som si rada istá, že je všetko v poriadku, keď tak z ničoho nič začali pichať a bolieť.

LiluM3

henka88
Ja teda dúfam že na kontrole mi dá už tu čiernu podprdu ako mi povedal že budem mať dve, ale tak snad nezabudol na to :) A po kontrole už si si sama prelepovala jazvy? Za ako dlho bola ďalšia kontrola u paliatku? vdaka za odpovede :)

LiluM3

henka88
No mne Paliatka zatial nekázal žiadne obklady, v utorok idem na kontrolu tak možno tam mi povie. A neviem či je to normálne, ale strašne ma bolia bradavky na dotyk úplne hrozne. Preto je mi nepríjemne aj v tej podprde, keď sa mi tá látka dotýka. A hej, mám nagory...ja som včera od bolesti už nevedela že čo, tak som si lahla na bok...len som nevedela či možem, tak som tak ležala len cca 15 minut. Keď si mala prvé dva týždne tu podprdu, aj si si ju dala dole a oprala? Lebo mne povedal že ju mam mať stále tak už ju mam 9 dní v kuse, aj keď teda pod podprdou sa umývam vlhkými utierkami, ale najradšej by som to oprala, len sa bojím si ju aj rozopnúť, aby sa tam niečo nejak nepohlo.

henka88

LiluM3
no a čo sa týka režimu po vybratí štichov, tak mne Paliatka povedal, že môžem aj bez podprdy byť, ale jedine v kľude a nič nerobiť pritom. Keďže ja som mala jednu podprdu, tak kým schla - som ju dala k fénu, tak som bola bez, ale to som sa cítila dosť čudne. Bola som vždy opretá, nie v ľahu. Chce to len čas, aby si si na to zvykla. Mne bolo strašne čudne aj v sprche :) No a teda každý deň tú pol hodku som vždy bola bez podprdy, kým som si dala obklady - neviem či aj tebe kázal, potom som si to mastila a prelepovala. No a čo sa týka chrbta, tak bolel aj mňa riadne, ale ja som si napr. zvykla veľmi na ňom spávať, som skoro dva mesiace iba na chrbte spala a sa mi ťažko navykalo zase na boku spávať, keďže to bolo aj čudné. No a mne Paliatka už po 6 týždňoch dovolil aj na bruchu spať - čo som ale nevyužívala vtedy ešte vôbec. :) Joj, ako som rada, že už to mám za sebou a už sa len teším ako keby boli moje. Neboj, ubehne ti to rýchlo.

henka88

LiluM3
Mne skafander tiež liezol na nervy prvé týždne strašne, ja som mala z neho až preliatiny, na jednej strane až do krvi :D strašne ma to ťahalo a rezalo po krajoch. Ja som mala nagori, tak neviem či ty máš inú značku a teda aj inú podprdu. Ale potom, keď som si ju už mohla dať aj dole nachvíľu, tak som si ju teda obľúbila, lebo tie prvé týždne mi aj tak najlepšie a najistejšie bolo v nej. A teraz som pol roka po, a keď je niečo zle, tak rýchlo šup do nej :)

MLDB

bittersweet ano dakujem , chcela som si poprezerat albumy ale este nemozem. Uz som poslala aj svoje fotky pred ale zatial nemam pristup do galerky.

LiluM3

bittersweet
No tak dufam ze mi ju dr. dá na tej kontrole..ale snad hej, ešte mi na konzultacii vravel ze mi obe objedná. Nerada by som sa v tejto ešte tlačila, tlačí ma to na jazvách a svrbí to.

bittersweet

LiluM3 ano ja som ju dostala hned, bielu som mala 70B. ale teda musel mi vymenit tu ciernu, vo februari to bola uplna novinka este, tato dvojfazova podprda a dr.skonstatoval, ze ju este nema v oku:) trochu som potom stresovala, ci sa nepomylil a nemal mi dat 70C, ale tak snad vie co robi..

LiluM3

bittersweet
Neviem aku budem mať tú čiernu, tú má ešte doktor u seba. Ale túto bielu mám velkosť M. Tak dúfam že mne objednal správnu :D Tebe dal dr. tu čiernu podprdu hned po opke domov? Lebo ja ju zatial nemám..

bittersweet

LiluM3 ozaj a aku velkost tej ciernej podprdy ti Dr.dal? lebo ja som dostala 70B a potom na kontrole po dvoch tyzdnoch, ked som si ju obliekla, tak mi bola vyslovene mala. Dr.mi ju zmenil za 75C, pri tych mojich anatomickych 330ml.