Silikónové prsia

Príspevok v téme: Silikónové prsia
chrustik2

Ahojte baby..Rozhodla som sa a vlastne uz konecne odvazila dat si silikonove prsia,viete mi poradit nejakeho dobreho alebo viac ako len dobreho chirurga?Zatial dakujem ;-))
..................................................................................

ZDRAVIE.sk:
Prosím odporcov silikónovým implantátov, aby rešpektovali, že je táto téma zameraná pre ich zástankyne. V prípade, že chcete hovoriť o ich nedostatkoch, prosíme v inej téme.

Tina05

wunushka

Ahoj. Poisťovňa mi operáciu preplatí kvôli výraznej asymetrii. Na to aby ti to poisťovňa preplatila potrebuješ doktora, ktorý ti podá žiadosť a bude ochotný ti napísať dobrý posudok. Ďalej potrebuješ papier od gynekológa, že asymetria nie je spôsobená hormonálnou zmenou, sono, psychologický posudok a ja som musela aj od endokrinológa, ale to ti všetko doktor povie a všade ťa pošle.

Miska82

No ja som išla k plastickému chirurgovi cez gynekologičku a áno on mi navrhol sám od seba, že by sme sa mohli pokúsiť podať žiadosť aj keď mi povedal, že tomu nedáva veľké šance a mala by som rátať so zamietnutím, ale našťastie to vyšlo. Čo sa týka toho, že by ti operovali len jeden prsník, to nie je úplná pravda. Ako som už písala mne mal doktor najskôr upravovať obidva prsníky, do jedného dávať silikónový implantát a druhý mi mal trochu podvihnúť rezom cez bradavku. Takže upravoval by ti myslím oba, len záleží na tom, čí chceš aj do druhého prsníku implantát. Ja so nechcela, pretože mi veľkosť C úplne stačí a aj tak si myslím, že je to jedno, lebo medzi prsiami bude stále istý rozdiel, keďže jeden bude vždy prirodzený a druhý silikón, preto neočakávam od operácie to, že prsia po nej budú 100% rovnaké, aby som nebola po operácii sklamaná. Mne ide hlavne o to, aby boli prsia aspoň veľkosťou rovnaké, normálne mi sedela podprsenka a zbavila sa problémov, ktoré s takouto výraznou asymetriou súvisia.

Miska82

Tina05,
tak to mas vyborne. Nieco podobne inak hovorila aj mne gynekologicka, ze mozno by mi to vedela preplatit poistovna - ak tym trpi moja psychika atd. Lenze by sa vraj upravoval len ten mensi prsnik. A to uz sa obavam, aky by bol vysledok, ci by vedeli vybrat implantat, ktory by sa podobal druhemu prsniku, ktory je u mna trochu ovisnutejsi.
Tebe tu ziadost lekar navrhol sam?

Tina05

Miska82

Operovať ma budú v BB nie BA. Na konzultácii som už bola a mám aj určený predbežný termín. Čo sa týka operácie, tak najskôr mi lekár podal žiadosť o preplatenie operácie poisťovňou, čo zahŕňa nejaké vyšetrenia ako u psychológa, gynekológa, ale myslím si, že by si to mohla skúsiť aj ty. Mne ju schválili. V podstate som sa ďalej s doktorom dohodla, čo mi bude robiť, teda, že mi dá implantát do menšieho prsníka okolo 220 ml pod žľazu alebo sval podľa toho, či ho pod žľazou bude vidieť alebo nie. Najskôr mi chcel upravovať aj druhý prsník, ale nakoniec sme sa dohodli, že zatiaľ nie.Ešte ma čaká jedna konzultácia pred operáciou.

Miska82

Ahoj Tina05, uz si bola aj na konzultacii a mas termin? Niekde v BA? A co ti, prosim ta, lekar povedal?
Zuzka.forum, dakujem za rady. Ja som rozmyslala nad Interklinik, kamaratka tam bola a bola spokojna. Aj ked ona bola len na augmentacii. Ale ako si pisala, chcem si toho este co najviac pozistovat a skusit sa objednat niekam na konzultaciu. Tebe inak drzim palce, ak sa rozhodnes pre reopku, nech dopadne tak, aby si bola naozaj spokojna. Ved ide o nenormalne peniaze. A o bolesti atd. ani nehovorim...

Zuzka.forum

bittersweet, do leta nebudem nič riešiť, len zbierať informácie a možnosti, potom to s ním určite preberiem, ešte som len tri mesiace po opke, takže by ma tak skoro neoperoval nik, navyše chcem schudnúť nejaké kilá, takže tým sa prsia zase inak vytvarujú a ak sa na niečo u neho odhodlám, tak najskôr na jeseň (t.j. do roka od pôvodnej opke) a ak nie, tak neviem, asi začnem chodiť na psychiatrické sedenia s názvom "mám sa rada taká aká som" :D

Tina05

Miska82

Ahoj. Dnes som sa tu kvôli tvojmu príspevku zaregistrovala. Mám rovnaký problém ako ty. Tiež mám asymetriu a rozdiel medzi prsiami 1,5 čísla a chystám sa na operáciu v lete.

bittersweet

zuzka.forum tak jasne, je to aj vec financii a nemalych. skusila by som Mladeka konfrontovat s nazorom inych kolegov, podla mna sa ozaj netreba bat, ved ide o vela, uvidis ako zareaguje a ci ta presvedci.

Zuzka.forum

bittersweat - veď hej, teraz to už aj mne dávala logiku, že pri rôznych implantátoch je ťažko dosiahnuť rovnosť prsníkov, keďže je každý INÝ a v tom je hlavný problém, ako som už písala, pre mňa je bohužiaľ neskoro.. Budem posielať fotky + konzultácie s inými, ale každý nový zákrok by som musela platiť v plnej výške. Potom mi príde, že prvých vyše 3tis.som vyhodila zbytočne, vycálujem ďalších 3tis (keď našporím,bo nemám) a aj to ktovie s akým výsledkom a trápením (na dvakrát,samá jazva a pod.), čiže 6tis.v lufte a spokojnosť aká-taká či žiadna? Fakt sa hrozne bojím ísť do toho ešte raz. :(

Zuzka.forum

tomyum - poslala som ti to na tú novú adresu. :)
Miska82 - no skús ako ti radí Nena1 viaceré konzultácie, treba to poriadne všetko zvážiť a čo najviac sa informovať. Ja som si tu pred časom vyčítala, že som si vopred vôbec nijako nezisťovala aké mám možnosti s tými mojimi asymetrickými ovisákmi, ani na nete ani rôznymi konzultáciami. Proste som išla za chirurgom najbližším k bydlisku, spoliehajúc sa na jeho odbornosť pri posúdení stavu a spôsobu operácie. Toto forum som našla až po operácii a až potom som zistila, že existujú rôzne spôsoby, napr. ako píše Stefani, že na dvakrát.. to KEBY som vedela predtým, ach jaj :( Takže zisťuj, zvažuj, posudzuj, do mája to ale asi nestihneš, no radšej počkaj a neunáhli sa, dohodni si termín na jeseň a na vianoce budeš mať darček pod stromček. :)
Stefani - no super, verím že to dobre dopadlo, daj potom fotky. :) Tiež si myslím, že mi to mali robiť na dvakrát a s rovnakými implošmi, nuž teraz je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom..