Akne na chrbte

Príspevok v téme: Akne na chrbte
pyrana

Mam 29 rokov a vecny problem s pletou. Na tvari je to este ako tak v pohode, a aj ked sa nieco vyhodi, da sa to lahko zamaskovat, make-up nepouzivam, len puder a bronzer a staci mi to na prekrytie, nechcem si plet este viac upchavat make-upom. Horsie je to s mojim chrbtom. Uz od puberty som mala hrozne problemy s chrbtom a u koznej som bola varena-pecena. Vyskusali sme vsetko mozne, ale nic nepomohlo vyrazne, dokonca ma posielali na cistenie, kde mi sestricka vytlacala vyrazky na chrbte a tvari, bolo to veeeelmi bolestive. Ciastocne aj pomahalo, ale potom som odisla studovat do ineho mesta a prestala som chodit. Myslela som, ze vekom to prejde, ale je to stale o tom istom, okolo menstruacie sa to este zhorsi, mimo nej zlepsi, ale nikdy nie uplne. Mam podkozne bolave vyrazky, zapalene biele vyrazky, cierne komedony, aj zrohovatele vyrazky, ktore sa lahko vytlacia, ale sama si nedotiahnem a nechcem si to este viac zhorsit. Ku kozmeticke uz nechodim, nemam dobre skusenosti po tom, ako mi na tvari ostali chrasty. Poradte ak viete, ako sa starat o plet na chrbte, aku kozmetiku pouzivat, ako si cistit alebo vytlacit cierne bodky. V lete sa mi to velmi zlepsi, slnko a more mi velmi pomaha, ale po zime je to otras. Mam v juni svadbu a dovtedy ani opalit nestihnem a chcem byt pekna v satach, skoro vsetky su teraz s volnym chrbtom a ja uz mam teraz z toho mindraky. Tielka na ramienka si vacsinu roka dovolit nemozem tiez. Tak prosim o radu, ako sa vy starate o svoj chrbat, co robit na predidenie ciernych bodiek na chrbte a ako sa ich zbavit ak uz tam su. Dakujem.

jankaaaaaaa

daj si predpisat antikoncepciu.. never ziadnym "zazracnym" sprejom ani podobnym "zarucenym" zazrakom. mne pomohla jedine antikoncepcia ale na vysledok treba cakat minimalne 3-4mesiace. neviem ci to stihas do svadby aby to bolo ok. skus chodit do solarka a pouzivaj morsku sol rozpustenu vo vode na potieranie chrbta a tvare. a samozrejme vela cistej vody pit denne, zdrava strava a pod.

vladimirko

VIEM POMOCT! Sam som mal niekolko rokov tento problem, nepomahali mi ani antibiotika predpisane dermatologickou a syrove mydlo to len zmiernilo. Avsak som natrafil na sposob, ktory odstranuje pricinu a preto som sa toho natrvalo zbavil. Ak mate zaujem o moju pomoc tak vladimirkontul@gmail.com