problemy s priatelom

Príspevok v téme: problemy s priatelom
zuzka0609

dobry den.zijem s priatelom v podnajme,pozname sa rok aj tri mesiace,ja mam 36,on34.neviem ci je problem vo mne,alebo v nom,ale je to stale horsie,pohadame sa kazdy tyzden,pre take veci,hlavne pre peniaze.on mi vycita kazdu druhu vec,co kupim,nechodim minat peniaze na hluposti,iba na domacnost,hlavne do kuchyne.nas mesacny rozpocet nieje velky,ale snazime sa vyzit,aj nieco odlozit,lenze jemu vadi ked kupim salamu za 1€,aleb maso na obed.a zacne sa to tak,ze poviem mu ze som uvarila npr.gulas s knedlou,najprv je dobre,ale o dve minuty uz zacne,naco si zase robila maso,zbytocne si minula dalsie peniaze,takto nikdy nevyzijeme,minies kazdu korunu co mame....atd...a uz je ofucany,vobec sa somnou nebavi,ani neje nic co som spravila.neviem si s nim dat rady.vela krat som mu navrhla,ze ked to ja neviem,aaby on hospodaril s peniazmi a staral sa o domacnost.ale to nie.nieje samostatny,este aj na postu musim ist s nim,lebo nevie vypisat sek.poradte mi,ako nanho,lebo uz som zufala z jeho chovania. dakujem.

Natty23

Zuzka tak mu prestan tu "tlmocnicku"robit..nechaj ho nech sa stara aj on...vsetko co potrebuje mu das pod nos..asi si nic nevie vazit tak to aj tak vyzera....

zuzka0609

sway:spolocna kasa...tak sme sa dohodli,ked sme isli spolu byvat,jemu ide oto,ze..ked som bola napr. v pondelok v obchode a minula som 10€,tak to budem robit kazdy den a takto tie peniaze miniem ja a zbytocne.preco si potrebujem kupit lak na vlasy v pondelok,mam si ho kupit v nedelu,ked nam ostanu peniaze z tyzdna co neminieme,ale jemu sa neda vysvetlit,ze to je vlastne jedno,kedy si to kupim,uz to potom budem mat a hotovo...hm???

zuzka0609

help:no,nieje schopny..ako sa to vezme,vedel by to,keby bol k tomu donuteny,lenze ma mna...ja som ako jeho tlmocnicka vsade..vsade ma taha zo sebou,ale sam nevie vybavit nic,iba ak si vybavit s kamosmi stretnutie.

Help

nie je schopny ani vypisat sek???:)
negramotnost v jeho veku je uz chronicka zrejme......
Vela stastia ti prajem v tom utrpeni co ta zrejme este caka.

Magy

No to je dobra rada tazka. Opustit? No ano, najrychlejsie riesenie ale jeho to samostatnosti a najme ucte k druhym nenauci.
Vychovavat? Hmm... 34rocneho dost tazko, ak sa to nenaucil doteraz.
Drzat pusinku a znasat prikoria? Aj to je cesta, ale dokedy? A preco?

Podla popisu sa zjavne jedna o nedospeleho typka, napriek veku. Sam nedokaze nic, ale co spravi druhy, dobre nie je. To sa tazko riesi. Pokial nepomoze rozumne vysvetlenie a diskusia, je vysledok jasny. Skor ci neskor sa to rozpadne. To rozhodnutie je na Tebe a nikom inom.
Moj osobny nazor - snazit sa vysvetlit, skusit po dobrom a nech si nieco vyskusa sam. Dat mu ferovu moznost. Nakup, uvar, postaraj sa, ak mas mudre reci. Ak to nepomoze - bye bye. Cim skor, tym lepsie. Tym skor zacnes novy, plnohodnotny zivot.