Coxarthrosis def. gr. I. bilat.

Mafco

Václav ignoruj tu spravu od mjanika. Som dlhodoby citatel tychto for a tento clovek propaguje akupunkturu na uplne vsetko a bez zmyslu, alebo lekarsky podlozenych faktov.

Mafco

Z toho, co mi uz povedane bolo, tak z cvikov joga, pilates, plavanie a chodza do kopca.

Z liekov chondroprotektiva. (vyzivujuce klbovu chrupavku) Hlavne latky, ktore by mali tieto lieky obsahovat su: Glukosamin sulfát, Chondroitin sulfát, Kolagen, methylsulfonylmethan a Kyselina hyaluronová.

Rovnako mozu byt podavane lieky typu Synocrom, ktore sa aplikuju injekcne a zvysuju objem kyseliny hyaluronovej priamo v klbovom moku, cim sa znizuje trenie a zvysuje regeneracia chrupavky. Za jednu sadu (3 injekcie) potrebnu na pol roka vsak miniete 100EUR (na jeden klb)

Rovnako skodi nedostatocny pohyb (sedava robota), dlhe statie, sadanie si do bederneho klbu (prenesenie vahy na jednu nohu a znizenie taziska) rovnako narazove sporty (tenis, futbal, basketbal a atletika)

dalsou moznostou je terapia, pri ktore je z tela odobrata krv, ta je specialne upravena a su z nej vyseparovane krvne dosticky ktore su injekcne podavane priamo do klbu, ma to pomoct regeneracii chrupavky. Z praxe vsak neviem posudit.

Su aj dalsie moznosti ako magnetoterapia, akupunktura a ine, ktorych ucinnost je ale casto spochybnovana.

Ak moze niekto kompetentny rozsirit, pripadne upravit moju odpoved, budem rad. Hram ligu basketbal, nas ortoped mi povedal rovnaku diagnozu na oboch klboch. Pred dvomi rokmi. Teraz mam 24.