Mate niekto priatela/lku z cudziny a zije s vami na Slovensku?Alebo ste odisli?

sun08

Evicka,ale ved to nemas co vahat.Necitis sa nato,no a zdravie ti je prvorade.Chapem,ze doma je doma,potrebujes byt vyrovnana,mat pocit bezpecia.
No ono zdenulka ma pravdu,ze je trocha sebecky,mal by to aspon skusit.
Zdenulka,myslela som to tak,ze oni anglicania su velki patrioti,no a aj ten jazyk...
Ale zas na druhej strane,dalo by sa to.Ved ziju na sk cudzinci,naozaj by bolo dobre,ak by sa niekto ozval,ale hlavne on by musel chciet.

Evicka1

Ani nie tak ku krajine,proti tej nic nemam ako k ludom v praci kde by som bola,..zle skusenosti s ludmi a pracou,..plus miesto kde by som zila,..:( prave a anglicku sa mi objavili panicke ataky,..

sun08

Evicka,asi nechces,ale mozes mi povedat,preco mas k tej krajine odpor?
viem,clovek ma chvilky,ze sa tu neciti sam sebou,mna sa tiez zmocni taky slastny pocit,ak som doma,ale inak je tu celkom fajn.
ja si tiez myslim,ze on by si u nas nezvykol a mal by to tazsie.

Evicka1

:(( neviem co sa robi v takych situaciach :( keby som tam mala aspon niekoho zo slovenska.. myslim si,ze to ze citim uzkost pri pomysleni na to ze tam mam zit,nieco znamena...:(

zdenulka

ja ta chapem..ale si myslim ze to je od neho sebecke..ze sa stebou rozide ak to neurobis..ak by ta miloval tak by to nepovedal..prepac..

Evicka1

Nechcem byt sebecka...:( on mi uz aj povedal ze ak nepridem a nebudem tam zit s nim tak to skoncime...rozumiem mu,ja tiez chcem normalny vztah,byt spolu...ale ja to nedokazem...plus keby byval tu so mnou odisli by sme daleko od mojho mesta aj kvoli mojim spomienkam,zacat uplne novy zivot a keby som ja bola tam,byvali by sme v meste kde ma milion byvalych priateliek a necitim sa tam dobre lebo on uz tam vsade bol s niekym,neviem,ci som divna,ale pre mna je to zle...

zdenulka

tak mu to vysvetli ze tam nedokazes zit z istych pricin a ked to nepochopi tak neni pre teba vhodny..najdi mu nejeakeho doucovatela slovenciny a keby chcel zvladol by to.

Evicka1

zdenulka...on uz vie troska ale to take skor romanticke veci ako medzi partnermi,...viem sama ake tazke to prenho je,malokto pochopi sklonovanie a to ze mame 7tvarov jedneho slova...:( trvalo by mu to urcite velmi dlho...ja po anglicky viem,ale tak strasne som to tam znenavidela z urcitych dovodov,ze je mi bytostne zle ked si pomyslim ze by som tam mala ist a mozno to kvoli tomu skonci :(( neviem co mam robit...