Vajicka

Príspevok v téme: Vajicka
ace23

Chcem sa opytat kolko vajicok mozem tak zjest aby mi to neuskodilo. Totiz, som zdrava, mlada, stravujem sa teraz ale zvlastne kedze som v krajine, kde nemam pristup k syrom, obcas nejaky jogurt inak ziadne mliecne vyrobky, velmi ojedinele pecivo. Snazim sa jest vela zeleniny, dusenej aj surovej, ovocia, maso velmi nemusim ale toho tu jesto vela, tak sa aspon snazim. Zakladom potravy je tu ryza a sojove tofu.
V poslednej dobe mi ale velmi zacali chutit vajcia, Mozno tym ze telo sa snazi aspon nieco si doplnit. Jedavam ich aspon 6 do tyzdna. V inej "skrytej" podobe sa v mojej potrave teraz vajcia nevyskytuju. Mozem takto pokracovat? Teda myslim s tymi vajcami, inak viem ze ten jedalnicek nie je nic moc ale to teraz nezmenim :(

vevericka

no pokial si dobre pamatam (vajcia nie su moj obor)..tak nam biochemik tvdil ze ano sice zltko ma vela cholestorolu(to porvdzujem na cvikach sme overili:) ) zaroven vsak obsahuje latky, ktore cholesterol odburavaju..takze az take zle to s nimi nebude:)

Well

ropuch- ty debil.......
Tu ide nie o vapnik,ale o zdravotne nasledky daneho jedla.

Chod sa radsej hrat s autickami ,lebo vobec nechapes a nerozumies danej veci.

Well

M74- presne tak.....
Su prospesne pre zdravie a uz je to mytus,ze su skodlive.

Len tak pre info......ako maly chlapec som nic ine na ranajky nejedol len prazenicu a trvalo to niekolko rokov. Neskor som ich jedol uz len sporadicky a .....dnes ich jem tiez dost casto.A zaujimave,ze testy na cholesterol mam v absolutnom poriadku.
Preto tvrdim a som uplne presvedceny,ze vajcia absolutne neskodia......prave naopak.... su zdrave.

M74

Niekde som čítal, že ludské telo nedokáže využiť vápnik zo škrupiny. A podľa odborníkov na výživu sú podľa posledných výskumov vajcia skôr prospešné ako škodlivé. Hlavne OMEGA vajcia.

TrainingBoy

BJ co keby si prestal s tymi konspiracnymi teoriami. Skus to podlozit faktami a nebasnit furt o tej surovej strave.

To mnozstvo by muselo byt naozaj velke a dlhodobo aby skodilo.

martin72

..aj veľa bielkovín škodí,jedine že by si bola kulturistka a potrebuješ pred pretekmi zvýšiť objem svalstva

Well

Vajcia patria medzi biologicky najcennejšie potraviny. Vaječný žĺtok obsahuje takmer dennú dávku cholesterolu, ale obsahuje tiež látky, ktoré jeho hladinu v krvi znižujú...
zdravie.pravda.sk

BJ

Nebudem ti klamat, i jedno vajce tyzdenne je skodlive.
Jediny sposob, ako aspon nieco z vajicka ziskat, je zjest ho do 2 dni po zneseni a SUROVE, to si ale samozrejme musis byt ista zdrojom, z ktoreho pochadzaju.
I z overeneho zdroja je lepsie ho rozmiesat s cesnakom a 15-20 minut pockat, co vyzabija pripadne salmonely. Vajce by malo byt od sliepok s volnym vybehom, ktore su krmene len prirodnou potravou.
Tepelne upravene vajce je zdraviu skodlive za kazdych okolnosti, a je lepsie ho uplne vylucit zo stravy.