tbl.HAK -vynechanie tbl.

Príspevok v téme: tbl.HAK -vynechanie tbl.
prosimOradu

dobry den, uzivam diane 35, vcera som tbl. zabudla uzit, zistila som to az dnes. Mam uzit dve tablety sucasne ako mi to pise v letaciku?

Ide o 9 tbl.ktoru som vynechala (teda v druhom tyzdni uzivania). mam ju uzit spolu s 10tbl?

V letaciku dalej pise, ze spolahlivost je zachovana, ze netreba dalsie ochranne metody? Mozem sa na to spolahnut? DAKUJEM.

džanana

co sa tyka tych vedlajsich ucinkov, prve dni aj mna boleli velmi prsia, a neskor aj dost narastli :) ale potom ma aj vzdy raz do mesiaca bolela hlava, ale tak velmi ze som nevydrzala bez tabletky, aj ked som si vecer lahla spat, rano som sa zobudila s tym ze ma stale boli hlava :/ a este mi opuchala lava noha ked som dlhsie sedela..brala som to 2roky, potom pauza a teraz mam inu hak. drzim vam palce, aby ste nemali ziadne vedlajsie ucinky :)

prosimOradu

ihla:

nie nemam ziadne problemy s uzivanim, akurat prvy tyzden ma hrozne bolela hlava, to preslo a prve 4 mesiace ma boleli neuveritelne prsia, teraz uz nic

džanana

mne doktorka povedala ze ak zabudnem vypit tabletku mam ju zobrat hned ked si na to spomeniem, hoci aj na druhy den rano ale ze hned..ale viem ze niekde sa pise ze sa maju dat 2naraz. a tiez som brala diane. alebo napriklad aj ked zvraciate asi 2hodinky po uzity tabletky, mali by ste vziat este jednu pretoze sa ta prva nestihla vstrebat.

ihla

no je to tak. najhorsie je, ak zabudnes prve alebo posledne tabletky zobrat. ale ved v navode pise, ze treba este aj barierovu pouzit. ale mozno na ten den, ktory si si ty zabudla dat, netreba. ja osobne by som sa bala, tak by som dala aj kondom, ale ja som az moc velky pedant v tomto. Drz sa navodu a ak mas pochybnost, daj gumu :)

prosimOradu

jasne, ale letak je len letak, aj pan doktor mi mnoho veci povedal inak, ako je to pisane v letaku, preto som sa PRE ISTOTU chcela informovat tymto sposobom, ze mozno ak niekto ma s tym skusenost a pod... o to mi slo, a potom aj o tu ochranu, lebo sa mi zda cudne, ze pri zabudnutej tbl. sa nevyzaduje dalsia ochrana (ak je tbl vynech. v 2. a 3. tyzdni), nevidim v tom logiku...

ihla

Ved ale mas pribalovy letacik, tak naco to tu budes este rozobrat? Nechapes? Uplne zbytocne. Ak si sa chcela s niekym vykecat, tak v inej teme...
inak aj ja uzivam diane ;-)