Elektrosoky ano/nie?

jedulka

elektrošoky jsou malé epileptické záchvaty.Normální doktor se jim vyhne,dokuď to jde.Ale když vám už 5-9let nemůže pomoci volí mezi živořením a nebo podle toho co je učili - pomocí

fero11111

a ja mam furt pocit ze sa tam pretahuje vtych zariadeniach tie zeny ked si to nic nepameta stym nema nikto skusenost?

ps2

Elektrošoky poškodzujú pamäť, potom sa vykašleš na depku, keď si uvedomíš, že si nič nepamätáš:)))
Lucetam, bomba.
Jó prity lejdis ól around D world, gotta weird finGs to šou Ja, so tell ól D boys and Gls:))))

ps2

Ja skôr odporúčam elektrické kreslo ako elektrošoky. Po absolvovaní už nie je potrebná ďalšia liečba. Operácia sa podarila, pacient podľahol.

Kiora

ja som tiež pred asi rokom a pol dostávala na psychiatrii elektrošoky.. niekde som čítala, že by si mal pacient potom do krátkeho času spomenúť.. ale ja si na polovicu vecí, ktoré sa tam udiali, dodnes nepamätám.. nehovoriac o pocite prázdna, ktorý to v mojej hlave zanechalo

evina

Moja dcéra sa nedávno liečila na psychiatrii a takisto jej chceli nasadiť elektrošoky, ktoré som ja ako matka odmietla. Niektorý spolupacienti mi hovorili, že som urobila veľmi dobre. Bol tam aj jeden chalan, ktorý ich už absolvoval po druhý krát a pýtam sa , aký význam mali tie prvé ak sa po nich nič nezmenilo. To ma ešte viac utvrdilo, že je to len chvíľkové a nikdy s tým súhlasiť nebudem.

bubo125

Elektrosoky su absolutne nehumanne.
Poznam psychiatra ktry ich daval v hornej
hranici, takze ich dal aj podla mna tym pacientom ktori ich nepotrebovali.
Je to mucenie aj sa to dava v celkovej anestezii. Strata pamati je brutalna
a aj ked ten psychiater hovoril ze to nema dalsie vedlajsie ucinky ma to kopu dalsich.
Mali by sich zakazat ako vo Svajciarsku.

slecna321

Nemyslíte vážne:O tak to potom treba okamžite zájsť za lekárom a nejak to riešiť kým nie je neskoro, z toho obdobia pred tým než ju odviezli na psychiatriu musí ísť vypovedať na políciu, veď chcela podať trestné oznámenie! Je možné, že si nebude pamätať fyzické napádanie a psych.týranie z posledného cca mesiaca pred elektrošokmi? :O

J111

Ja som bral elektrošoky, lebo som mal depresie, 5x. Došlo u mňa k výraznému zlepšeniu zdr. stavu, ale ten výpadok pamäte bol brutálny. Predstavte si, že by ste sa s partnerom hádali denno denne a jedného dňa (po nich) by ste si na nič nepamätali, resp. len mali šajnu, že ste sa aj hádali bez toho, aby ste k týmto zážitkom pociťovali akúkoľvek citovú väzbu a vaše reakcie by nekorešpondovali týmto zážitkom, resp. by bolo úplne opačné. No, ja neviem, či by som si ich "dal" ešte raz. Veď to zasahuje priamo do psychiky človeka. Veľmi to pomôže zo zdravotného hľadiska, ale z ľudského hľadiska by ste sa cítili ako vymenený. Škoda, že som ich ASI nedostal skôr, nemuseli by sme sa rozviesť:)