odporučenie od lekára

Príspevok v téme: odporučenie od lekára
biela mačka

Na onkológii na Klenovej mi povedali, že ak si chcem odborne dať prezrieť znamienka, mám priniesť odporučenie od kožného, že tá odborná prehliadka je potrebná. Mne už niekoľko znamienok brali, dve dokonca na odporučenie onkologičky a otec má takisto niekoľko vonku. Lenže kožný mi odmietal dať papier a nakoniec mi síce papier dal, ale s popisom, že odborná prehliadka na onkológii nie je potrebná. Dermaskop v ambulancii nemá. Na Heydukovej sa za prezretie znamienok platí 25 eur, ale rizikoví pacienti platiť nemusia. Som rizikový pacient, keď dve znamienka išli von na odporučenie onkologičky? Alebo je rizikový pacient iba taký, u ktorého sa už nejaké znamienko začalo meniť? Platiť zbytočne nechcem. 25eur nie je 25 korún.

Help

ako ti moze odmietnut doporucenie???
Chod na kozne a povedz im to.....mozno ta vezmu.
A stazuj sa na riaditelste nemocnice.

biela mačka

To je super, že znamienka boli ok, len ja by som rada vedela, čo robiť, keď lekár odmietne dať doporučenie.

jancecka

mne prezerali znamienka na odporučenie obvodného lekára, ktoré som si vyžiadala a u kožnej. Tá mi to prezrela, poslala ma k chirurgovi s dvomi znamienkami, aby mi ich vybral. Neviem ale poradiť, lebo na onkológii som nebola. Aj výsledky som mala z vybraných znamienok dobré a to boli skoro až čierne a jedno z nich bolo strapkaté, takže zmenilo sa mi za posledný mesiac.