Roaccutane - skusenosti

kristinanob

áno, to samozrejme viem, že sa testy nerobia pre srandu králikov.
Každý mesiac aj v zahraničí chcem, aby mi skontrolovali krv a spravili tehotenský test. uvažovala som aj nad tým nájsť si lekára tam, ale bojím sa toho, že by mi predpísali nejaký španielsky variant, ktorý bude mať inú účinnú látku. rada by som pokračovala v roacc v pobode, v ktorej ho užívam. dávam si veľký pozor, nezaťažujem pečeň (občas olivový olej s citrónovou šťavou nalačno), udržiavam cholesterol taký, aký má byť.
rada by som kúpila ROACC od niekoho, komu ostal po doužívaní. nemám chuť sa napchávať padelkami, to môže byť ešte nebezpečnejšie.
nerada by som liečbu prerušila po troch mesiacoch, keď mi práve začala účinkovať...

Prezyvka55

kristinanob tie testy a pravidelny screening sa nerobia pre srandu kralikov. Liek sa ma okrem ineho uzivat pod lekraskym dohladom. Bez receptu to nekupis maximalne nejaky suvix z ciny kt bude mat pochybny ucinok za dost vysoku cenu, nakolko ten liek uz je sam o sebe drahy a tak sa predavaju falzifikaty za tieto slusne ceny.

kristinanob

Ahojte, beriem ROACC druhý mesiac, a pleť sa konečne zlepšuje. v polke júna odchádzam do zahraničia na štyri mesiace. lekárka mi nechce predpísať roacc na viac ako mesiac, lenže vracať sa zo zahraničia každý mesiac kvôli kožnej mi príde absurdné... navrhla som jej, že si tam u lekára nechám pravidelne robiť potrebné krvné testy a scanovať jej ich, s tým, že by niekomu, kto mi lieky pošle vydala recept... to mi neprešlo.
preto sa chcem spýtať, či nemá niekto ROACC na predaj. veľmi by mi to uľahčilo situáciu. ja sa mám príliš rada na to, aby som taký silný liek brala len tak mirnix dirnix a preto určite plánujem chodiť pravidelne na krv, ak by sa mi aj podarilo kúpiť roacc bez receptu.
Prosím poraďte.

lucken

ahoj, ja som ho brala cca 6mesiacov v kuse. Akne odvtedy uz nemam 4 roky ale pocas toho to bol des..pery som mala tak suche ze sa mi trhali len som sa usmiala skoro ziadne pripravky mi na to nepomohli, bolelo ma brucho ale brala som probiotika takze potom uz pohoda, cela tvar sa mi strasne susila. No vysledok bol taky ze tak sa mi vysusila tvar , ze ju mam bledsiu ako telo a neviem si ju ani v lete opalit, ale akne uz nemam len ked mam svoje dni. Ja som spokojna, na bledsiu tvar davam tmavsi make up alebo samoopalovak. Ale hovori sa ze aj z makeupov mozes mat bledsiu tvar lebo vsetko je chemia, takeze to nejako extra neriesim :)

Agnes998

niki9 treba sa pocas uzivania chranit pred slnkom, pouzivat kremy s vysokym OF a to aj v zime, inak bohuzial toto hrozi :-( Ale nejaky laser ti na to pomoze.

janka78

to je asi individuálne, dôležité je si myslím,sledovať sa a keď by sa čosi vyskytlo, prekonzultovať to so svojim kožným lekárom.

Jozsino

no a po kolkatich dnoch sa objavia tie vedlajsie ucinky lebo ja ich uzivam 3 dni a este stale nic abi len suche peri ci oci a zatial som si nevsimol ziadnu zmenu

niki9

ja som to pouzivala pol roka a mala som traviace problemy depresie a na rukach sa mi spravili pigmentove skvrny.. ale na akne to zabralo teraz sa mi spravi obcas jeden pupacik za3 mesiace :) teraz je vsetko v pohode az na tie skvrny :( tie mi ostali