Neurcite bolesti pod pravym rebrom

Príspevok v téme: Neurcite bolesti pod pravym rebrom
peter100

Dobry den,
potreboval by som radu.
Mam uz dlhsie nespecifikovane bolesti v mieste kde konci hrudna kost a zacina prave najspodnejsie rebro. Najlepsi vyraz pre to je take nejake hojive palenie, neviem to inak pomenovat. Aky organ tam moze byt? Absolvoval som prehliadku s vysledkom - pecenove testy OK, krvny obraz OK, len troska vacsia hodnota bilirubinu, sono pecene, zlcnika, obliciek, pankreasu OK. Pecen nie je ani zvacsena, ani poskodena. Mam sedave zamestnanie.
Lekarka to nevedela uzavriet.
Dakujem velmi pekne.

Peter

Lukas 12

Dobry vecer prosim vas o radu asi 5 za rok zacnem citit bolest pod pravym rebrovym oblukom,bol som s tym a pri obvodnom lekarovy,v krvi som mal zveseny bilirubin 28 bol som aj na ultrazvuk zlcnika,zlc ciest,pecene,obliciek,pankreasu,sleziny a vysledky som mal dobre,bol som aj na Gastro a zaver bol hyperbilirubinia ale pred tyzdnom mi brali krv a bilirubin som mal 14 a opat citim tupu bolest pod pravym rebrom,prosim vas o radu.Dakujem velmi pekne

peter100

Ahoj "nervicky" a dakujem za odpoved.
Ano, to iste mi hovori aj moj otec, ze problem bude v tom, za sa malo pohybujem a som programator a vela casu presedim za PC. Ja mavam niekedy aj take bolesti v chrbtici, ako keby som mal nejaky nerv zacviknuty medzi platnickami. A pecen ani zlcnik to vobec nie je, totalne vsetky vysetrenia su OK - pecenove parametre, krv. obraz aj sono pecene a zlcnika, pecen je homogenna, nezvacsena, ziadna zmena struktury na peceni. Takze ostala ta chrbtica. Dakujem, budem sa snazit cvicit kedy sa mi bude dat.

Peter

nervicky

Moze to suvisiet s chrbticou tak, ze smerom od chrbtice prebiehaju medzi rebrami nervy az dopredu k hrudnej kosti. Ak je nejaky problem v chrbtici, napr zablokovane stavce alebo nejaky tlak na nerv, tak sa ta bolest moze prenasat aj dopredu. Moze to mat suvis so skoliozou a tiez s tym, ze mas pravdepodobne slabe a ochabnute chrbtove svaly. Treba cvicit. Netreba sa ale spoliehat, ze to je len z tohto, moze to byt pecen ci zlcnik.

peter100

No prekonal som iba infekcnu mononukleozu, nie zltacku.

No a ano, lekarka mi predtym spominala, ze to moze byt nieco s chrbticou. Mam aj skoliozu chrbtice.
Vedel by si mi pls poradit ako moze suvisiet nejaky problem s chrbticou s tym, ze obcas (ale fakt iba niekedy) citim take zvlastne palenie ako konci hrudna kost a zacina spodne prave rebro ? Ja to citim vpredu, chrbtica je predsa vzadu. Fakt vsetky vysetrenia nasvedcuju tomu, ze aj pecen aj zlcnik su uplne OK. Mam sedave zamestnanie.
Dakujem.

Peter

Denzl

hojive palenie???
zaujimavy nazov pre problem.
Neviem ci to myslis vazne,ale moze to byt tym padom problem s chrbticou.