akne :-(((

Príspevok v téme: akne :-(((
tana4136

zdravim,co si myslite o mojom akne?....Mam ho uz asi 4 roky nemozem sa ho zbavit ale posledne roky je to skoro vzdy tak ze mam nejake dni kedy mam tvar celkom v pohode,zakryjem makeupom a nevycnievaju mi ziadne vacsie vyrazky....a potom zrazu sa mi urobi 4-6 fakt ze velkych vyrazok okolo ktorych mam este zacervenanu kozu na vokol.A nerozumiem tomu,pred menzesom sa mi to zhorsi to hej,ale niekedy len tak.Viem ze vela je aj zo stravy ale nechapem,ved mlieko vobec nepijem,dokonca ani kavu ktoru ja milujem,vyprazane jedla tiez ne(iba obcas ak som doma)...na intraku jem iba vacsinou spagety,ryzu,zemiaky,rozne cestoviny a tak.je pravda ze fajcim,ale fajcim stale rovnako priblizne a niekedy mam tu tvar naozaj ze celkom super.zacala som brat HAK koli tomu,aj ked viem ze je to svinstvo,dobrala som akurat posledne balenie a teraz asi predvcerom sa mi dost zhorsila ta plet,zase mam asi 5 velkych vyrazok,zapalenych..proste ja nemam take silne akne a ze ho mam stale,proste raz to je lepsie raz horsie a dost zvlastne sa to strieda,nepoviem kebyze cely den sa napchavam vyprazanymi jedlami alebo ja neviem a na druhy den mam horsiu plet,to by som chapala ale jem skoro vzdy to iste.....co si o tom myslite?

aluska1

nemala si sa dat presvedcit...aj tak po vysadeni sa ti to pravdepodobne vrati...hak sa dava hlavne kvoli ochrane a to ze pomaha na vyrazky je len srievodny pozitivny ucinok..podotykam-sprievodny..urcite by som si to nedala len kvoli pleti

tana4136

to fajcenie sa snazim obmedzit,nefajcim az tak vela,viem ze je to nebezpecne ale v podstate v dnesom svete aj veci co si myslime ze su zdrave su nezdrave.mna stve to ze vsetky koziarky hned davaju HAK,alebo roaccutane,preto som uz pri tretej koziarke ale vsetky su na jedno kopyto...nechapem preco mi nemohla urobit nejaky vyter z vyrazky a prisposobit lieky (vraj sa to da),ale hned davaju to hak,a presvedcila ma

siisa 25

ja mam presne toto iste tento tyzden zas take velke zapalene virazky,tak isto kava,mlieko nic,obmedzujem aj sladkosti aj vyprazane jedla,mam ale silne alergie,teraz mam prvy mesiac chloe vymena za qlairu,ktora mi ani po pol roku nepomohla na akne vobec,ja dokonca ani nefajcim ani alkohol vobec nepijem,velmi ma to trapi ostavaju mi take fliacky nepekne,na koznom mi tiez moc nepomohli ani antibiotika doxybene,som zufala uz vazne z coho to moze byt

aluska1

hak a cigarety, hm..niekto chce mat asi trombozu alebo nedajboze plucnu emboliu

a len tak pre tvoju info pri zacati bratia hak sa vzdy plet vacsinou najprv zhorsi, po 3 mesiacoch sa to upravi..ved co si myslis ze ako telo znasa taky sok v prvych mesiacoch?nie je to stroj a ani hak nie su lentilky
ed brat hak tak zodpovedne a urcite nefajcit, pretoze si akurat tak kopes jamu do hrobu

tana4136

no ale mne predtym brali krv koli tomu ci mam hormony v poriadku a vysledky vraj boli dobre..tak som myslela ze to nebude hormonalne :-(

lenkaa123456

zjavne tvoje akne bude mat hormonalnu pricinu. zajdi na endokrinologicke vysetrenie. a skus aj vysetrenie u imunologa, lebo mozes mat aj na nieco alergiu. a samozrejme nezabudni ani na koznu lekarku. HAK je sice na akne ucinna, no predpokladam ze do konca zivota ju brat nebudes.. takze ak ju vysadis, akne sa vrati v este horsej forme ako bolo pred uzivanim