Pityriasis versicolor?

Príspevok v téme: Pityriasis versicolor?
emi 111

DOBRY DEN, prednedávnom sa mi zacali tvorit biele škvrny na pokozke tela hlavne nohy a ruky su to take male biele skvrny som dost opalena lebo som chodila pravidelne do solariatak to vidiet viac. bola som u koznej ta si nevedela radit vlastne mi povedala ze je to mozno alergia. dostala som dajake lieky na alergiu. ale ako som patrala po nete som zistila ze to moze byt ochorenie nazvom Pityriasis versicolor. vie niekto viac o tejto chorobe? da sa to nejako vyliecit? pomozte mi prosim som zufala uz som vyskusala vsetko mozne. dakujem

emi 111

dobry den dakujem za odpovede :-))) dnes som bola na kontrole a konecne mi pani doktorka dala lieky na tie huby nieco take zistila ze mám perifolikum depigmentácie a tinea corporis to napisla na diagnozu, uznala ze asi to teda nebola ta alergia. uz sa stym trapim cca mesiac a pol. dostala som itrakonazol na 10 dni a krem myfungar. dufam ze ma to skoror prejdea hlavne zabere, lebo uz som fakt zufala. doktorka mi nic nepovedala ze sa nesmiem opalovat len povedala ze do solarka nesmiem teraz ist. huby sa rozsiruju teplom ci co ? mám bohuzial zamestnanie ked som stale na slniecku a teraz to uz dost pali na slniecku moze mi to stav zhorsiť? inac ked som na slnku vecer nemám ziadne flaky bo ani po tom par dni akonahle som neni dlhsiu dobu na slniecku sa flaky zasa objavia uz nie su take velke ale male a vela ich je najme na predklati a predkoleniach na chrbat si nevidim. xi myslite ze ma to prejde? ste velmi zlaty ze ste zareagovali a poslali mi vase skusenosti pomohli mi velmi:-))))

petrasch

pred pranim namocit oblecenie do ajatinu na pol hodinu-kupis v lekarni, a vsetky zehlit z vnutornej strany aspon na stupni 2-3.a v lete sa neopalovat.

petrasch

pytiriasis versicolor je plesnove ochorenie sposobene hubou malaszezia furfur. nemas to zo solarka, ale z tejto huby. samozrejme, prenasa sa to dotykom, takze asi niekto, kto to mal, lezal v solarku, a ty si lahla po nom. treba sa vyhybat slnku, mastnym kremom, umyvat kozu samponom nizoral, kremovat kozu kremom s ucinnou latkou itraconazol, alebo ketokonazol, a takisto uzivat tabletky s takouto ucinnou latko 200 mg za den/ 7-14 dni.

emi 111

dakujem za pomoc, dnes som sa trosku slnila a tie flaky trosku zhnedli. no ten solfatan v lekarni mi poradili to lebo ze vraj ucinkuje strasne to smrdelo uz som si to 2 krat robila skusim este ten micetal dnes som bola v lekarni ale tam mali len taky malinky kremik a dajaky sprej ziadnu emulziu ano vcom by som sa kupala ten kremik sa mi zdal velmi malinky. to je ono ? ma len 15 ml a ten sprej bol urceny skor na ciastky tela a nie na cele telo mam si kupit aj to ? alebo mam skusit v inej lekárni?

pytiriáza5

solfatan haha, ten mi tiež nepomohol. Určite micetal KRÉM. Roztok alebo emulziu na umývanie si kúp, keď ti to zmizne ako prevenciu. Tak mala zobrať vzorku, ale ani mne nebrala, poznala to. Ak je to pytiriáza za 2 týždne máš pokoj. Neviem či to máš rozsiahle, tak si kúp 2, aj 3. Stojí inak 8 euro, ale zaberá.

bibba

teda mozem povedat, ze zo solaria to je nie ze mozno, ale stopercentne, som prekvapena, ze to ludom nedojde skor, ze to je z opalovania.

bibba

no ja som taketo biele fliaciky uz tiez mala. a bolo to prave asi preto, ze som to prehanala so solarkom. takze stym opatrne. asi by si sa nejaku dobu nemala opalovat. mne trvalo skoro rok kym tie fliaciky zmizli. a odteraz si uz davam väcsi pozor. ved aj pokozka je len pokozka... chapes..

emi 111

bola som u kožnej vraj je to dobra kožna ale nemám znej dobry pocit ako je možne že nezistila nič, kukala kukala ona že je to alergia. ale tie flaky ani po tyzdni neustupaju sice uz to nie je vyrazne ale aj tak to vidim. juj skusim ten micetal. to je krem ? lebo na nete som nasla aj roztok . ktorý si mám kupiť ? inac uz som skusala aj solfatan. uz to mám cca asi mesiac. na koznu som cakala 3 tyzdne kym som sa dostala na rad. ku koznej je strasne sa dostat som pracujuca zena a v mojom pracovisku je tazko si zobrat volno. :-( hocikedy. tebe kolko trvalo kým ti to zmizlo a pjotom si sa opalovala aby ti zhendli tie flaky ja to mam najme na rukách a dole na nohách

pytiriáza5

No najlepšie ísť za kožnou. Dobrou kožnou. Ak je to pytiriáza tak micetal ti pomôže. Ak nie, tak nie :-)

emi 111

DAKUJEM ZA POMOC.takze vam vlastne zmizli casom tie flaky? mne kozna povedala ze je to alergia ale na alergiu to vobec nevyzera skor priznaky su take ako pri pyt. versi. samozrejme len ztoho co som sa na nete dozvedela. flaky biele nesupajuce svrbi ma pokozka. je to neprijemne. tak zajtra skocim do lekárne a kupim si tie kremy. dakujem moc. trosku som rada lebo uz som stratila nadej ze budem mat niekedy este zdravu a bezflakatu pokozku. :-) ak ma este niekedo skusnosti stouto neprijemnou koznou chorobou napiste mi prosim . dakujem