prosím o pomoc právnika/-čku

Príspevok v téme: prosím o pomoc právnika/-čku
rusalka87

v septembri min. roka som prerusila vysokoskolske studium, kedze ma nebavilo a na rok som sa brigadne zamestnala, nikto neprijme nikoho na TPP na jeden rok, v septembri chcem pokracovat na inej VS...otec prestal na mna platit vyzivne...na nete som sa dozvedela, ze otec alebo matka, maju povinnost platit na dieta vyzivne do doby kym sa nezamestna na TPP...chcem sa spytat, ze ci mam sancu uspiet aj teraz na sude, aby mi platil aspon nieco, alebo mam cakat az do septembra?

jajka001_

raxi - daj si do googlu ze : 60eur faktury a uvidis kolko linkov ti to vyhodi. ved to bolo uz x-krat v spravach.

raxi

dobry večer.
Potrebovala by som poradiť od nejakého právnika ako postupovať v prípade, že mi jedna spoločnosť tu na nete posiela už 2-hy rok 60 € fakturu za udajné navštevovanie ich stránky. Vraj som sa tam registrovala , čo nevylučujem, ale isto iste nemali potom uvedené že ide o platenú stránku, pretože nesom taká bohatá aby som chodila na takéto stránky. Hrozia exekútorom ked nezaplatím.
Dakujem.

Gianna28

Ak bola teda súdom zrušená vyživovacia povinnosť Tvojho otca, tak musiš dať znova na súd návrh na určenie výživného s tým, že si prijatá na VŠ a od septembra 2010 nastupujes. Výživné Ti podľa mňa priznajú až od septembra, pretože momentálne nie si študentkou VŠ a mas brigadu, takže si schopna sa sama živiť :-) a keď si budeš podávať návrh na súd pamätaj na to, že výživné na dospelé dieťa možno priznať najskor odo dňa podania návrhu, teda nie spätne. Takze ak chces vyživné od 01.09.2010 navrh si podaj radšej už v auguste s tym, že žiadaš od 01.09.2010.

rusalka87

dakujem za Vase rady...som evidovana na urade prace, okial ma poslali na absolventsku prax, kde mi vyplacaju minimalnu mzdu a v druhej praci mam zarobok 120 eur...

tinus 26

do 26 rokou - ak sa jedna o nezaopatrene dieta.kedze si aj ked brigadne pracovala-podla mna aj zavisi od toho aky si mala prijem.ci bol mesacne vyssi v priemere za ten rok ako min.mzda. ale je to moj subjektivny nazor. btw-neviem ako na tom si financne ani odkial si ale v ba u pravnika vychadza konzultacia tak 30 evry cca na konkretnu problematiku. inak vyskusaj este portal porada.sk - je tam viac odbornikov.kazdy na danu pravnu vec ma iny nazor takze si aspon utvoris sirsi pohlad na vec ... drzim paste :)

meggy10

mne sa zda, ze platit je povinny do 25rokov aj pocas skoly, kym ju neskonci, ale to, ze kym sa nezamestna do TPP sa mi nezda.