Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Už roky mám problémy s pleťou

Príspevok v téme: Už roky mám problémy s pleťou
allias123

Dobrý deň,
mám 22 rokov a približne od 15 rokov mám problémy s pleťou. Je mastná na čele a brade a tvoria sa mi vyrážky aj čierne bodky nielen v mastnej zóne, ale ja na lícach a po bokoch tváre. Za tie roky som vyskúšala už nespočetné množstvo prípravkov na pleť a akné, no každý mal len krátkodobý, prípadne vôbec žiadny účinok. Skúšala som už i rôzne bylinky a čaje, ale výsledok sa nedostavil. Nepoužívam make- up ani hormonálnu antikoncepciu. Momentálne som rezignovala na všetky výrobky, používam len antibakteriálne mydlo a vodu, pleť sa síce nezlepšuje, ale aspoň mám pocit, že je čistá. Prosím vás, mohol by mi niekto, kto podobný problém už prekonal, poradiť niečo, čo skutočne zaberie? Ďakujem veľmi pekne, cením si vašu ochotu

malsomroacc

moja skusenosť : mal som strašné akné okolo 15- 16 -17 ročny. nič nepomahalo nasadil som roaccutane. dvakrát som si to preistotu dal čiže dve kúry. to bolo to najkrajšie obdobie v živote. neviete si predstaviť ...bez hamby som višiel na ulicu bez sklonenej hlavy som sa rozpraval z ludmi. v škole som postupom času ziskaval viac sebavedomia. pri konci užívania som si našiel frajerku. teraz mam 22 a strašne sa bojim aby sa mi to nevratilo . aj ked si myslim že sa mi to nevrati lebo mam už 3-4 roky dobrú pleť ale tá skúsenosť ... tak sa snažim zdravo stravovať . mne pomaha psyllium čajiky zeleny rooibos ale aj repik harmanček . žiadne sladké napoje nepijem. každe rano ovsene vločky s jablkom. doplnky ako zinok , selen , probiotika. dalej každy den zjem aspon jedno jablko...ale niekedy to pride na mna a neovladnem sa a jem ako divý toto je momentalne moj največší nepriatel hlad a to ked vidim ako druhí jedia z fastfoodu dobroty čokolady a hocičo iné....ale pleť je dobra.

lilaaaa

Mne osobne pomohlo pit gel z aloe vera, mam skoro 30 a plet som mala stele zlu, ale to aloe zabralo uz po 3 tyzdnoch a pritom sa ti zlepsi aj travenie, imunita atd.- multiefekt, telo sa precisti.

:D

no je to tazko povedat čo ti pomôže :/ , môžme tu napisať len vlastné skusenosťi a kedže každá ma inu pleť je otázneči to zaberie aj tebe... no mne raz povedala kožna že akné moze byť sposobene ajhormonálnymi poruchami, alebo ked máš niečo s krvou... to však nebol môj prípad, ja som skor používala nevhodnu kozmetiku.... a za moje problemi mohla vo väčšej miere ona. vyskušala som kadejake drahe či lacne kremy,davala som si na tvár make-up ( čo bola velka chyba) ... nedavno som vyskušala AB kozmetiku Balance ( kedže mám mastnú pleť) a som milo prekvapená , lebo mi velmi pomohla. si tvár čistim len pletovou vodou AB rano a večer a sem tam dam aj krém AB . a hlavne sa mi zlepsila ked som sa viac začala hybať načerstvom vzduchu a nie len po meste :) a uz nikdy žiadny makeup!!!

levandula

Treba vylucit mlieko,a vsetky mliecny vyrobky.Od kedy som ich vylucil mam ovela lepsiu plet.Pouzivam tvarove servitky ov Balea,su to tie najlacnejsie ale vazne super vec,2x denne ocsitim plet.Sem tam kozie mlieko.Ake zavisi aj od travenia cloveka,to mi pvoedala kozmeticka.Hlavne nemastit tvar s mastniny kremikmi.Nema to ziadny pozitivny efekt na akne.Davat pozor aj na stravu.Zeleny caj posobi pozitivne proti akne.

siisa 25

lienocka 12 ja mam to koloidne striebro tiez,ale musim povedat ze cakala som trochu lepsie vysledky,tebe ako zatial pomaha

lienocka12

ja mam problemy s akne uz od svojich 12tich rokov a teraz mam 19....som na tom sice lepsie ako pred dvoma rokmi,no stale to nie je podla mojich predstav...prednedavnom som si kupila biodermu sebium a povedala som si ze ved je to drahe iste to zaberie....po dvoch tyzdnoch pouzivania sa mi na cele vyhodili take velke zapalene vyrazky ake som nemala uz asi rok a pol a bolo mi do placu z toho ako vyzeram....tym chcem povedat len to ze bioderma nemusi zabrat kazdemu....teraz som si kupila koloidne striebro a kokosovy olej a opat cakam co mi to spravi s tvarou....verim ze vysledok bude lepsi ako po pouziti biodermy

cajik

ahoj ,necitam vsetky prispevky, ale napisem svoju skusenost : po 9rokoch trapenia som zasla ku koznej (dovtedy som ziadnym koznym lekarom neverila), dostala som antibiotika doxybene, po 20dnoch liecby vyrazky zmizli..takmer nadobro.. sem-tam sa jedna dve vyhodia, ale to nestoji za rec

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Už roky mám problémy s pleťou - Fórum - ZDRAVIE.sk