ekzem

Príspevok v téme: ekzem
ekzem

asi pred mesiacom sa mi na zapasti vyhodil ekzem, ale bol to len maly fliacik, take suche miesto supinkove, neprikladala som tomu velku vahu..postupom caso sa vsak zvacsilo a a az teraz zacina miznut, medzi casom bolo cervene, teraz to skoro nevidno, ale po teel sa mi zacali objavovat dalsie take suche miesta, tu to uplne malilinke fliacky ale su, na bruchu, na boku, par aj na nohach, dve ci tri na prsiach...neviem co mam robit. natieram si to elcomom co je hormonalna mast, ale nejak to nepomaha, na koznom mi nepovedali dokopy nic, iba ze to prejde samo...neveim uz co mam robit, hoci to je na miestach kde to nevidlo, ale ja sa citim kvoli tomu hrozne zle... :(

Help

luckaaa- len brucho???
Teda skor pod bruchom???
Moze to byt alergia na nikel.
Gombiky na rifliach,opasky kovove a pod.

jajkafr

tak to ti verím... mne z tej chlórovanej vody nechutí ani čaj či káva a nieto ešte neprevarená voda naliata rovno do pohára ... hovorím, že to nieje voda vhodná ani na umývanie vlasov a nie to ešte na pitie

Help

jajkafr- ten filter vazne odpporucam.:)
Deti najskor z neho nechceli pit,ze je to zdlhave si nalievat:)))
A potom som dal kazdemu dva pohare s vodou z vodovodu a z britu....a cuduj sa svete kazdemu chutila voda filtrovana:)

jajkafr

Help
viem, odkedy sme zistil že brat sa vysypáva po glutamáne bujón nekupujeme a takmer na každom výrobku pozeráme zloženie...
no a vodu z vodovodu na intráku nepijem... používam ju jedine na sprchovanie a umývanie... kupujem si dojčenecké vody lebo tie obsahujú najmenej minerálov čiže nezaťažujú tak veľmi organizmus, ale nad tým filtrom som tiež rozmýšľala ...

jajkafr

luckaaa
ja bývam v meste v rodinom dome a máme vlastný vodovod nemáme chlórovanú vodu ja to z vody z domu nemám, ale na internáte sa mi to zhoršuje lebo tam je voda strašne chlórovaná od kedy študujem nemôžem sa zbaviť lupín vo vlasoch ... ale ten ekzém čo mám teraz je pravdepodobne z jedla...
ale čo sa týka teba skús vylúčiť nejaké potraviny skús porozmýšľať čo si jedla predtým než si sa vysypala prvýkrát ekzém sa ti môže vyhodiť aj 2 dni po zjedení jedla ako oneskorená alergická reakcia... napr. mne sa prvýkrát objavil ekzém keď som večer jedla syr a ráno som sa zobudila vysypaná... alebo napr. ráno som pila kakao a večer som cítila ako sa mi postupne vyhadzuje ekzém na rukách... alebo možno si použila nejaké nové telové mlieko, sprchovací gél, prišla si do kontaktu s prachom, peľom, pila si nejaký bylinkový čaj... možností je veľa... a keď sa ti stále tvorí nový výsev tak to bude niečo čo stále na teba pôsobí ... niekedy pomáha viesť si denník toho čo si zjedla a zaznamenávať si kedy si si všimla nový výsev a na základe toho možno zistíš čo ti to spôsobuje... napr. bratovi sa vyhadzovali na tele veľké svrbiace vyrážky nakoniec sme zistili že to je z glutamánu sodného, ktorý sa pridáva tuším do vegety a tiež sa vyhádzal aj z bujónu...

Help

na intrak si kup toto-
www.brita.net
je to fakt ucinne.
V Blave sa strasne pokazila voda.....preto som to kupil. Sa uz ani neda normalne pit z vodovodu.....smrdi sami chlor.

jajkafr

luckaaa
ja bývam v meste v rodinom dome a máme vlastný vodovod nemáme chlórovanú vodu ja to z vody z domu nemám, ale na internáte sa mi to zhoršuje lebo tam je voda strašne chlórovaná od kedy študujem nemôžem sa zbaviť lupín vo vlasoch ... ale ten ekzém čo mám teraz je pravdepodobne z jedla...
ale čo sa týka teba skús vylúčiť nejaké potraviny skús porozmýšľať čo si jedla predtým než si sa vysypala prvýkrát ekzém sa ti môže vyhodiť aj 2 dni po zjedení jedla ako oneskorená alergická reakcia... napr. mne sa prvýkrát objavil ekzém keď som večer jedla syr a ráno som sa zobudila vysypaná... alebo napr. ráno som pila kakao a večer som cítila ako sa mi postupne vyhadzuje ekzém na rukách... alebo možno si použila nejaké nové telové mlieko, sprchovací gél, prišla si do kontaktu s prachom, peľom, pila si nejaký bylinkový čaj... možností je veľa... a keď sa ti stále tvorí nový výsev tak to bude niečo čo stále na teba pôsobí ... niekedy pomáha viesť si denník toho čo si zjedla a zaznamenávať si kedy si si všimla nový výsev a na základe toho možno zistíš čo ti to spôsobuje... napr. bratovi sa vyhadzovali na tele veľké svrbiace vyrážky nakoniec sme zistili že to je z glutamánu sodného, ktorý sa pridáva tuším do vegety a tiež sa vyhádzal aj z bujónu...