VITILIGO a odstranenie znamienok, chem. peeling, lifting

Príspevok v téme: VITILIGO a odstranenie znamienok, chem. peeling, lifting
aadrin

Ahojte, ma tu niekto skusenost s vykonanim chirurgickych ,kozmetickych zakrokov - konkretne vyberanie znamienok, ci uz chirurgicky, alebo laserom v pripade, ze ma dotycny chorobu VITILIGO ???? Ja totiz vitiligo mam a docitala som sa, ze akekolvek poranenie koze moze sposobit nove loziska vitiliga. Preto sa u takychto pacientov NEODPORUCAJU chirurg, kozmeticke zakroky, chemicky peeling, lifting a podobne.. :( ja by som si chcela dat odstranit znamienka na tvari... a doteraz ma nenapadlo, ze by s tym mohol byt problem..neako som si nedala dve a dve dokopy.-.. ma s tym niekto skusenosti ??? dakujem za odpoved

DxS

ja som si znamienka odstránil klasickým cvakátkom na nechty , normálne som si ich odcvakol a potom odlupol chrastu. Je to super. ale dalšie si už dám radšej odstránit chirurgom

demon

nechranim sa nicim opalujem sa stale a ozarujem uv lampov kludne poslem foto flakov napis mi na demonroman@zoznam.sk

lulu22

ahojte.
ja mam tiež znamienka okolo ktorých mám vitiligo už 10rokov. musím sa chrániť krémom so 100UV z lekárne a natierať si tým šošovičky. chcela som si dať niektoré odstrániť, tie čo mi sú najviac vidieť, ale moja kožná mi povedala,že to by som tam mala veľké jazvy, keby mi to vybrala, bo by mi musela urezať veľký kus kože.. :(

aadrin

ahoj no tak mam za sebou vypalovanie dusikom..na brade sa mi urobil obrovsky zlty pluzgier...koža uplne specena...tak ak sa mi po tomto nevyhodi biely flak tak asi mozme ist uz do hocicoho :)))
chcem sa spytat demon, chranis sa neako specialne pred slnkom- vysoky UV faktor, alebo sa neopalujes vobec? mne sa min rok vyhodili dalsie dva flaky po slneni,... skusal si neaky "zazracny pripravok" na vitiligo?

demon

ja mam vitiligo uz 15 rokov robim stavebnika takze kozu mam furt poranenu a tam kde mam jazvi mam pigment v poriadku