Análna fisúra

Súvisiaci obsah

štefan234

Zdravím všetkých a ďakujem za príspevky. Je to naozaj veľmi užitočná diskusia.
Ak vie niekto poradiť odborníka - lekára v Košiciach prosím o informácie na miki234@azet.sk
Ďakujem.

Marek52

Čaute,
Ja som tiež trpel análnymi trhlinkami. Bol som na chirurgii. Tam mi odporúčal doktor Nitrátovú masť, ktorú mi predpísal. Síce mi pomohla, no nevydržalo to dlho. Mal som kľud dva týždne a potom sa mi objavila ďalšia trhlina. Tej som sa už zbavil a recept ?
- Vždy po stolici si treba konečník umyť a urobiť si 15 minútové sedenie v Dubovej kôre. Odporúčam: -odkaz odstránený-
- Vždy pred stolicou si konečník namastite lubrikačným gélom. Tým ďalšia stolica sliznicu nenaruší a stolica rýchlo vyšupne von bez akéhokoľvek podráždenia.

No ja som aplikoval aj dilatáciu dilatátorom. Maste majú zväčšiť otvor a operácia taktiež. Dilatáciou konečníka, ktorá trvá tak 5 minút denne docielite zmiernenie tlaku a zahojenie.

limett

ahojte, taktiez sa rada podelim o moje skusenosti... pol roka som trpela strasnymi bolestami, maste, cipky nezaberali... po rektoskopii mi zistili 2 chronicke fisury, z toho jedna zapalena... zrutil sa mi svet... kedze bolesti pretrvavali, musela som ist na operaciu... v sukr.centre mi dali do tyzdna termin... okrem umrtvovacich injekcii som necitila ziadnu bolest, potom som uzivala lieky proti bolesti, sedacie kupele, dietu..to vsetko sa da vydrzat... no ked mala prist prva stolica som opat zbytocne plakala ze to bude boliet... voooobec!!! ani som nekrvacala, co je zvykom... ak budete dodrziavat dietu, neni sa coho bat... nevahajte a smelo do toho, po 4dnoch som uplne fit, je neskutocny pocit byt opat v pohode a nerozmyslat nadtym co ma zase caka na wc... dufam ze som pomohla :)

Dani 4

Dobrý deň,

som po operácii análnej fisury asi mesiac. Rád sa podelím so zážitkami, pretože pred operáciou som to potreboval aj ja sám.
Problémy mi začali asi pred troma rokmi. Najvačší problém u mna je sedavé zamestnanie - celý den za PC a cca hodinu precestujem v aute. Nemohol som sedieť, krvácal som a veci podobné. (Najskôr to boli hemeroidy a potom aj fisura) A ideme na to: moje skúsenosti, aby ste sa pokúsili vyhnúť operácii odporúčam skúšajte nasledovné:
- horúce kúpele (sypané kamilky zaliať horúcou vodou nechať vyluhovať a naliať do lavora, následne si tam sadnúť a vydržať aspon 10 min v tej horúcej vode - robiť denne, teplý účinok horúcej vody znižuje bolesť + kamilky hojivy ucinok).
- jedzte otruby a hlavne jedzte málo a pite vela tekutín - starostlivosť o makku stolicu, nie je žiadané chodiť veľa na wc, len sa tým zadok dráždi,
- v žiadnom prípade si neutierajte zadok po stolici - sprchujte sa (ak je to možné samozrejme).

Ak nič nepomáha chodte na operáciu:
Ak sa trhlina nehojí podľa toho čo som písal - treba ju chirurgicky vyrezať - je to prirodzené hojenie.
Pre operáciou sa robí klystír - nie je to až taká katastrofa (bál som sa toho, ale dalo sa to).
Po operácii, ktorá vraj trvá cca 20min som mal bolesti len ked ma prebrali z narkózy - dali mi tabletku a potom to bol skôr len nepríjemný pocit. Na druhý den ma poslali domov, pred odchodom vám vyberú z konečníka tambon - vraj niečo ako ženský, nie je to až tak bolestivé ako nepríjemný pocit. Bolesti boli aj po operácii ale nie až také ako pred nou - nič čo by napr. ibalgin nevyriešil. PN odporúčam minimálne týžden (myslel som si že 2-3 dni budú stačiť). pokračuje starostlivosť o makku stolicu a hlavne málo jedzte (žiadne oriešky, popcorn a iné čo by mohlo dráždiť). Po operácii býva výtok z konečníka - lekár povedal že je prirodzený. ja som ho mal silný asi cca 2 týždne (do spodného prádla treba dať nejaké tampony cca 10x10cm, ktoré kúpite v lekárni alebo ženy klasické vložky). Tieto výtoky časom slabnú (po mesiaci mám už len mierne). Nie je dobré športovať, namáhať sa. Klasika sedieť, ležať a dávať si na seba pozor, aby sa niečo nepokazilo.
Operáciu velmi odporúčam - ak zažívate bolestivé muky oplatí sa. Zatial som ok, dúfam že sa nič nepokazí a už s tým nebudem mať problémy. Verím že som pomohol.

jenina

ja mam tiez velke problemy s fisurami, chirurg mi povedal ze to na operaciu nie je, ale nic mi na to nepomaha, mam neskutocne bolesti a krvaca mi to, maste ktore mi predpisal mi hrozne znizuju tlak a mam z toho bolesti hlavy a uz fakt neviem co by pomohlo. Chcem sa spytat tych ktori boli na operacii, ze kde ich operovali a ci museli mat odporucenie od ineho lekara,napr. chirurga a kolko ich to stalo. dakujem pekne

fissura

zdravim vas, xem sa s vami podelit o skusenost s analnou fisurou. nebudem tu rozpisovat ake su to muky atd. Len viem ake to je ked sa tesite z toho, ze cca po tyzdni sa uz trhlina konecne zacala zacelovat a na druhy den zase to sklamanie a cely proces strarostlivosti o hojenie zase opakovat a to nehovorim o tom, ze uz sa bojite stravovat ako doteraz. Takze moja skusenost je, ze som si kupil dilatator

obchod.mte.cz

su tam 3ks ale ja som hned zacal pouzivat velmi opatrne ten najhrubsi teda 27mm, kludne zacinajte s malym alebo strednym, podla pocitou. Na mastenie pred aplikaciou pouzivam mast AVENOC alebo INFADOLAN, natriem si konecnik cca 2cm dovnutra a aj okolie a aj samotny dilatator a zacnem pomaly zatlacat dilatator do konecnika tak aby to nebolo neprijemne. Mozno zo zaciatku sa vam ho nepodari zasunut uplne ale trenujte dalej a zo zaciatku aj 3x denne po 5-10min. Dalej som pouzival a este prilezitostne pouzivam tieto cipky, ktore zmakcia stolicu

-odkaz odstránený-

najprv som ich pouzival cca 5dni kazdu noc pred spanim aby sa trhlina mala cas zahojit, ale neskor len prilezitostne ked som pri vyprazdnovani citil, ze je to nad moje sily a aby som trhlinu neobnovil, tak som aplikoval capik, a do hodinky capik urobil svoju pracu a islo to lahsie. Urcite pomozu aj sedacie kupele v harmanceku. Stoji to za to si zvyknut a najst si cas na venovanie sa konecniku ako sa kazdu chvilu trapit a to nehovorim aj o bolestiach. Ja uz trenujem len vecer pred spanim cca 10 min. A takto fungujem uz 2 mesiace a mam zatial pokoj a mozem jest hocico a hlavne nemamvam taky strach kazde rano, ze co bude na toalete. drzim vam palce a v pripade otazok alebo nejasnosti mi napiste pokojne na simirendez@azet.sk , drzte sa.

roman412

Dobry den mam problem s analnou fisurou, po mesiaci liecenia mi zmizla lenže asi po tyzdni sa mi vratila a nemozem sa jej zbavit, bolesti nemam velke ani nekrvacam len mam trochu problem so stolicou a pri stolici pocitujeM palenie a sem tam pichnutie, urcite si to nechcem dat operovat klasicky, a tak vasprosim o radu na koho sa mam obratit kam na konzultaciu, celkom sa mi pozdava ta operacialaserom, vyskusal som uz rozne maste cipky olejceky aj kupele s eubovej kory, ďakujem.

anajs

Aj ja som podstupila chirurgicky zakrok tento rok trpela som tristvrte roke hroznymi bolestami ze ani chodit cely den som nemohla lieky od bolesti nezaberali ziadne kremy lieky milion krat som navstivila doktorov v zahranici kde pracujem nepomohli isla som na svk 3 dni v nemocnici a uzastne sa mi ulavilo ani po operacii som nechcela tabletky od bolesti nemohli tomu uverit ze ich nepotrebujem predtym som si vytrpela viac operacia bola malina uz je to treti tyzden po normalne fungujem len prve tri dni boli zle co sa tyka stolice ale to je normalne preto trebale len polievocky po operacii s hned po tyzdni musite papat vsetko aby si zviera znovu zvykol na to ze jete vsetko a musi vylucit vsetko takze netreba sa bat operacie smelo do toho nestoji to za to trapenie dlehe mesiace a roky ulavi sa vam hned !!!