Análna fisúra

Súvisiaci obsah

ahojky

Zdravím, ja som už 4 roky po operácií konečníka...odstraňovali mi fisuru a zacelovali konečník...všetko bolo robené laserom a v ten istý deň som mohla ísť domov...je to skvelá vec...takže ak sa vám to bude iba zhoršovať, toto je jediná a veľmi dobrá možnosť ako si uľaviť od bolesti na celý život...ale choďte s tým len odborníkovi, najlepšie súkromníkovi (s dobrými hodnoteniami alebo recenziami)...prajem vám veľa šťastia :)

radu pls

ja by som sa chcela poradiť.. niekedy ked vykonávam potrebu tak mam v stolici trochu krvi ale naozaj len trochu .. pri utierani tam nikdy nemam ani bodku.. a stava sa mi to len niekedy ked citim že mam tvrdu stolicu a ide ťažko.. napriklad teraz som 2 tyždne chodila v pohode každy deň a teraz som znovu citila že ide ťažko a bolo tam trochu krvi .. je to fisúra alebo len potrebujem zaviesť vlakninu ? :/ .. nemam ani svrbenie ani palenie ..

george111

Ahojte tiez mám tu fisuru nič mi nepomaha a kupil som si ten rakytnikovy olej uzivam ho asi 5den.Natieram si ho a aj ho pijem 2x denne..a do teraz to bolo fajn a trz mam zapchu,tak neviem či to nemože byt s toho oleja.Nemate s tým niekto skusenosť?..či je to možné,alebo som ja urobil niekde chybu v strave..alebo v pití..dakujem prosim napiste mi na mail.Všetkým prajem skoré uzdravenie

Misickaa4

Ahoj,
veľmi dobré na toto je liečba botoxom. no liečba- to je jednorázový zákrok, kde ti na fisúru dajú botox. mala som veľké dve fisúry, fakt bolestivé a toto jedine mi pomohlo. mňa to stálo cca 70 eur, ale mám to už cca 4 roky, a som maximálne spokojná. zákrok nebolí, nemusím s tým týždeň ležať-ideš hneď domov, a ako hovorím má to dlhodobý efekt.

Lucy003

Ahojte. Ja som tyzden po odstraneni fisur a snad som sa ich uz zbavila na vzdy. Odstranenie bolo laserom s minimalnymi bolestami.

cindyy1

Mne pomohla Calciova mast.So striekackou zavedena dnu.Samozrejme po vysprchovani po vyprazdneni.
Dolezite je dostat vodu odspodu ak ste zapeceny.
Ake mate skusenosti s operáciou?Vraj ten konecnik len uvolni,pretrhne svaliky napichnutou ihlou zboku.
Piste prosim na mail!

Analytik

No velmi ma zaujala vasa diskusia. Uz dlhsie mam problemy s analnou fisurou, ktoru sa mi parkrat podarilo vyliecit Nitratovou mastou, ale stale sa mi to po case aj obnovi. Rad by som sa toho zbavil natrvalo, ale ak sa da, tak bez chirurgickej operacie. Na zaklade vasich dotazov, som si uz aj ja bol kupit ten rakytnikovy olej - kupil som ho z internetoveho obchodu zore.sk - je to 100% rakytnikovy olej altajsky. Chcem sa poradadit, ze ako casto ste si ho aplikovali, ci staci iba raz za den - na noc, alebo to treba aplikovat aj v priebehu dna - co sa mi javi velmi neprakticke, kvoli tomu silnemu zafarbovaniu. Ta liecba rakytnik. olejom ma trvat minimalne mesiac? chcem sa este opytat, ako zistim, ci sa mi podarilo fisuru zahojit, ked uz nebudu take problemy pri vyprazdnovani? Lebo ako som pisal, mne sa to uz viackrat podarilo vyliecit aj Nitratovou mastou, ale po case sa to opat objavi a potom s tym nanovo bojujem. Dakujem.

brano79

Ahojte, chcem sa podelit o moje skusenosti ohladne analnej fisury (trhliny na konecniku). Mne sa to stalo asi pred 1,5 rokom. Skusal som asi vsetky mozne masticky, tabletky. Bol som u lekarky - ta mi dala nitratovu mast a vraj ked to nepomoze, tak jedine operovat. Mne ta nitratova mast nezabrala, este sa mi skor zdalo ze to zhorsila. Operovat som nechcel za ziadnu cenu, lebo som cital o ludoch, ktori sa po operacii uz nikdy nedali poriadne dokopy.
Mne sa najviac osvedcil takyto postup. Dodrziavat poriadne hygienu, t.z. umyt konecnik po potrebe a ja som si ho este vyplachol dezinf.roztokom Betadine s vodou. Nasledne som pri velkej rane pouzival striedavo Hemagel a rakytnikovy olej. Postupne len rakytnikovy olej. Ten mal jednoznacne najlepsi vysledok a rana sa mi uplne zrastla bez dodatocnych nasledkov. Treba sa ale pripravit na to, ze to je dlhsi proces - cca mesiac, dva. Po tom oleji ale prichadzalo k vyraznej ulave. Bonusom je, ze zmizly uplne problemy aj s hemoroidmi. Pri aplikacii oleja som pouzival jednorazove rukavice, na ukazovak som dal 1-2 kvapky oleja a vtlacil do konecnika - vmasiroval, pripadne postup este zopakoval. Prebytocny olej utriet papierom. Musite ale pouzivat vylucne cierne spodne pradlo, lebo rakytnik silno farbi a je to skoro nevypratelne. Verim ze vam to pomoze a hlavne treba vydrzat.

Este jedna skusenost. Asi 3-4 mesiace ma trapilo svrbenie v okoli konecnika a citil som, te sa mi tam urobili trhlinky. Uz nie v konecniku ale v okoli. Mal som problemy s plesnou - kandidou a vyzeralo, ze je to spojene s tym. Raz sa to zlepsilo, potom zhorsilo. Znovu som skusal vsetko mozne aj nemozne (upravu stravy, znizenie prekyslenia, kremy, masti). Svele ale zabral nakoniec kvalitny Cajovnikovy olej natrety okolo konecnika a po chvili natriet trosku zinkovej masti. Za 2-3 dni problemy uplne zmizly.
Vyzera ze na vsetky problemy ma uz priroda davno lepsie lieky ako najlepsia farmaceuticka firma, ktora aj tak chce mat chorych ludi, lebo z coho by zila.