schudla som...a menzes sa zastavil...prečo? a ako ho vyvolat??prosím poradte

Príspevok v téme: schudla som...a menzes sa zastavil...prečo? a ako ho vyvolat??prosím poradte
LuLucinkáá

mám 16 r. zacala som chudnut cca pred rokom..schudla som z 58 na 48 pri vyske 166cm...akonahle som chudla 5kg to bolo niekedy v auguste ...odvtedy sa mi menzes zastavil..v decemri som si uvedomila ze v buducnosti predsa chcem mat deti a byt zdrava...tak som sa rozhodla pribraat..teraz vazim 52...uz som pribrala 4 kg..ale menezs mi stale neprisiel to mam este viac pribart?? alebo ako sa mam stravovat?? mal niekto podobny problém?ako ste ho vyriesili...?? ...
dakujem

alenka123

baby, ja mam ten isty problem, schudla som 5 kil, od augusta nemam menzes. pribrala som teraz naspat 7 kil, lebo som sa zlakla ze nebudem mat deti. presiel mesiac co mam spat vahu a zatial nic...a nechcem ist na vyvolavacku, mam iba 16 a tiez neuznavam chemicke prostriedky.Vam po kolkych dnoch nastupil menzes ked ste uz mali dobru vahu?Tiez by ma zaujimalo ci to vynechanie menzesu malo vplyv aj na rast prs?pretoze ja ich mam dost male a chcela by som aby mi este cosi narastli. Co si o tom myslite?

barbinka

Lucinkaaa: a ešte jedna vec, ten ultrazvuk mi robil aj kvôli tomu, či nie som náhodou tehotná aj kvôli cystám (pretože aj kvôli tomu nemusíš mať menzes). Prekonaj sa a choď sa vyšetrenie. Zdravie je prednejšie ako to, či ťa nejaký doktor uvidí nahú.

barbinka

Mne teraz naposledy robili ultrazvuk, bez toho vyvolávačku určite nepichne, čiže od pása nadol sa budeš musieť vyzliecť.

barbinka

Ja som mala ešte normálny menzes začiatkom novembra (pred vysadením HAK), ďalší po vyvolávačke koncom januára a odvtedy znova nič. Čiže vyvolávačka nie je záruka, že opäť bude pravideľný cyklus. Musím si dohodnúť termín u doktora a to isté by si mala urobiť ty.

Lucicinkáá

a keby som sla ku tomu gynekol. robil by mi aj nejaku prehliadku ze by som sa musela aj vyzliect a tak?!? alebo len by mi pichol tu vyvolavacku...lebo ja sa ku nemo fakt hrozne hanbim ist...viem ze by som mala..ale ked ja sa tak hrozne hanbím :( a preto by som bola rada keby sa mi obnovila sama

sisa 111

ahoj ano sup sup ku gyn ak chces mat babo. ja som to mala tiez je to prvy priznak anorexie nadmerne chudnutie vola sa to amoneora ci tak dajako. tvoje telo neprodukuje dostatok hormonov.pravdepodobne ti nasadia hormonalnu liecbu plus poslu k enokrinologovi. ja velmi lutujem to moje chudnutie pretoze kvoli tomu zijem uz 3 roky na tabletkách od endokrinologa.navstiv cim skor gynekologa aby nebolo neskoro. a mohla si mat babetko vela stastia

mia134

barinka, moze sa to stat ze sa obnovi ale je to skor zhoda nahod. ja som po vysadeni hak nedostala menzes ale sama endokrinologicka povedala, ze vyvolavacka problem neriesi. telo si po nej nezacne vytvarat vlastne hormony automaticky.
a napriklad pred 3 rokmi mi ju raz aj pichli, no na dalsi mesiac menzes riadne meskal tak ci tak a muselo sa telo spamatat same.
je ale aj pravda, ze tvorba hormonov na menzes zavisi od mnozstva tuku, to je ale u kazdej zeny individualne kolko ma toho tuku mat geneticky nato aby fungovala. v kazdom pripade treba ist za gyn., ktory zhodnosti celkovy stav a pripadne nasadi liecbu. aj ked jedina liecba na toto su hormony, HAK alebo estrogeny..., ktore problem tiez riesia iba kym sa beru...

barinka26

v mojom pripade to bolo tak, ze po tej vyvolavacke sa mi menzes normolne obnovil, sice nebol uplne pravidelny, ale bol kazdy mesiac. lekar mi este dal aj nejake lieky na podporu, ale tie som vobec nemusela uzit a ani nebolo treba lebo mne sa fakt po tej jednej vyvolavacke vratil. No pravda je aj to, ze treba mat normalnu primeranu vahu. Bez toho to nejde, keby som mala vtedy anorekticku vahu, tak ani vyvolavacka mi nepomoze. Ale netvrdim , ze niektore zeny este aj po vyvolavake musia uzivat aj nejake lieky na podporu menstruacie, kym sa im uplne obnovi... Ale to podstatne, co som chcela povedat je to, ze teraz uz aj keby pribrala 10 kg, menstruacia sa aj tak sama od seba neobnovi...