odstránenie maternice

tatiana35

Aj môj lekár to chce liečiť, ale ja nechcem chodiť na niekoľko konizácii za sebou a možno aj tak skončím bez maternice. Mne sa zdá riešenie odobratia maternice lepšie ako by to malo prepuknúť do rakoviny a potom liečiť. Aj tak ďakujem za všetky názory.

dada

som po operacii resp.vyoperovani maternice.Vyoperovali mi ju z dovodu vysuvania {padnuta maternica].Nepocitujem ziadnu zmenu ci po psychyckej stranke alebo sexualnej.Citim len ulavu.

lea

ak to nie su dake zhubne utvary, na cysty velmi dobre zabera akupunktura. skus najprv to. ak si z Ba, mala som tam vybornu akupunkturistku

tatiana35

Ahoj, pred dvomi týždňami som bola na konizácii krčka maternice. Dnes po vyzdvihnutí výsledkov histológie mi lekár, ktorý ma operoval povedal, že musím podstúpiť ďalšiu operáciu lebo sa to zjavne šíri ďalej a môže to prerásť do horšieho stavu, alebo si môžem dať odstrániť maternicu a vyriešiť to navždy. Veľmi sa bojím tejto operácie mohli by ste mi niekto napísať ako to prebieha a aké sú pri tom riziká, bolesti a tak. Za ako dlho po operácii je človek schopný normálne žiť? Ďakujem.

78tereza

Ahoj...mám 28 rokov a dve deti, už dva roky nemám maternicu. Pri pôrode som mala komplikácie, aby som nevykrvácala, museli mi ju zobrať. Zostali mi vaječníky aj krčok maternice. Od 26 čiže nemám menštruáciu, ale vaječníky pracujú dobre, amomentálne sa i ja cítim fajn. Je to o psychike, mala som stavy,keď mi to bolo lúto...ale mám krásne deti, ktoré milujem!

certica

vobec nechapem aký problém máš mať z toho, že ti vyoperujú nepotrebný orgán, ak teda máš 50tku, aj za slepým črevom by si plakala? Pokial ti neberu vaječníky nič sa nezmení, ak musia ist von aj vajecniky, dá sa to predsa riešiť.

Ena1

Ahojte. Tiež som dlho váhala, či sa mám dať operovať kôli myómom na maternici. Po troch rokoch som to vzdala a šla som na laparoskopickú operáciu. 6.3. mi odstránili maternicu aj s vajcovodmi. Pár dní bolo zlých, no potom som sa zotavila a teraz- asi po 3 týždňoch mám zasa bolesti v podbrušku.Som trocha prchladnutá,neviem. Chcem sa spýtať "konvalinky", ak bude ochotná, keby mi napísala, či ona po operácii nemala už bolesti a podobné problémy a akú dobu sa šetrila. Neviem, či to nebude aj tým, že som začala normálne robiť, ale len bežné práce v domácnosti.Ozvite sa niektorá, čo ste prekonala takúto operáciu. Budem rada,ak si vymeníme skúsenosti. Mne dosť pomohol dr.Mára na stránke www.porodnice.cz .Je tam taká poradňa zameraná na myómy maternice.Ďakujem.Elisa.

Lea 02

neznáma mala by si sa poradiť s viacerými gynekologmi aj ja som to urobila mám totiž podobný problém myslím si, že 50 ešte nie je tak veľa...