vztah-co mam robit?

Príspevok v téme: vztah-co mam robit?
danka14

no takze ide o to, ze uz vyse roka mam priatela, ale v podstate od sameho zaciatku viem, ze ma nelubi. sam mi to povedal, ked som sa na to pytala. vzdy mi vravi ze ma ma strasne rad, aj ho velmi fyzicky pritahujem, ale ze on neciti zeby to bola laska. mozno je to tym, ze predtym sa raz strasne zalubil a teraz neciti pri mne to co pri tej predtym (ale oni spolu nikdy nechodili). mam pocit akokeby som bola len velmi dobra kamaratka, s ktorou aj spi. rozmyslam ci je take velmi dolezite aby ma lubil. nejde mi o to, aby mi kazdy den opakoval ze ma miluje, ale ked mi uz viackrat povedal ze neciti ze je to laska, tak teraz neviem co s tym. keby mi to nebol povedal, myslela by som si ze ma fakt lubi, lebo on sa tak sprava akoby to tak bolo. a dokonca chce si ma zobrat a mat so mnou deti. a tak teraz neviem, je ozaj take dolezite aby to citil ako lasku? lebo ja ho lubim. alebo by som mala radsej pockat na niekoho co ma bude tiez lubit?

Lynnka

ja mam vztah uz skoro pol roka.. najprv sme boli dobri kamarati a neskor to prerastlo do niecoho hlbsieho..klasicky postup.. ale problem je v tom, ze cely nas vztah by sa dalo nazvat, je skor kamaratskejsi.. ked sa dvaja stretnu, je medzi nimi chemia, neustale sexuju, tuzia po sebe, atd, ved to poznate.. u nas to paradoxne bolo naopak.. k tomu sme sa dostali az po mesiaci aj nieco.. tvrdil, ze potrebuje cas, ok dala som mu ho, lenze nevidim zmenu.. nevie sa uvolnit uplne, odovzdat, chýba mi viac nehy, zaujmu z jeho strany, aby ma viac bral medzi svojich priatelov.. ma strasne vela kamaratiek, s ktorymi je toto leto uz pomaly castejsie ako so mnou.. ja nie som ziarlivy typ, chapem, ze su to jeho dlhorocne kamaratky, a neni ten typ ktory by ma podviedol.. je to podla mna tym, ze mame strasne malo sukromia a o to je to tazsie..navyse sa nezhodujeme v sexualnej sfere, kedze ja toho chcem akosi viac, on to velmi neoptrebuje.. minuly tyzden som to s nim preberala, vsetko som mu otvorene povedala, mne na nom zalezi a chcem to riesit dalej, lenze teraz sa bojim, ci som ho nevystrasila tym, ze som mu to povedala.. lenze mne to takto nestaci (tzv. volnejsi vztah) ze si sice zadany ale ako sa hovori, nepretrhnes sa z toho.. on to tak aj hovoril o nasom vztahu, ze je triezvo zamilovany.. akoze nie je v tom az po usi.. a to opakujem sme spolu ani pol roka neni, a hovoril to od zaciatku.. mozno je to aj tym, ze mal predtym vztah, z ktoreho sa tazko spamataval a velmi sa sklamal.. ja som predtym mala tiez jeden dost vazny.. obcas mi to pride, akoby sme boli spolu a tym si akoby liecili dusu.. chapete co tym chcem povedat..ked som mu toto vsetko povedala, bol smutny, ale uznal moju pravdu, no a povedal mi na to, ze nevie co s tym.. nevie co ku mne citi.. ma ma rad a jemu to vyhovuje ako sme to mali doteraz, ale mne to proste nestaci.. chcem viac.. bojim sa ze som urobila chybu, ked som mu to povedala, ale myslim ze je to spravne, ze to chcem riesit.. nedokaze mi vyjadrit teraz city uz vobec. vobec ich neopatuje.. nechcem ho do nicoho tlacit, iba mi pride cudne, na co mi hovoril predtym ze ma lubi, ked teraz mi nevie nic take povedat? co mam robit? budem cakat, ale ako dlho?! mam pocit, ze ma to znici..

olniia

Mala som priatela, 3roky, ktory mi vravel ze ma lubi ale nemiluje a mna to zozieralo cely cas, pretoze ja som ho milovala a tuzila som po tom aby to aj on citil.. Obcas mi dokonca vravel, ze nevie ci ma lubi, potom zase ze hej, proste vobec nemal v sebe jasno. 3 roky cakania stacili, rozisla som sa s nim (boli tam aj ine problemi, ale aj toto zavazilo), bolo to sice strasne , opustat milovaneho cloveka, ale bolo to z rozumu.. a dnes mam chlapa ktory ma miluje nadovsetko a doslova ma nosi na rukach, nikdy neolutujem ze som byvaleho opustila, nic nepsie som urobit nemohla.. nebola by som s nim skutocne stastna, kedze som v zivote hladala lasku, a nie len prazdne slova a ze ani nevie co ku mne citi. Zijem len raz a najdem to co chcem- tym som sa utesoala a nasla :)

kajka01

no je to smutne ale v takom pripade je s tebou len preto aby niekoho mal, aby nebol single podla mna. su ludia co nedokazu byt jednoducho sami tak sa uspokoja s hocicim.
trochu hnusne som to napisala ale je to tak.
a jasne ze ked stretne niekoho kto ho bude totalne pritahovat do nepricetnosti a zblazni sa do toho cloveka odpluje.
aj ked ako tu bolo spominane to sa stava aj vo vztahoch kde laska je...
takze ak je tebe dobre s nim a nepocitujes nejaky deficit, co sa tyka jeho spravania tak si ho uzivaj..lebo stat sa moze hocico aj vo vztahu s obojstrannou laskou
ak ti nieco chyba nechaj ho tak a daj sancu sama sebe najst si niekoho kto ta bude milovat, aj ked tam sa zase moze stat ze ty nebudes az tak po usi zalaskovana
vztahy su komplikovane

kafe

Zaujímavá dilema. Čo je dôležitejšie, aby to ON cítil, že ťa ľúbi (ale nemusí sa k tebe pekne správať), alebo aby sa k tebe správal, ako k milovanej osobe?
Prečo je teda s tebou teraz?
Ono, ani láska na začiatku vzťahu, nie je zárukou dlhodobého vzťahu.. ale bude stačiť to, že ťa má rád, na prekonávanie problémov? Je taký charakter, že ťa neopustí, ak lásku pocíti k nejakej žene? Ale veď to sa stáva i chlapom, čo ľúbia svoje žienky, že sa proste zaľúbia do druhej.. takže... Buď dokážeš žiť s tým, že ťa priateľ má rád a bude ti to stačiť, lebo on za to stojí. Alebo si dajte chvíľu pauzu. V živote nemôžeš mať všetko. Možno by si našla lepšieho.. ale možno i NIE.

Deee

no ak ti uz teraz povedal, ze ta nelubi tak na co vlastne s tebou je?
na sex si moze najst aj nieco casovo menej narocne ako vztah s tebou...
podla mna je len pohodlny, vyhovuje mu to a ako napisala luciferka raz ti zuteka s tou, do ktorej sa zalubi...
laska je predsa hnaci motor vztahu, porozumenie a to vdaka comu sa aj po rokoch ked je tvoj partner stary sedivy a ufrflany dokazes nanho pozriet s prijatim a nehou...

leeerka

to aby ta lubil je samozrejme dolezite .. a on chce mat rodinu a deti s tebou? hmm, velmi zaujimave, trosku nedomyslene ... si skor iba ako jeho dobra kamaratka, s ktorou spava a travi viacej casu...prepac, tak to vidim ja a tym padom je jasne, ze toto nema buducnost .. najdi si radsej niekoho, kto ta bude naozaj lubit

luciferka

ja som sa s takym rozisla....a spravila by som to zase, hoci to bolo tazke.....raz ti utecie s tou ktoru lubi....a ci je to dolezite? ja som stale tvrdila, ze nie, pokial sa ku mne sprava uzasne, ale aj napriek tomu, mi stale nieco chybalo......