Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prispievanie na domácnosť po škole

katuskaaa

no ja mam normalnu maminu, ale moj "nenormalny" otec nam narobil dlhy..a tak mi je jasne, ze budem musiet stale prispievat do domacnosti dost penazi..ci sa mi to bude pacit alebo nie....
vam vsetkym, co mate doma rodicov, ktorí dokazu vsetko sami utiahnut ,vam v doborom zavidim :)

dobra vila

No, suhlasim s podaktorymi prispevkami, pretoze viaceri tu maju v istom smere pravdu, s niektorymi sa az tak nestotoznujem.
Myslim, ze prispievat na domacnost je hodnotna a pekna vec, ked uz mlady clovek zaraba. Otazne je vsak, kolkymi peniazkami prispejes. Jedna tu pisala, ze prispieva 200 eur mesacne, aj viac. Tak je kebyze som toho casu, co som rok po strednej nesla hned na vysku tolko odvadzala, tak mi temer nic nezostane!! Kedze moja prva vyplata cinila 5000sk (odpracovane plne tri tyzdne, ale kedze som bola nova, tak mi tolko nezaplatili), druha cinila 7000sk a posledna - uz normalna - 8500sk, potom som to tak nechala. Ja poviem narovinu, ze prvu vyplatu som chcela celu dat rodicom, kedze sa to tak zvycajne robi, ale neprijali ju. Nechceli to odo mna, zevraj si mam odkladat a kupovat vlastne veci uz zo zarabajucich penazi, aj to rodicov odtazi, ked uz na vas nemusia kupovat veci a platit za vas vase vydavky. Ja som to riesila skor tak, ze ked sa islo nieco kupit, tak som to kupila z vlastnych penazi a bolo... ani nemuseli vediet, ze som to platila ja.
Myslim, ze ked niekto DOBRE zaraba a zije ESTE s rodicmi, tak by mal nejaku sumu odvadzat. Ak to od neho nevyzaduju, tak nech si setri pre buducnost... Bezhlavo minat urcite netreba.
Ale tak ako niektore pisali, ze nevidia zmysel odvadzat sumy rodicom, ze tak si nenasporia, aj to je pravda.
Dajme tomu zarobite 300 eur mesacne. Tu, v mojom meste, je to bezna vyplata... ledva ti to na nieco staci. Odvedies cast domov, nieco si odlozis a nieco aj minies pre vlastnu potrebu. Takto to mozes robit roky, lebo si v zivote nenasetris a este aj v 40tke budes zit s rodicmi.
Ked ma clovek normalnych rodicov (napriklad nezadlzenych po krk, ci takych, co do posledneho haliera musia vyratat vydavky)a nepozaduju od vas odvadzanie, tak si tie peniaze odkladajte a ich dobrotu im vratte neskor, az budete sami plnohodnotne zabezpeceni.
Ja by som si tiez po skole chcela najst dobru pracu, neviem, ci sa mi to podari a ako to bude, pretoze platy su nizke a kupa bytu je taka palka, ze za 10 rokov si to snad dovolim, pfff, niekto ani vtedy nie! Nevravim o tom, ze raz by som aj deti chcela mat, aj tie treba zivit a satit.
Ja som mojim rodicom velmi vdacna, ze su taki, ako su. Tiez si nezijeme na velkej nohe ako milionari, ale tak normalne. Teraz im este moc neviem vratit ich dobrotu, co sa financii tyka, ale v buducnosti tak urcite ucinim. Dufam preto, ze sa mi co najskor po studiu podari osamostatnit, vyzit a oplatit ich dobrotu.
Preto vravim, nie je jedno, kde zijes, ako pracujes, co zarobis... Aj pre tych rodicov by bolo snad skor lepsie, keby tie deti co najskor vypadli :D

jajka001_

je taka pekná rozprávka o troch grošoch - jeden vraciam, jeden si nechávam, jeden požičiavam - jeden dávam rodičom, jeden užívam, jeden dávam svojím deťom - pre budúcnosť

soffa

je urcite vhodne prispiet nieco rodicom ak je clovek pracujuci a byva u nich.moja mama nikdy odo mna nic nechce,myslim tym peniaze,nech si setrim atd,ale ja s principu davam.ved tych niekolko eur ma nezabije a mam lepsi pocit.

katka...

Ja tiez nemam bohatych rodicov. Prispievam minimum, nakupujem si oblecenie a drogeriu. Ostatne si sporim. Aby som sa raz mohla osamostatnit. To chceli moji rodicia.
Tiez nevidim zmysel v tom davat celu vyplatu rodicom, to fakt potom ten podnajom. Potom sa ako chcete osamostatnit, ked nebudete mat nasetreny ani cent? Hypoteka na cely zivot nie je to najstatstnejsie riesenie, aj ked viem, ze v niektorych pripadoch to inak nejde. Ja som bola tak vychovana, ze si treba sporit na horsie casy, moji rodicia aj z minimalnych platov dokazali usetrit aspon nejake peniaze.

jajka001_

su aj taki skromni ludia, ktori to detom povedia aj tak. aj ked bohati nie su. a su zas bohati, ktori aby naucili deti - alebo mozno z chamtivosti - ziadaju aby prispievali na najom aj ked to nepotrebuju

zdenulka

pre jajka.. musia byt prachaci ked povedia detom ze setri si na buducnost aby si sa mohla raz postavit na vlastne nohy...

jajka001_

no skus si prenajať byt a živiť sa sám za tých par korun čo zarobíš po škole:)) ked viem ze moji rodicia ziju od vyplaty k vyplate, tak ked zacnem zarabať samozrejme ze im prispejem kolko budem moct a nieco si necham na potrebné veci
ak su to prachaci co nevedia co s peniazmi, tak snad sami povedia ze prispievat nemusis a radsej si setri
je to individualne
ale pisala tu jedna pani, oni ako rodicia zabezpečení prospievajúci podnikatelia maju dospeleho syna, ktory nielenze nepracuje a neprispieva ale ani doma nepomaha a este k tomu ziada vreckové:)

swistica

suhlasim s Dee, prispievat minimalne a setrit si, samozrejme nie 10 rokov ale len urcity cas. Potom by nemalo vyznam byvat u rodicov ked by mal clovek platit vsetko, to si moze rovno prenajat byt a mat svaty pokoj :-)

jajka001_

ked dieťa začne zarábať, má prispievať na domácnosť. závisí od rodičov a finančných možností rodiny, koľko.
treba aby si aj uvedomili, že čo stojí nájom, strava, drogéria, oblečenie, kozmetika. nebolo by od detí fér, aby žiadali od rodičov aby ich stále živili, oni si niekde rozhadzovali peniaze na oblečenie a zbytočnosti a rodičia šetrili aby mali na základné veci. hospodáreniu s peniazmi by sa ale mali učiť odmala.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prispievanie na domácnosť po škole - Fórum - ZDRAVIE.sk