Mirena

andrejka124

us mam 11 dni vkuse neprestajne chcela som sa vas spitat ci to tak bude stale mam ju estelen mesiac a neviem.

andrejka124

AHOJTE CHCELA BY SOM SA VAS SPITAT TEN KTO MA MIRENU MAM JU MESIAC A DOSTALA SOM MENSTUACIU A CHCELA BY SOM VEDIET CI TO BUDEM MAT VKUSE 3 MESIACE AK MOSTE PORADTE MI DAKUJEM

štvorlístok

Ozývam sa dosť neskoro do tohto fóra, ale ... dievčence. Rozhodla som sa po logeste nasadiť mirene. Môj lekár povedal, že do dnešného dňa ľudstvo nič lepšie ako mirenu nevymyslelo. Tak uvidím. Mala som na neho tisíc otázok a presvedčil ma. Doteraz som brala hormonálnu v tabletkách, ale začínam mať problémy s pečeňou a po 12 rokoch od pôrodu je podľa mňa dobré aj na modernejšiu zmenu. Nuž čo. Investovala som a som zvedavá. Po prečítaní vašich riadkov mám strach, ale verím, že budem patriť medzi tie šťastné, ktorým mirena dokonale sadne. Moje kamarátky a známe, čo majú mirenu zavedenú ju vychvaľujú do neba a nič iné by už ani nechceli. Dám vedieť .... pa

miauu

ahojte, chcem sa spytat, s antisou nemam ziadne predchadzajuce skusenosti a radsej sa spytam :)
treba ju brat presne na cas? myslim ako na minuty alebo len povedzme zhruba o tej siedmej, staci to tak?
a ci je pravda (ak som ju brali v 5ty den cyklu) ze uz chrani po tyzdni brania.
ďakujem :)

lulu9

Fakt sa nestiham cudovat, co vsetko su schopne niektore zeny napisat a co vsetko su im schopne ostatne uverit... :) Najma co sa tyka tej spominanej rakoviny krcka maternice. Aby sme si rozumeli: rakovinu krcka maternice sposobuje ludsky papillomavirus (HPV). Takze mile damy, klud, z Mireny urcite rakovinu krcka maternice nedostanete. A prosim, neverte vsetkemu co kto napise, ale radsej diskutujte so svojim gynekologom.

mamamima

Tak dnes ráno som sa už po všetkých útrapách rozhodla že nikdy viac.Dobre si všetky žienky rozmyslite, za čo vyhodíte peniaze.Nechcem tu rozpisovať podrobnosti, len chcem všetky ženy varovať.Ak niekomu lekár povie:"Nebojte sa pani XY, budete naozaj spokojná!", nemusí to tak ešte byť.V najbližšom čase sa toho zbavím a nikdy viac.Radšej vychovám ďalšie dieťa.Taká je moja skúsenosť.Ak má niekto bližšie otázky, pokojne mi napíšte.

vevuska 1

ahojte ja mam za sebou dvaporody sekciou,a na tretie dieta si este netrufam,a tak mi gynekolog poradil mirenu ze ma to bude stat menej penazi ako tabletky.tak som si ju dala zaviest,mam ju od juna a pri prvej kontrole mi doktor povedal,ze sa mi posunula cca o 3cm,no uzas takze mi ju musel znova zavadzat na to spravne miesto,au bolelo ta jak slak....a teraz ju mam ale 1,5tyzdna a nemam odvahu ani na sex pretoze uz mam strach s toho ci sa zase neposunie alebo ja uz neviem co.tento krat krvacanie po zavedeny trvalo asi tak 2dni a od vtedy nic.....len si nemozem nahmatat vlakna takze som v neistote ci je na svojom mieste,poradne mi prosim niekto ako sa to da skontrolovat,alebo co?ja uz som s toho na nervi.dakujem.

jarka1507

Ja tiez uvazujem dat si zaviest Mirenu, doktor mi ju odporucil kedze este neplanujem deti, lenze som este nerodila... citala som par prispevkov a brozurok a pise sa tam, ze je to skor pre zeny po porode.. ma niekto s tym skusenosti aj ked nerodil? Je mozne aby to vypadlo resp. sa nejako pohybalo? Nezavadzia pri sexe? dakujem za info.. jarka