Mirena

dzidzi

dobry den,chcela by som poradit.Mam Mirenu 2 rok.menzes som mavala pravidelne.tento mesiac vobec nemam.neviem, comu to mam pripisovat.bojim sa, ci nie som tehotna.dakujem

milkshake

ahojte!
mam 2.mirenu uz 5.mesiac,prva mi vydrzala 4 a pol roka...som velmi spokojna,nemam kazdy mesiac tie silne bolesti,a tazku menstruaciu,aku som kazdy mesiac mavala,je to super vec,mozem ju iba chvalit...zavedenie ma sice strasne bolelo,ale na odporucanie lekara som pred zakrokom pouzila lieky proti bolesti...a stalo to zato...sex je super,bolesti nemam,vobec som nepribrala,ako pri antik.tabletkach,cvicim a posilujem pravidelne,takze v pohode...

helena.d

ahojte.. ja som skusila aj Danu aj Mirenu, stihla som to v casom obdobi jedneho roka.
Menstruaciu som mavala viac menej pravidelnu, bez bolesti a nie moc silnu. Po vlozeni Dany sa menstruacia zosilnila, po par mesiacoch som mala neskutocne krce, skoro ako kontrakcie. Moj partner ma drzal a musela som to rozdychavat. Este som nerodila, ale uz teraz si viem predstavit ako to bude prebiehat :)
Dany som sa teda zbavila a nastupila Mirena. Zo zaciatku to bolo super, menstruacia uplne zmizla, zato nastupili bolesti hlavy, mastne vlasy, depresie, stavy uzkosti, rano som sa budila cela spotena, zhorsila sa mi pamat.
Mimo toho som mala posledny rok niekolko krat problem s cystitidou. Pravidelne kazdy druhy mesiac som bola na antibiotikach a doktori mi vzdy omielali, ze pre zeny v mojom veku (28) je to normalne. Mne sa to nezdalo, kedze som s tym v zivote nemala problem.
V marci som si dala Mirenu vybrat, bolesti hlavy ustupili, menstruaciu som zatial mala iba raz, bez bolesti a po cystitide zatial ani chyru ani slychu.
Myslim, ze je moje telo neznesie antikoncepciu. Skusila som aj tabletky, z nich som mala velmi zle vysledky z pecenovych testov. Potom prisiel na rad Nuvaring, z toho mi neskutocne trpli nohy a bolo to utrpenie najma v noci..
Pre mna je teda momentalne najvhodnejsi prezervativ..
Inak, zijem v UK... keby niekto potreboval radu alebo cokolvek, tak sa kludne ozvite :)
dzimeyl@gmail.com

adelinka

no je mi všelijako, keď to čítam, mne bola navrhnutá tiež mirena a neviem či to mám skúsiť. mávala som dosť silný menzes a lieky mi nevyhovujú. nepríjemný posit mám aj z predstavy s tých vlákien, mal s vás niekto silný menzes? pomohla vám mirena?

mirena01

Ahojte,ja mám mirenu zavedenú od septembra minulého roku a v novembri mi začali ako keby mdloby a stavy úzskosti a myslím,že to je spojené s tou mirenou.Najhršie to je pred menzesom a počas neho.Stretol sa niekto tiež s podobným problémom?Ďakujem

darazka

Mam mirenu 3,5 roka. Zavadzanie mi pripadalo ako bezna cytologia, nic zvlastne. Zo zaciatku nepravidelne krvacanie, neskor pocetne cysty - preliecene homeopatikami. Menzes nic. Az teraz par dni slabucke krvacanie. Problemy s akne. Bojim sa bolesti pri vyberani mireny, uz sa "pekne zabyvala"! Celkove hodnotenie? Uuuuzasny pokrok vedy!

aknell30

tie kvasinky su otravné, palenie, výtok, nemate chuť ani na sex, pokým som nemala Mirenu, tak som slovo kvasinky ani nepoznala, teraz ...ma to trápy každý mesiac, a fakt ma nebavi každý mesiac chodiť na gyndu a davat si predpisovať tabletky. okrem toho sa mi zhoršila pleť a pribrala som 5 kil, takže uvažujem o tom , že si ju dam vybrať, a budem radšej veriť tomu svojmu "starému"....

aknell30

ahojte

ja mam miernu rok, prevé 2 mesiace po zavedení boli tažke, bolesti v podbrušku , v križoch, pripadalo mi to ako začiatok porodných bolesti, plus ktomu každodenný výtok krvavý, ale po 2 mesiacoch to prestalo, tak sme si to konečne s manželom začali užívať, a naplno. prestala mi uplne menštruacia, to bolo najlepšie v lete. Ale po pol roku užívania ma trápia kvasinky, opakuje sa to každý mesiac

lika71

ahoj dievcata.dost ma prekvapuje roznorodost nazorov/pocitov a zazitkov vas,z mireny.najviac asi plati pravidlo,ze kazdej vyhovuje nieco ine a naozaj sa neoplati dat ovplyvnit inymi.keby som bola citala toto forum pred tym,ako si dam zaviest mirenu,asi by som bola velmi na vazkach.takze.mam ju treti mesiac,zavadzanie fest bolestive,ale oplatilo sa vydrzat,teda aspon zatial si to myslim.krvacanie ziadne,miesto neho len male spinenie.sporadicky male bolesti v podbrusku.sex super,nic necitit,ale fakt odvahu nahmatat si vlakna nemam.pockam na prvu kontrolu.takze tie,co to skusia,drzim palce.