Chudnutie pre deti

dobreuz

Nadbytok živočíšnych bielkovín prekysľuje, môžeš si hovoriť čo chceš, ja som mal už párkrát prekyslený žalúdok... A som zdravotne v poriadku... Ale zas pravda, pri nedostatku draslíka nastáva acidóza a aj ľudia čo majú problémy s obličkami tak ňou môžu trpieť. Ale med na toto pomáha, vždy keď som mal prekyslenie tak mi pomohla lyžička medu. A mlieko prekysľuje tiež a ešte viac ako mäso.

Tomas12345

dobreuz :

Neprekysluje ani pri nadbytocnej konzumácii, pretože stav prekyslenia je mýtus. Prekyslenie nastáva v organizme len pri poruche acidobazickej rovnováhy a teda rovnováhy medzi prívodom a vylučovaním, resp. medzi tvorbou a neutralizáciou kyselín a zásad v organizme. Túto úlohu majú na starosť obličky, a preto prekyslenie sa v organizme deje len pri poruchách obličiek, ich zlýhaní.

Ale čo sa týka toho že "všetko s mierou" tak s tým suhlasim.

Tomas12345

dobreuz :

Tu máš názor na prekyslenie u dalsieho odborníka v medicíne. Ci aj na tento zdroj sa zase vyhovoríš ?

primar.sme.sk

therainbow

Tomas12345: prosím Tomáš nehnevaj sa na mňa, ale Tvoj pravopis je katastrofálny...ja viem, že Ti na tom možno nezáleží, a najprv som ťa ani nechcela upozorniť, ale už mi to nedá, lebo v mnohých príspevkoch robíš tú istú chybu. Prosím zapamätaj si, že keď píšeš niekomu "Ti" v zmysle "komu?" - ti - teda tebe, je tam mäkké "i" a nie ypsilon...

Tomas12345

dobreuz :

Prečítal si si vôbec ten článok ? Ak by si si ho prečítal zistil by si že autor sa venuje výskumu rakoviny na Yale University takže nejaké vedomosti z medicíny má, ale nejde len o tento článok, spýtaj sa hocikoho z medicíny na prekyslenie a povie ty to isté čo je napísané v článku.