Skúsenosti s novým antidepresívným liekom Valdoxan

Príspevok v téme: Skúsenosti s novým antidepresívným liekom Valdoxan
danis

Chcel by som sa opýtať či má niekto skúsenosťi s novým liekom AD Valdoxan 25 mg liečivo agomelatín ? Ja som v klinickej štúdii od 3.2010 trpím uzkostnou depresiou podobné gener. uzkosta porucha ,zo začiatku liečby som pociťoval mierné nežiadúce učinky ako hnačky , uzkosť ,mravčenie prstov ,nechuť do jedla tieto nežiadúce učinky vimizli po 12.dňoch , potom mi bolo lepšie s kombináciou Rivotrilu podoný liek je (Diazepam) 2x 0,5mg po týždni sa môj stav zhoršil ! uzkosti sa mi vrátili nechuť do jedla a prevláda depresívná nálada ktorú som pred tým liekom nemal ,neklud,dlhé vyspávanie tento liek je zameraný aj na spánkovú pravidelnosť niekedy som sa budil zo zlými snami a atakmi.Rivotril (klnozepam) som musel zvíšiť kvôli týmto stavom , neviem či súto ešte stále vedlajšie učinky tohoto lieku valdoxan a neviem či mám Valdoxan uživáť dalej keď sa mi zhoršil stav a či je správný liek pre moje chorenie pred tým som bral AD 14 mesiacov Coaxil ,(tianeptinum) liek lahšej formy depresie s minimálnými vedl.učinkami. Volal som môjmu psych. medzi sviatkami a povedal že mám liek brať dalej 1x na večer ,keď má niekto dlhšie skúsenosťi s týmto liekom Valdoxan tak napíšte.

niko666

KIFO ZDRAVIM TA SKUSAL SOM UZ HOCIAKE AD ALE VSETKO O NICOM JE TEN VALDOXAN TAKY DOBRY?PO AKOM CASE SI SA CITIL LEPSIE?DAKUJEM

Luckas

Nemali ste po uzivani Valdoxanu problemy tykajuce sa zvysenia pecenovych enzymov alebo ine?Na forach,ale aj v pribalovom letaku som sa docital,ze Valdoxan poskodzuje pecen.Mate s tym nejake skusenosti?

Jan30

To je ťažko povedať. Ja už ich môžem žrať ako cukríky (ide o iný liek) a je mi to figu platné. Spolieham sa už len na placebo efekt - ha, ha, ktorý však paradoxne funguje:) Začni tým liekom trochu veriť a aktivuješ placebo efekt, uvidíš, že sa budeš cítiť lepšie. Ja by som bol tak rád, keby ma AD uspávalo a nič. Zvýši mi dávku, zvyknem a deme dál a deme dál. Potom sa na to vykašlem úplne, ale po čase zistím, že som veľmi nervózny atď. Začarovaný kruh.

frenky100

na slovensku sa doplaca 3,95€ plus recept. tak si to prepocitaj a vyjde priblizna suma. celkova cena lieku je 47,14€

frenky100

no ja ho mam asi od decembra minuleho roku a myslim ze je to najlepsie co som mal a dobre sa po nom spi. hlavne som si nevsimol nejake vedlajsie ucinky. nuz ale je to o cloveku. ziadny liek nerobi zazraky

kifo

Ahojte. Liecim sa na PP a depresiu,som abstinujuci alkoholik,narkoman. Bral som lieky Cipralex,neskor Wellbutrin a na noc Trittico. Teraz beriem len Valdoxan uz dva mesiace 50mg a citim sa zatial najlepsie za poslednych 6rokov.Beriem k tomu tri kvapky rivotrilu co je 0,3mg.Tento liek nema vedlajsie sexualne ucinky a ani netlmi.S tou depresiou je to najma v hlave,netreba sa jej poddavat a nenechavat to len na liekoch. Drzim vam vsetkym palce. Ak su otazky rad zodpoviem,nejake skusenosti som uz nabral-))

romanvida

Ahoj danis. Ja tiež niekoľko mesiacov užívam Valdoxan na depresiu. Predtým som užíval Serlift, Cipralex, Welbutryn, ale stále som spal, alebo ma bolela hlava (od Welbutrynu), tak mi dali Valdoxa. Ale ani po niekoľých mesiacoch nevidím žiadny účinok, depresia sa mi zhoršila a to mi lekárka zvýšila dávku na 2 tbl večer. Ani spánok sa mi nezlepšil. V noci zle spím a potom by som spal cez deň pri každej príležitosti, keď si niekde sadnem. Neviem, ale ten valdoxan je asi na nič. Čítal som niekde na internete aj článok o zamietnutí registrácie agomelatínu (to je účinná zložka valdoxanu) kvôli nedokázaným účinkom na depresiu (v porovnaní s placebom)

mnamka257

pozri pokial ti povedal lekar ze to je prirodzene a nemusis sa bat a mas ho uzivat tak by si mu mal verit a nie riadit sa podla niekoho ineho.pokial to uz ale bude na nevydrzanie, tak k nemu zajdi a povedz mu o tom.urcite s tym neico spravi ked to nebude v poriadku.