Ako povedať mužovi,že sa chcem rozviesť?

Príspevok v téme: Ako povedať mužovi,že sa chcem rozviesť?
zúfalážena

Dobrý deň...chcem sa rozviesť,môj život pri mužovi stratil zmysel,pije každý víkend,hrá automaty....keď príde domov,nadáva mi do lenivých svíň,prije......,do kráv a podobne,hľadá veci,za ktoré by ma moho zvoziť...deťom hovorí: "vaša lenivá mater....."...je agresívny voči mne,je si vedomý,že je na koni,ja som nezamestnaná,som po MD 2 roky a ešte nerobím...no už sa chystám,keď pôjde syn do škôlky,idem si zháňať robotu,skôr ho neprijali,pretože mali všetko obsadené....
no ale,čo sa chcem opýtať...ako oznámiť mužovi,že chcem rozvod,keď je agresívny?veď ja sa nemôžem len tak zbaliť a povedať mu,že odchádzam,veď by ma zabil,že čo si to dovoľujem,ani by ma nepustil,nedovolil bojím sa,že mi ublíži...alebo deťom...neviem,ako na to,čo by ste mi poradili?

invisible

Ja sa taktiež prihovorím so svojou skúsenosťou - ako dcéra manželky. Otec síce nebol až takýto hajzel, zostávalo to iba pri slovných útokoch a ponižovaniach. Mama sa už dlhšie zahrávala s myšlienkou rozvodu, ale samé by sme neprežili finančne. Našťastie, sa jej naskytla príležitosť, dokázať sa postarať o nás obe. No, a tie slovné útoky v jednu noc prerástli do fyzického útoku. Čo vlastne mamu donútilo o ten rozvod naozaj požiadať. Odišli sme k babke, ale z otcovej strany, pretože nikoho iného sme nemali. Ona sa nám snažila pomôcť a prichýlila nás, ale keď sa dozvedela, že mama o rozvod podala, tak sa pridala na otcovu stranu. To sme sa už ale vrátili späť domov. Mama mu to oznámila deň pred Vianocami, tak... Boli fakt "super". Odvtedy to boli denno-denné nadávky, urážky... Na prvom pojednávaní to ale nestačilo. Otec ju napadol ešte horšie, čo nebudem rozpisovať, ale skončil v rukách polície. Mama mu z dobrej vôle pomohla, aby ho nezavreli, lebo sa bála, že keď sa odtiaľ dostane, tak ju zabije. Čo mi on aj v jednom rozhovore potvrdil. Ale stále chystá pomstu, keď mu skončí podmienka.

Takže, rozvodom sa tiež asi nikdy všetko tak celkom neskončí. Bolo to najhoršie obdobie v mojom živote. Doteraz.

Toto je v skratke môj príbeh, neviem, či niekomu nejako pomôže, ale ak je niekto v takej situácii, tak možno niečo urobí inak.

Agnesa BA

Ahoj, Zufalazena! Poradila by som ti vyhladat v okoli psychologicku poradnu - snad by ta dokazali navigovat alebo ti pripadne poradit aj nejake formalne kroky, ktore je nutne podniknut v tvojom pripade. Urcite sa drz, vela stastia v tomto boji, je to dobre rozhodnutie, odist od takehoto muza! Nech sa ti to podari!

rozumiem ti

zufala zena: prosim ta, uvedom si, ze s tebou vsetko prezivaju aj tvoje deti. vidia, citia, vnimaju, nie su hlupe, ani slepe. ba co viac, deti su ovela vnimavejsie na zazemie v rodine ako su dospeli, pretoze sa viac riadia instiktmi. su to nevinne tvorceky a zasluzia si dostat pokojny domov, klud a podporu, ktoru im vies dat len ty ako matka. ibaze toto vsetko im dat nevies, ked si sama v strachu a v strese. deti su v tom nevinne, no najviac si to odnesu v podobe poznacenej psychiky. a uz len pre toto vsetko by si mala nazbierat odvahu a urobit vsetko preto, aby si im dokazala dat to, co si zasluzia. pokojny a laskyplny domov. vela stastia a sily prajem tebe aj tvojim detom.

ps: ja sama pochadzam z problematickej rodiny, takze som takymto poznacenym dietatom. a nie je lahke sa z toho vyhrabat, ver mi. chran svoje deti, nikoho ineho nemaju, nikto to pre ne nespravi. si ich matka, kto ich ma chranit, ked nie ty?! same to este nevedia urobit. vidim z tvojho popisu, ze ti na nich velmi zalezi. tak sa zbav toho, co im a tebe sposobuje bolest, trapenie. chvilu to mozno bude zle, ale pozbieras sa a po case budes tvrdit, ze za ten klud a pohodu to stalo. drzim velmi velmi palce, aby si to dokazala.

veseláM

a tebe Janozdolenho by za tvoj prispevok mali odrezať vtáka a prajem ti z celého srdca aby si patril medzi tých mužov, ktorí sú v štatistikách označovaní ako: týraní...si chudák

veseláM

ahoj zufalazena...poznam tvoju situaciu nie ako manzelka ale ako dcera manželky..a vravim ti spakuj sa het...ak mas mamu, babku, znamu, pobal veci a utekaj od toho chlapa ...kvoli sebe ale aj koli detom..zazila som taku domacnost 18 rokov kde boli len alkohol ponizovanie a hadky na dennom poriadku a trpim tým do dnes..u mna je každy chlap je pako...mala som som 25 rokov problem uveriť chlapom že nie sú ako môj otec..utekaj prec...ak sa bojis neboj sa asi bude kricat..(ale to len preto lebo ma on strach, ver tomu)..a ak mu to chces oznamit zober tam niekoho znameho na koho si nedovoli vyskakovať do bitky alebo urazať..sú aj organizacie ktoré ti vedia pomoct..len chod od takeho chlapa prec...čo on je že ti nadava? prečo sa ho bojis?? je to obycajny chudak ked ti nadava a ponizuje ta a ma pritom pocit že je ,,chlap´´...neboj sa...vybuchne alebo bude kricat mozno ani nie...ale vykric sa aj ty na neho ...coho sa bojis??? VYKRIC mu vsetko...ak by ta nahodou aj udrel tak je to špina a špiny sa treba zbavit....si silna zena a isto je toho vela v tebe co chces dostat do seba von...moja mama sa tak nahnevala ze oco az cuval pred nou mal srtach z nej :)...nepoznavala som ju....proste ukaz tu silu co je v tebe..original histerči..drzim ti palce..viem co prezivas..neboj sa...:) urob to hlavne koli detom..synovi aby si nebral zly priklad od oca...a TY mas pravo na chlapa ktorý si ta bude VAZIT a NOSIT na rukách..drzim palce k zmene tvojho zivota...uvidis po burke výjde slnko ver mi...uz pár rokov nebyvame s otcom a zijeme v krasnom pokoji vdaka odvahe moje mami..;)

perlorodka

tak JanoZdolného, ty už len vieš zase poradiť...asi prehovoril pán neomylný, že ?
zúfalážena, nik nemá právi nadávať Ti a ponižovať Ťa a už vôbec nie muž, ktorému si porodila deti. Prvý krok odsťahovať sa k rodičom ak je tá možnosť, ale premyslene, ako ti to tu už radili a potom oraganizácia na podporu týraných žien, kde ti všetko potrebné vysvetlia.
Pamätaj, že Ty si niekto a toho ožrana čo máš ešte doma, to je odpad! Veľa šťastia a ešte viac sebavedomia prajem.

jedna zena

preco som mala pocit, ze byt nezamestnany je uplne prirodzeny stav len v romskej komunite? desatrocie nemat potrebu sebarealizacie myslim ze niecomu nasvedcuje....

B.

Jednoducho podajte žiadosť o rozvod, ale predtým na neho podajte trestné oznámenie za tie urážky. Ak je alkáč, tak sa poserie. Takmer všetci alkáči majú silné reči najmä k žene si dovoľujú, ale keby ste na neho ráno, keď sa prebudí zvrieskla, tak sa pokaká, lebo by bol isto rozklepaný.

wowo1

absolutne sa ho nechcem zastavat,,,ale preco pije?vies?ma problemy v praci?
to ze si nezamestnana je normalne,,
ja som nezamestnana 10 rokov a nikdy mi to nikto nevytkol a to nemame deti.a ani sa necitim zle ze nepracujem
rozmysli si kam sa aspon na par dni odstahujes. nic nemusis predsa ty riesit,Najami si rozvodoveho pravnika on mu to doruci.Mozno ta zacne prosikat,ale nepodlahni -mysli hlavne na deti.