Pricina zvysenia TSH

tiramisu

Vela jem teda aj ja a tiez nepriberam:) Mne ani znizena funkcia nepomoze k priberaniu:)

Beriem 50tku. Viem, ze ludia ficia aj na 100-200vke, to je uz dost...

Co je vlastne tvojim povolanim, si sestricka?

hagen

tak poväčšine liečba je doživozna. ja mam zas uplne opačny problem, ja som strašne hyperaktvina..neda sa mi spať, vela jem a neda sa mi pribrať, ale u mňa je ten problem že ja mam aj cukrovku,takže sa to lieči trochu horšie...
a kolkatku maš teraz euthyrox??

tiramisu

V liecbe hypertyreozy sa bohuzial nevyznam:( lekara som navstivila v marci 2009, minuly rok s tym, ze vkuse mam chut spat, som slaba a vypadavaju mi vlasy, tak lekar mi dal urobit testy na kadeco mozne, a tak sa nasla ta znizena funkcia stitnej zlazy, tabletky na to beriem teda rok a zaberaju, vysledky mam dobre. Zrejme uz do konca zivota budem musiet brat kazde rano nalacno tabletku, ale co uz. Ty beries tabletky?

hagen

tiramisu, tak to priznavam,že neviem:D ja sa riadim našimi tabulkami,ktore nam tlačia do hlavy na oddeleni a ako to je na slovensku:)
no a ja mam hypertyreozu ako svet:D veď FT4 mam 117,6... ale u mňa celkovo tie hormony su hrozne:)
a maš pravdu je to len placebo tie šampony a podobne, musime si tie štitne žlazy nejak zreparovať aj keď neviem ako u teba,ale umňa asi nemožne:))
a ako dlho sa už liečiš?:)

tiramisu

Uplne najnovsia norma TSH, ktorou sa maju riadit aspon americki endokrinologovia je rozhranie 0,3-3,0. Zena,ktora chce otehotniet by ho mala mat idealne okolo 1.
Hranica sa posunula smerom nadol a pokial je hodnota vyssia ako 3,0, ma sa zacat s liecbou. To je ako s cholesterolom, niektori lekari cakaju, az ma clovek vysoku hodnotu a az ked ho porazi, zacnu ho liecit...

hagen, moja hodnota je uplne v norme, nie ako tak... Davku Euthyroxu som znizila na polovicu, ale 25 mikrogramov som vydrzala brat len tyzden, vratila sa mi priserna ospalost a unava, tak som znovu musela brat 50tku. Som sledovana, krv mi beru kazdeho pol roka. Jedine, co mi vadi je to, ze aj po roku mi stale vypadavaju vlasy vo zvysenej miere. Znizenu cinnost stitnej zlazy som mala ako tinedzerka, bola som liecena 2 roky Euthyroxom, potom som mala dlho-dlho klud a teraz tom mam zase. Vtedy som vyskusala kadejake sampony, priserne drahe, jeden dokonca s vytazkom bycich zliaz (ved aj tak smrdel) a vobec to nepomohlo. V hre su hormony, kao si napisala a kadejake vodicky, sampony a tinktury su len placebo.

hagen

norma je do 4.90 a v lubochni od kial nam často prichadzaju pacienti uvadzaju ešte viac 0.94
pri hodnote 4.1 sa jedna o hodnotu,ktora začina byť hranična... ale na zaklade nej by nemala byť uzatvorena 100% dg. otazkou je wšak aj hladina ostatnych hormonov ale TSH je ešte medziach normy sice tesne,ale ešte stale v norme...

maria15

tak ja mám iné info.4,90????,ja viem,že norma je do 4.veď prečo by som inak mala diagnózu pri 4,1.na tejto stránke je nižšie tabuľka:
www.praktickagynekologie.cz

hagen

norma TSH je 0.30 - 4.90. TSH je smerodatne. produkuje ho podmozgova žľaza. keď maš hypertyreozu tak TSH je nizke a keď maš hypotyreozu tak sa snaži TSH dohnať to čo štitna žlaza nestiha a jej produkcia je vyššia. a ft18 je v poriadku to maš zvyšene len o par desatiniek:D ja mam FT4 117,6 a TSH 0.11 :)

maria15

mne tiež po braní euthyroxu klesla z 4,1 na 0,49,ft4 mám teraz 18,8 a to ft3 nemám v správe..aká by mala byť ideálna hodnota tsh?