Správne otužovanie

Príspevok v téme: Správne otužovanie
hammel

Ahoj chcem vám najprv povedať že ak by ste sa chceli otužovať mali by ste sa najprv poradiť so svojím lekárom, ja som to neurobil veď načo nič mi nieje akurát ak máš niečo so srdcom tak sa ho nato spýtaj atď. Keď sa idete prvý krát otužovať tak dajte si takú vodu ktorá nebude teplá ale ani zasa veľmi studená. Otužujte sa v nej 2-3 minúty a to ráno a aj večer. Z osobnej skúsenosti ráno to má lepší účinok lebo tá zimná voda ťa preberie sa v tedy ráno vstanete teplá s postele a riadne ťa to schladí xD. Pýtate si sa že či aj otužovaním môžete dosiahnúť to že vám nebude stále zima? Ano dá sa to dosiahnúť lebo stálym otužovaním si zlepšujete svoju termoreguláciu a to tak že keď je zima tak sa vaše pory zavrú a zima do nich neprenikne a v lete zasa naopak budú pory otvorené a lepšie budete znášať letné horúčavy. No a ešte k tomu hrdlu začnite piť studenšie nápoje a tým si vaše hrdlo na tú zimu zvykne a bude menej podliehať zápalom hrdla. A ešte k tej sprche aspoň týždeň si zvykajte na chladnosť vody a o ďalší týždeň si dajte ešte studenšiu až dojdete k tej najzimnejšiej, možno sa vám teraz robia zimomriavky ale je to len vec zvyku a odbúrava to aj stres a je to veľmi zdravé ale mnoho ľudí to robiť nechce lebo neznáša zimu. Popri otužovaní je dobré mať aj nejaký šport ja osobne denne bicyklujem ale môžte aj plávanie, tenis a ďalšie športy a v zime zasa je veľmi dobré lyžovanie atď. Ak by ste mali ešte nejaké otázky- ktokoľvek kľudne mi napíšte na môj e-mail hammel@post.sk